PKO Ekstraklasa: Nieoczekiwany zwrot akcji, Piast Gliwice zatrzymał swoją gwiazdę!

Wiele wskazywało na to, że runda jesienna sezonu 2022/23 PKO Bank Polski Ekstraklasy będzie ostatnią dla Frantiska Placha w barwach Piasta Gliwice. Słowackiemu bramkarzowi z końcem roku wygasał dotychczasowy kontra, a chętnych na jego usługi nie brakowało. Tymczasem doszło do niespodziewanego zwrotu akcji, co jest świetną wiadomością dla kibiców „Piastunek”!

PKO Ekstraklasa: Nieoczekiwany zwrot akcji, Piast Gliwice zatrzymał swoją gwiazdę! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Frantisek Plach na dłużej w Piaście Gliwice

We wtorkowy poranek, w sam raz na Mikołajki, Piast Gliwice w oficjalnym komunikacie prasowym poinformował, że Frantisek Plach podpisał nowy kontrakt z klubem!. 30-letni golkiper związał się z Niebiesko-Czerwonymi umową obowiązującą aż do 30 czerwca 2026 roku. W kontrakcie zapisano również opcję jej przedłużenia o kolejny rok.

Przypominamy, że Frantisek Plach trafił na Okrzei w Gliwicach w styczniu 2018 roku. Przez ten okres w barwach gliwickiej drużyny rozegrał łącznie aż 157 meczów o stawkę, w których aż 57-krotnie zachowywał czyste konto. Słowacki bramkarz był częścią drużyny, która w sezonie 2018/19 wywalczyła dla Piasta Gliwice historyczne mistrzostwo Polski oraz zdobyła brązowy medal.

Cieszymy się bardzo z przeprowadzonych rozmów i jej efektów. Sprawa przedłużenia, a tak naprawdę podpisania nowego kontraktu z Frantiskiem Plachem była dla nas priorytetem. Wiemy, jak ważne jest posiadanie w zespole klasowego bramkarza, a nikt nie ma wątpliwości, że Fero takim jest. On sam pokazuje to na boisko, potwierdzają to statystyki, nominacje do nagród oraz powołania do reprezentacji narodowej. Zespół dużo zawdzięcza Plachowi i Plach również wiele zyskał grą w Piaście. Nowy kontrakt to efekt dobrej pracy przez cały okres trwania poprzedniej umowy – zaznaczył Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

UWAGA MUNDIAL 2022! Sprawdź nasze typy na MŚ 2022 od legendarnych typerów. Nie wiesz, gdzie grać zakłady? Sprawdź ofertę i bonusy na Mundial 2022, jakie oferują popularni i legalni w Polsce bukmacherzy na Mundial!

Piast Gliwice: Frantsiek Plach o nowym kontrakcie

Czuję się bardzo dobrze i jestem szczęśliwy, że mogłem podpisać nową umowę. Chciałem tutaj zostać i zrobić jeszcze duże sukcesy z Piastem. Nigdy nie powiedziałem, że czas mojej współpracy z Piastem się kończy, a cieszę, że doszliśmy do porozumienia i że ta przygoda będzie trwała dalej. Dotychczasowy okres w Piaście to najlepszy czas w mojej karierze. Zrobiliśmy mistrzostwo, trzecie miejsce, zostałem najlepszym bramkarzem i wierzę w to, że w kolejnych miesiącach i sezonach nawiążemy do tych najlepszych wyników i wrócimy do czołówki. Nowy kontrakt to dla mnie nowa motywacja. Zostałem, ponieważ jestem przekonany, że pójdziemy w górę tabeli – powiedział Frantisek Plach po podpisaniu nowego kontraktu.

Prezes Piasta o przedłużeniu umowy Plachem

Ważna sprawa dla klubu i jego kibiców, choć wielu już wyrokowało i uznawało temat za przegrany. Podpisaliśmy umowę z Frantiskiem Plachem i to długoterminową, co tylko stanowi dowód na to, jak wielkim szacunkiem, uznaniem i zaufaniem darzymy się nawzajem. To, co było i to co będzie oznacza gwarancję jakości, bo przecież Fero wielokrotnie i niemal w każdym ze swoich występów pokazywał, jak świetnym jest fachowcem. Mamy dużą satysfakcję ogłaszając tę wiadomość – przyznał Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

Nie dziwi radość włodarzy Piasta Gliwice w związku z przedłużeniem umowy Frantiska Placha, który jest jednym z najlepszych golkiperach na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy. Zwłaszcza, że gliwicki klub, który w trakcie rundy jesiennej rozstał się po ponad pięciu latach z trenerem Waldemarem Fornalikiem, przerwę zimową spędza w strefie spadkowej i na wiosnę będzie musiał bić się o utrzymanie w elicie. Słowacki golkiper jest gwarancją solidnej jakości, więc kibice „Piastunek” nie mogli sobie wyobrazić lepszego prezentu na Mikołajki.

Plan przygotowań Piasta Gliwice do rundy wiosennej 2023

  • 3-15 grudnia: treningi w Gliwicach
  • 16-22 grudnia: obóz w Wałbrzychu
  • 23-26 grudnia: przerwa świąteczna
  • 27 grudnia-8 stycznia: treningu w Gliwicach
  • 9-20 stycznia: obóz w Hiszpanii (L’Albir)

Źródło: meczyki.org/PiastGliwice (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x