„Siwy Bajerant” wraca na ławkę trenerską

Wydawało się, że były selekcjoner reprezentacji Polski – Paulo Sousa nazywanych przez polskich kibiców „Siwym Bajerantem” który w perfidny sposób postanowił w styczniu 2021 roku zostawić reprezentację Polski na rzecz brazylijskiej drużyny – Flamengo, z której po kilku miesiącach został zwolniony za słabe wyniki jego drużyny nie tak prędko znajdzie sobie nową pracę. Jednak jak podaje Fabrizio Romano Paulo Sousa ma zostać nowym trenerem Salernitany, w której gra obecnie reprezentant Polski – Krzysztof Piątek.

Paulo Sousa, według włoskich mediów zostanie trenerem Salernitany. Foto: Łączy nas Piłka YouTube (screen).

Sousa znalazł sobie nową pracę

52-letni Portugalczyk od 10 czerwca 2022 roku jest wolnym trenerem, po tym, jak został zwolniony z brazylijskiego Flamengo, za słabe wyniki osiągane przez jego drużynę. Przypomnijmy, że właśnie dla tej ekipy Sousa postanowił zostawić reprezentację Polski przed walką o baraże na MŚ w Katarze. Wiemy też, że Portugalczyk w Polsce nie jest mile widziany, po tym, jak w nieeleganckim stylu postanowił pożegnać się z prowadzenia Biało-Czerwonych.

W ostatnich miesiącach jednak nazwisko Paulo Sousy przewinęło się na giełdzie trenerskiej we Włoszech. Mówiło się, że 52-latek poprowadzi: Sampdorię, Hellas Verona czy nawet Juventus, w której grał, gdy był piłkarzem w latach 1994-1996. Ostatecznie z pogłosek medialnych nic nie wynikało i Sousa nadal był bezrobotny. Jednak wiedząc, że Portugalczyk ma świetnego agenta w postaci – Hugo Cajudę, który potrafi dla swoich podopiecznych znaleźć nowych pracodawców, wydawało się, że za kilka miesięcy wróci na ławkę trenerską i jak się okazuje, właśnie ten czas nadszedł.

Według informacji Fabrizio Romano i Gianluci Di Marzio Paulo Sousa zostanie trenerem Salernitany, która obecnie w ligowej tabeli Serie A zajmuje 16. miejsce ze zdobytymi 21 punktami, oraz z przewagą czterech punktów nad strefą spadkową. Choć obecnie trenerem drużyny Krzysztofa Piątka jest Włoch – Davide Nicola, to jednak jak informują włoskie media, może już po raz drugi tym razem na dobre pożegnać się z prowadzenia Salernitany. Miesiąc temu po bolesnej porażce Salernitany nad Atalantą 2:8 prezydent klubu -Danilo Iervolino postanowił w trybie natychmiastowym zwolnić Davide Nicolę. Sousa ma dziś poprowadzić trening „Koników Morskich”po czym podpisze kontrakt obowiązujący do końca sezonu 22/23,a jeżeli Sousie uda się utrzymać Salernitanę w Serie A to jego umowa zostanie przedłużona o kolejne dwa lata.

Jednak po dwóch dniach, gdy emocje opadły, prezydent klubu postanowił zadzwonić do Włocha, ogłaszając, że przewraca go na stanowisko trenera Salernitany. Jednak jak na razie efektów żadnych nie widać. Ostatnio jego podopieczni przegrali z głównym konkurentem o utrzymanie się w Serie A Hellasem Verona 1:2. Teraz więc przed Sousą czeka zadanie, aby utrzymać „Korniki Morskie”na najwyższym poziomie rozgrywkowym we Włoszech.

Źródło : Fabrizio Romano i Gianluca Di Marzio/Twitter

5 / 5. Ocen: 1

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x