Ostrava Golden Spike 2022: Kapitalne występy polskich lekkoatletek! (WIDEO)

We wtorkowe popołudnie na stadionie lekkoatletycznym w czeskiej Ostrawie odbył się jeden z mityngów prestiżowego cyklu World Athletics Continental Tour. Podczas zawodów u naszego południowego sąsiada nie zabrakło również polskich akcentów. Wystarczy powiedzieć, że trzy z naszych biegaczek ustanowiły nowe rekordy życiowe i nawiązały swoimi wynikami do legendarnych postaci „królowej sportu” w Polsce.

Ostrava Golden Spike 2022: Kapitalne występy polskich lekkoatletek!

Natalia Kaczmarek ustanowiła nowy rekord życiowy i wygrała w Ostrawie

Wielu kibiców lekkoatletyki w Polsce ostrzyło sobie zęby na mityng w Ostrawie i pojedynek „Aniołków Matusińskiego” na dystansie 400 metrów. Na starcie zameldowały się medalistki Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w sztafetach, czyli Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska, co już samo w sobie zapowiadało ogromne emocje i wysoki poziom.

Jednak chyba nikt się nie spodziewał, że będzie on aż tak wysoki. Ostatecznie najlepsza w stawce okazała się Natalia Kaczmarek, która wynikiem 50,16 sekundy ustanowiła nowy rekord życiowy i uzyskała drugi wynik na tym dystansie w historii polskiej lekkoatletyki i najlepszy od 1977 roku! Szybciej na jedno okrążenie biegała z Polek tylko legendarna Irena Szewińska!!!

Ze swojego startu zadowolona może być również trzecia na mecie Anna Kiełbasińska, która zakończyła bieg z czasem 50,38 sekundy. Tym samym wyrównała swój rekord życiowy. Szybko pobiegła też Justyna Święty-Ersetic, choć jej trochę zabrakło do złamania bariery 51 sekund (51,09 s), co przełożyło się na piąte miejsce. Jak wartościowe to wyniki pokazuje poniższe zestawienie.

Pia Skrzyszowska ustanowiła w Ostrawie nowy rekord życiowy

Kapitalne występy polskich medalistek olimpijskich na 400 metrów podczas Ostrava Golden Spike 2022 to niejedyne powody do radości. W czeskich zawodach ze znakomitej strony pokazała się również Pia Skrzyszowska, która w biegu na 100 metrów przez płotki również osiągnęła „życiówkę”, zajmując drugie miejsce w mocno obsadzonym biegu.

Lekkoatletyka: Na początku czerwca dwa ważne mityngi w Polsce

Sezon lekkoatletyczny na otwartych stadionach pomału nabiera rozpędu. Już na początku czerwca w Polsce odbędą się dwa ważne mityngi. W piątek 3 czerwca 2022 czeka nas IV Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Z kolei w niedzielę 5 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie już 68. Memoriał Janusza Kusocińskiego.

Również w 2022 roku, po raz pierwszy w historii, w Polsce odbędzie się mityng Diamentowej Ligi. Dokładnie w dniu 6 sierpnia, kiedy to na chorzowskim obiekcie zagości XIII Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x