Ostrava Golden Spike 2022: Kapitalne występy polskich lekkoatletek! (WIDEO)

We wtorkowe popołudnie na stadionie lekkoatletycznym w czeskiej Ostrawie odbył się jeden z mityngów prestiżowego cyklu World Athletics Continental Tour. Podczas zawodów u naszego południowego sąsiada nie zabrakło również polskich akcentów. Wystarczy powiedzieć, że trzy z naszych biegaczek ustanowiły nowe rekordy życiowe i nawiązały swoimi wynikami do legendarnych postaci „królowej sportu” w Polsce.

Ostrava Golden Spike 2022: Kapitalne występy polskich lekkoatletek!

Natalia Kaczmarek ustanowiła nowy rekord życiowy i wygrała w Ostrawie

Wielu kibiców lekkoatletyki w Polsce ostrzyło sobie zęby na mityng w Ostrawie i pojedynek „Aniołków Matusińskiego” na dystansie 400 metrów. Na starcie zameldowały się medalistki Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w sztafetach, czyli Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska, co już samo w sobie zapowiadało ogromne emocje i wysoki poziom.

Jednak chyba nikt się nie spodziewał, że będzie on aż tak wysoki. Ostatecznie najlepsza w stawce okazała się Natalia Kaczmarek, która wynikiem 50,16 sekundy ustanowiła nowy rekord życiowy i uzyskała drugi wynik na tym dystansie w historii polskiej lekkoatletyki i najlepszy od 1977 roku! Szybciej na jedno okrążenie biegała z Polek tylko legendarna Irena Szewińska!!!

Ze swojego startu zadowolona może być również trzecia na mecie Anna Kiełbasińska, która zakończyła bieg z czasem 50,38 sekundy. Tym samym wyrównała swój rekord życiowy. Szybko pobiegła też Justyna Święty-Ersetic, choć jej trochę zabrakło do złamania bariery 51 sekund (51,09 s), co przełożyło się na piąte miejsce. Jak wartościowe to wyniki pokazuje poniższe zestawienie.

Pia Skrzyszowska ustanowiła w Ostrawie nowy rekord życiowy

Kapitalne występy polskich medalistek olimpijskich na 400 metrów podczas Ostrava Golden Spike 2022 to niejedyne powody do radości. W czeskich zawodach ze znakomitej strony pokazała się również Pia Skrzyszowska, która w biegu na 100 metrów przez płotki również osiągnęła „życiówkę”, zajmując drugie miejsce w mocno obsadzonym biegu.

Lekkoatletyka: Na początku czerwca dwa ważne mityngi w Polsce

Sezon lekkoatletyczny na otwartych stadionach pomału nabiera rozpędu. Już na początku czerwca w Polsce odbędą się dwa ważne mityngi. W piątek 3 czerwca 2022 czeka nas IV Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Z kolei w niedzielę 5 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie już 68. Memoriał Janusza Kusocińskiego.

Również w 2022 roku, po raz pierwszy w historii, w Polsce odbędzie się mityng Diamentowej Ligi. Dokładnie w dniu 6 sierpnia, kiedy to na chorzowskim obiekcie zagości XIII Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Ostrava Golden Spike 2022: Kapitalne występy polskich lekkoatletek! (WIDEO)

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P