Patryk Rombel nie będzie już selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce ręcznej!

Trener polskich szczypiornistów po nieudanych Mistrzostwach Świata 2023, których nasz kraj był współgospodarzem, odchodzi z drużyny narodowej! O nieprzedłużeniu wygasającej z końcem marca umowy z Patrykiem Romblem poinformował w poniedziałek 6 lutego Związek Piłki Ręcznej w Polsce, który opublikował na swojej stronie internetowej komunikat prasowy.

Fot.: Związek Piłki Ręcznej w Polsce via @HandballPolska on Twitter

Piłka ręczna: Patryk Rombel odchodzi z reprezentacji Polski

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP), decyzja o zakończeniu współpracy z Patrykiem Romblem zapadła po głębokiej analizie dotychczasowej pracy trenera, konsultacjach z Zarządem i Radą Trenerów ZPRP oraz po rozmowie z samym trenerem kadry narodowej mężczyzn.

Co jeszcze wiemy o dymisji selekcjonera polskich szczypiornistów? Prezes ZPRP Henryk Szczepański i wiceprezes ds. szkolenia Sławomir Szmal spotkali się z trenerem Patrykiem Romblem w poniedziałek 6 lutego i to właśnie podczas tego spotkania podsumowany został udział reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata 2023. Omówiono wyniki i zrealizowane zadania, podsumowano wszystkie osiągnięcia, ale też przeanalizowano porażki.

Po szczegółowej analizie sytuacji i konsultacjach z Zarządem ZPRP zdecydowałem, że kontrakt z trenerem Patrykiem Romblem nie zostanie przedłużony. Zarówno ja, jak i Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce, doceniamy pracę, wysiłek i dotychczasowe zaangażowanie trenera w zbudowanie nowej, silnej drużyny. Jednak w sporcie zawsze na koniec najważniejszy jest wynik, a tego zabrakło. Bardzo dziękuję Patrykowi Romblowi za prowadzenie reprezentacji i dotychczasową współpracę – mówi Henryk Szczepański, prezes ZPRP (via zprp.pl).

Przypominamy, że Patryk Rombel karierę trenerską rozpoczął już w 2015 roku, w wieku zaledwie 32 lat, kiedy to objął ekipę MMTS-u, z którym był związany również jako zawodnik. Niewiele ponad rok później dołączył do sztabu reprezentacji Polski prowadzonej wówczas przez Tałanta Dujszebajewa. W sezonie 2016/17 szkoleniowiec zapracował na miano najlepszego trenera PGNiG Superligi. W międzyczasie objął wraz ze Sławomirem Szmalem kadrę „B” polskiej drużyny narodowej. W drugiej połowie 2017 roku został trenerem występującego w Lidze Mistrzów Motoru Zaporoże z Ukrainy, z którym zdobył mistrzostwo, puchar i superpuchar Ukrainy. Funkcję selekcjonera reprezentacji Polski i koordynatora pozostałych kadr narodowych objął 26 lutego 2019 roku. We wtorek 6 lutego 2023 nadszedł kres tej blisko trzyletniej przygody. Jak ocenią ja sam zainteresowany?

Dziękuję prezesowi ZPRP za zaufanie i możliwość pracy z reprezentacją. Prowadzenie drużyny narodowej było dla mnie ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem. Wierzę, że jako trener nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa i w przyszłości podejmę nowe wyzwania, także te służące rozwojowi polskiej piłki ręcznej. Dziękuję także, wszystkim członkom sztabu za ogromne zaangażowanie i wkład pracy w osiągnięty poziom reprezentacji i za drogę, którą wspólnie przebyliśmy wprowadzając zespół na poziom imprez mistrzowskich. Dziękuję również zawodnikom za ich ambicję, pracę i wsparcie, które otrzymałem w trakcie całego okresu mojej pracy – powiedział Patryk Rombel (vi zprp.pl).

Źródło: meczyki.org/ZPRP.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button