PILNE! Wilfredo Leon jednak nie zagra w siatkarskich Mistrzostwach Świata 2022!!!

Jeszcze wczoraj można było mieć nadzieję, że jeden z najlepszych zawodników na świecie, przyjmujący Wilfredo Leon, wygra wyścig z czasem i zagra w rozpoczynającym się 26 sierpnia siatkarskim mundialu. Dziś wiemy już na pewno, że nie będzie to możliwe!!!

PILNE! Wilfredo Leon jednak nie zagra w siatkarskich Mistrzostwach Świata 2022!!! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

PZPS: Wilfredo Leon nie zagra w siatkarskim mundialu

Jeszcze w poniedziałek 8 sierpnia można było się łudzić, że Kubańczyk z polskim paszportem zdąży wrócić do zdrowia i formy po operacji kolana. To wtedy Nikola Grbić podjął decyzję o tym, że Wilfredo Leon będzie się przygotowywał do imprezy sezonu wraz z czternastoma innymi zawodnikami. Po upływie 48 godzin sprawa okazała się nieaktualna, czego dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu prasowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS):

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje o decyzjach dotyczących udziału Wilfredo Leona w tegorocznych mistrzostwach świata. Po konsultacji medycznej oraz serii rozmów pomiędzy trenerem, sztabem i lekarzami, zdecydowano, że dołączenie Wilfredo Leona do drużyny na Mistrzostwa Świata będzie wiązać się ze zbyt dużym ryzykiem.

W związku z tym Wilfredo Leon nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn, których Polska jest współgospodarzem.


Polski Związek Piłki Siatkowej wyraża wdzięczność Wilfredo Leonowi oraz wszystkim zaangażowanym osobom, za dołożenie wszelkich starań w walce o jak najszybszy powrót naszego reprezentanta na boisko.


Jesteśmy przekonani, że Wilfredo wróci w przyszłym sezonie do gry w reprezentacji Polski jeszcze silniejszy. Życzymy zdrowia i sukcesów! Mówimy: do zobaczenia!

Tym samym mamy już całkowitą jasność, których czternastu zawodników zobaczymy na polskich parkietach podczas FIVB Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn. Selekcjoner Nikola Grbić zdecydował się powołać po dwóch rozgrywających, atakujących i libero oraz po czterech środkowych i przyjmujących.

Skład reprezentacji Polski na siatkarski mundial

  • Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz
  • Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek,Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka
  • Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba
  • Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
  • Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x