Kontuzja Dawida Kubackiego! Występ w Planicy zagrożony

Rezygnacja Dawida Kubackiego z udziału w pierwszym dniu sesji treningowych wywołała spore zdziwienie. Niestety okazuje się, że Dawid Kubacki nabawił się kontuzji.

Kontuzja Dawida Kubackiego! Występ w Planicy zagrożony (Fot. Wikipedia)

Powodem nieobecności Dawida Kubackiego podczas trzech sesji treningowych był ból pleców. Kontuzja Kubackiego wystąpiła podczas środowego treningu poza skocznią. Początkowo uważano, że jest to niegroźna kontuzja i nasz najlepszy w tym sezonie zawodnik wystartuje w kwalifikacjach do pierwszego konkursu mistrzostw świata w skokach narciarskich. Niestety ból nie ustawał, z Dawid Kubacki udał się na badanie rezonansem magnetycznym.

Sytuacja wydaje się poważna. Już kilka dni temu polska federacja zgłosiła rezerwowego. W Polsce na sygnał czeka Kacper Juroszek. Niedawno zdobył on pierwsze punkty Pucharu Świata. Zajął 14. miejsce w konkursie w Rasnovie.

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Na łamach serwisu sport.tvp.pl wypowiedział się na ten temat Jan Winkiel.

– Czekamy na sygnał od Thomasa, co robić. Jednak jesteśmy zabezpieczeni na najgorszy wariant i przed MŚ zgłosiliśmy rezerwowego. Z Polski jedzie się do Planicy siedem godzin, więc jeżeli będzie taka potrzeba, to na pewno uda nam się zorganizować taki przejazd i wysłać do Słowenii szóstego skoczka. – powiedział sekretarz generalny PZN

Czy Dawid Kubacki weźmie udział w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na skoczni normalnej? Dominik Formela z portalu skijumping.pl poinformował na Twitterze, że decyzja w sprawie startu Kubackiego zapadnie w piątek rano. Dawid Kubacki jest zgłoszony na listę startową, jednak jego występ jest bardzo niepewny. kwalifikacje zaplanowano na godzinę 17:45.

MŚ Planica 2023: Sesje treningowe

W dniach 22 lutego-5 marca w słoweńskiej Planicy rozgrywane będą Mistrzostwa Świata 2023 w narciarstwie klasycznym. Wciąż czekamy na konkursy w skokach narciarskich mężczyzn. To właśnie tam najbardziej liczymy na zdobycz medalową.

A jak polscy skoczkowie radzili sobie podczas sesji treningowych? Najlepszy, jak na obrońcę tytułu przystało, był Piotr Żyła, który we wszystkich seriach meldował się w czołówce.

W eTOTO z kodem BETONLINE:
– 200% do 100 PLN bez obrotu!
– obstawianie zakładów bez podatku!

Rejestracja z kodem BETONLINE na www.eTOTO.pl

Pierwszą serię treningową wygrał Anze Lanisek. Słoweniec skoczył 98 metrów i wyprzedził Halvora Egnera Graneruda (98,5 m). Trzecie miejsce zajął Piotr Żyła (97 m).

Druga seria treningowa także zakończyła się wygraną słoweńskiego skoczka. Timi Zajc uzyskał 103,5 metra i o 0,2 punktu wyprzedził Anze Laniska (100 m). Trzeci był Granerud, który także skoczył sto metrów.

KOD PROMOCYJNY: BETONLINE

3754 PLN W SUPERBET

Ostatnia sesja treningowa to wygrana Halvora Egnera Graneruda. 100,5 metra dało Norwegowi 3,1 punktu przewagi nad Danielem Tschofenigiem (101 m). Trzecie miejsce zajął Timi Zajc (99 m).


Czytaj także:

5 / 5. Ocen: 2

Mateusz Wolski

Kilkanaście lat w zawodzie dziennikarza sportowego, na Sport1.pl zajmuje się zapowiedziami meczów, analizami i aktualnościami ze świata sportu.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x