Już tylko jedna niewiadoma w kadrze siatkarzy na Mistrzostwa Świata!!!

W poniedziałek 8 sierpnia Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) poinformował, że w ostatniej części przygotowań do Mistrzostw Świata 2022, które odbędą się na przełomie sierpni i września, udział weźmie tylko piętnastu reprezentantów naszego kraju, co oznacza, że bezpośrednio przed imprezą skreślone zostanie już tylko jedno nazwisko! Kto znalazł się w gronie wybrańców Nikoli Grbicia?

Już tylko jedna niewiadoma w kadrze siatkarzy na Mistrzostwa Świata!!! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

Wilfredo Leon bliżej udziału w Mistrzostwach Świata siatkarzy

Ogłoszona w poniedziałek decyzja jest pewnym zaskoczeniem, bo miała zapaść nieco później. Czemu tak się nie stało tłumaczy sam selekcjoner, w rozmowie zamieszczonej na oficjalnym portalu internetowym siatkarskiej federaci (pzps.pl):

Decyzję o „czternastce” na mistrzostwa świata trzeba było podjąć przed meczem towarzyskim z Ukrainą, który zagramy w Radomiu. Pod koniec zeszłego tygodnia zdecydowałem, że trzeba to zrobić już teraz. Wybór zawsze jest bardzo trudny, bo każdy z siatkarzy, którzy trenowali tego lata zasłużył na udział w czempionacie. Bardzo wysoko cenię ich zaangażowanie i umiejętności. Taka niestety jest ta trudna strona pracy trenera. Treningi w mniej licznej grupie pozwalają na zachowanie dużego rytmu i dają komfort pracy, którego w tym momencie bardzo potrzebujemy – uzasadnił swoje decyzje Nikola Grbić, szkoleniowiec reprezentacji.

W piętnastce, która będzie się przygotowywać do imprezy docelowej znalazł się Wilfredo Leon, a zabrakło miejsca dla Karola Butryna czy Bartosza Bednorza, czyli zawodników, którzy dysponują potężną siła ognia na siatce i w polu zagrywki. Czy to oznacza, że Kubańczyk z polskim paszportem jest już bardzo blisko powrotu do gry i jego występ na siatkarskim mundialu nie jest już zagrożony?

Wilfredo trenuje zgodnie ze swoim programem, nie jest jeszcze gotowy do uczestniczenia w treningu w ustawieniach 6 na 6. Jest pełnoprawnym członkiem naszej grupy, polskiej reprezentacji. Cieszymy się, że jest z nami. Mamy okazję widzieć jak przebiega jego powrót do normalnej dyspozycji. Czy zdąży przed MŚ? Zobaczymy pod koniec tego tygodnia – dodaje selekcjoner reprezentacji Polski. (cytat za pzps.pl)

Analizując decyzje trenera Nikoli Grbicia na obecnym etapie selekcji, wiele wskazuje na to, że szkoleniowiec jest już praktycznie zdecydowany na to, żeby wziąć Kubańczyka na MŚ, chociażby w roli zadaniowca, który mógłby pomóc w ustawieniach pod siatką lub w polu zagrywki. W takim wypadku w czternastce zabrakłoby prawdopodobnie miejsca dla środkowego Mateusza Poręby lub jednego z przyjmujących młodego pokolenia.

Kadra reprezentacji Polski na siatkarski mundial

  • Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz
  • Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka
  • Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba
  • Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
  • Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x