MŚ 2023 w piłce ręcznej: Reprezentacja Polski zakończyła zmagania zwycięstwem!

W wypełnionej ponad 11 tysiącami fanów TAURON Arenie Kraków polscy szczypiorniści zakończyli udział w turnieju finałowym Mistrzostw Świata 2023 w piłce ręcznej. Zespół Patryka Rombla za to fantastyczne wsparcie odwdzięczył się zwycięstwem nad reprezentacją Iranu.

IHF

Polska – Iran 26:22 w ostatnim meczu Biało-Czerwonych na MŚ

Pomimo tego, że dużo wcześniej stało się jasne, iż reprezentacja Polski straciła już nawet te matematyczne szanse na awans do najlepszej ósemki mundialu, to zawodnicy i kibice nie zawiedli podczas ostatniego występu Biało-Czerwonych podczas Mistrzostw Świata 2023 w piłce ręcznej mężczyzn.

Pierwsi stawili się w imponującej liczbie na trybunach krakowskiego giganta, drudzy dali z siebie wszystko w rywalizacji z Iranem, co zaowocowało pewnym zwycięstwem. Już po pierwszej połowie podopieczni Patryka Rombla prowadzili 16:10.

W drugiej odsłonie niedzielnego pojedynku Polacy zagrali równie konsekwentnie i choć minimalnie ją przegrali, to przewaga z pierwszej połowy nie była nawet przez moment poważnie zagrożona. Skończyło się wynikiem 26:22.

Iran – Polska 22:26 (10:16)

Iran: Mohammad Siavoshishahenayati, Ali Rahimikazerooni – Yasin KabirianJoo 1, Reza Yadegaridehkordi 2, Seyedmahdi Moosavi, Mohammad Siavoshishahenayati,
Saber Heidari 2, Mohammadreza Oraei 6, Mohannadmahdi Behnamina, Mohammadreza Kazemi 2, Vahid Masoudi, Mohammad Kiani 1, Mehrdad Samsami, Afshin Sadeghi 6, Reza Robat, Shahab Sadeghzadeh 2, Ali Kouhzad. Trener: Vesselin Vujović.

Polska: Adam Morawski, Mateusz Kornecki – Michał Daszek 2, Piotr Jędraszczyk 3, Krzysztof Komarzewski, Patryk Walczak 1, Szymon Sićko 2, Ariel Pietrasik 6, Jan Czuwara 1, Maciej Pilitowski 3, Arkadiusz Moryto 3, Przemysław Krajewski 3, Maciej Gębala 1, Dawid Dawydzik 1, Tomasz Gębala, Piotr Charpkowski. Trener: Patryk Rombel.

Oznacza to, że reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn podczas mundialu wygrała trzy spotkania, co ostatecznie przełożyło się na cztery punkty i czwarte miejsce w I grupie fazy głównej mistrzowskiego turnieju, którego współgospodarzem są Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk oraz szwedzkie Goeteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping.

Mateusz Kornecki po meczu z Iranem

Wyniki fazy grupowej MŚ 2023 w piłce ręcznej

MŚ 2023 w piłce ręcznej: Terminarz ćwierćfinałów

  • 25 stycznia (środa) Francja – 2. miejsce grupy III
  • 25 stycznia (środa) Szwecja – 2. miejsce grupy IV
  • 25 stycznia (środa) 1. miejsce grupy III – Hiszpania
  • 25 stycznia (środa) 1. miejsce grupy IV – Węgry

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button