Pięciu Polaków powalczy w sobotę o medale MŚ na skoczni normalnej! Wyniki kwalifikacji

W piątkowy wieczór odbyły się kwalifikacje do sobotniego konkursu Mistrzostw Świata w Planicy, który odbędzie się na skoczni normalnej. Przez eliminacje przebrnęli wszyscy reprezentanci Polski, z Dawidem Kubackim na czele, który w ostatnich dniach narzekał na uraz pleców.

MŚ Planica 2023: Komplet Polaków w sobotnim konkursie na skoczni normalnej

Zawodnik gospodarzy, Słoweniec Anze Lanisek okazał się najlepszy w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym Planica 2023 na normalnej skoczni (HS102). Lanisek odleciał na odległość 98 metrów i o ponad cztery oczka wyprzedził drugiego Austriaka Stefana Krafta (97,5 m). Umowne podium kwalifikacji zamknął kolejny z reprezentantów Słowenii, Timi Zajc (99 m). Jak spisali się Biało-Czerwoni?

Najlepszy z członków polskie drużyny narodowej był ósmy Dawid Kubacki (95 m), dziesiąte miejsce zajął Piotr Żyła (95,5 m), jedenaste Kamil Stoch (99,5 m), piętnaste Paweł Wąsek (95,5 m), a dwudziesty trzeci był Aleksander Zniszczoł (95 m). To oznacza, że Polacy w komplecie awansowali do sobotnich zawodów. Gdyby powtórzyli swój występ również to wszyscy awansowaliby również do finałowej serii, ale żaden nie zdobyłby medalu.

Oczywiście kwalifikacje to nie konkurs, a ich wyniki nie zawsze przekładają się na rezultaty rywalizacji w samych zawodach. Zwłaszcza na skoczniach normalnych, gdzie różnice są na ogół bardzo małe i decydują dosłownie detale.

MŚ: Wyniki kwalifikacji do sobotniego konkursu (24.02.2023)

Fot.: FIS-ski.com

Transmisja sobotniego konkursu MŚ Planica 2023 w skokach narciarskich rozpocznie się w sobotę 25 lutego o godzinie 17:00 na antenach TVN, Eurosport 1 i w Playerze.

Źródło: BetOnline.net.pl

5 / 5. Ocen: 3

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button