Paulo Sousa został nowym trenerem Salernitany

Wczoraj wieczorem Salernitana poinformowała, że nowym trenerem włoskiej drużyny występującego na poziomie Serie A zostaje- Paulo Sousa. Portugalczyk podpisał umowę z Konikami Morskami ważną do 30 czerwca 2023 roku z możliwością jej przedłużenia o kolejne dwa lata, jeżeli Sousie uda utrzymać się Salernitanę w Serie A.

Paulo Sousa, został nowym trenerem Salernitany. Foto: US Salernitana 1919/Twitter

„Siwy Bajerant” wraca na ławkę trenerską

52-letni Sousa od 10 czerwca 2022 roku był na trenerskim bezrobociu, po jego zwolnieniu z brazylijskiego Flamengo, do której trafił pod koniec grudnia 2021 roku po wcześniejszym wypowiedzeniu umowy za rozwiązanie kontraktu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i jednocześnie zrezygnowaniu z prowadzenia reprezentacji Polski. W ostatnim czasie Paulo Sousa pracował jako ekspert piłkarski dla jednej z portugalskich telewizji podczas MŚ w Katarze. Dużo mówiono jednak też, że „Siwy Bajerant” może wkrótce wróci na ławkę trenerską. We włoskich mediach mówiono, że Portugalczyk poprowadzi Juventus Turyn, w której grał jako piłkarz w latach 1994-1996, ale też o innych włoskich klubach jak między innymi: Sampdorię czy Hellasa Verona. Ostatecznie Sousa wczoraj wieczorem został oficjalnie przedstawiony jako nowy trener Salernitany.

Portugalczyk zastąpi na tym stanowisku Włocha – Davida Nicolę, który w ciągu dwóch miesięcy został dwukrotnie zwolniony z prowadzenia Salernitany. Najpierw w styczniu po kompromitującej porażce nad Atalantą 2:8 właściciel klubu – Danilo Iervolino nie wytrzymał ciśnienia i postanowił zwolnić włoskiego trenera, by po dwóch dniach refleksji przewrócić go na pierwotne stanowisko. Teraz jednak Nicola odchodzi z Koników Morskich na stałe. Trzeba mu jednocześnie podziękować, że w poprzednim sezonie Serie A udało mu się dokonać czegoś niemożliwego i utrzymać Salernitanę na najwyższym poziomie rozgrywkowym we Włoszech.

Trzeba też pamiętać, że w drużynie z Salermo Sousa spotka reprezentanta Polski, a aktualnie napastnika Salernitany-Krzysztofa Piątka, z którym Portugalczyk współpracował, gdy był selekcjonerem reprezentacji Polski od stycznia do grudnia 2021 roku.

O komentarz w sprawie zatrudnieniu przez Salernitanę Paulo Sousę poprosiłem eksperta od włoskiej piłki i dziennikarza sportowego portalów takich jak: RadioGOL, czy Calcio Merito – Wojciecha Anyszka.

-Jeśli mam być szczery, to nie uważam decyzji o zatrudnieniu przez Salernitanę Sousy za dobrą. Nie chodzi już nawet o samą osobę Portugalczyka, bo on sam w sobie nie jest złym trenerem, lecz o brak jakiejś spójnej koncepcji w budowie zespołu. Zwalnianie Nicoli, potem jego powrót po dwóch dniach i po chwili znowu zwolnienie to nie jest przykład mądrego budowania drużyny przez Iervolino. Co do samego Sousy, wydaje mi się, że taktycznie będzie to kontynuacja gry w systemie 1-3-5-2, który stosował Nicola i coś czuję, że u Portugalczyka dobrze będzie funkcjonował Piątek. – stwierdził Anyszek.

Obecnie Salernitana w ligowej tabeli Serie A zajmuje 16 miejsce z przewagą czterech punktów nad strefą spadkową. Już w najbliższą niedzielę podczas debiutu Paulo Sousy na nowym stanowisku Salerintana podejmie na własnym stadionie zajmującą szóste miejsce w tabeli – Lazio Rzym. Początek tego spotkania rozpocznie się o godzinie 15:00.

Źródło: US Salernitana 1919/Twitter

5 / 5. Ocen: 1

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x