Diamentowa Liga zagości w Polsce po raz pierwszy w historii!!!

Po raz pierwszy w historii lekkoatletyczny cykl Diamentowej Ligi, ustępujący prestiżem tylko imprezom mistrzowskim takim jak igrzyska olimpijskie czy mistrzostwa świata, zahaczy również o Polskę. W jego skład wejdzie bowiem Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej, który na początku sierpnia odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie!!!

Diamentowa Liga zagości w Polsce po raz pierwszy w historii!!!

Diamentowa Liga 2022 na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Jak poinformował w piątek Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) w oficjalnym komunikacie prasowym, zlokalizowany w Chorzowie Stadion Śląski jako pierwszy w historii obiekt w naszym kraju ugości uczestników mityngu wchodzącego w skład cyklu Diamentowej Ligi. Stanie się tak za sprawą Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej, który zastąpił w kalendarzu dwie imprezy, które miały się odbyć w Chinach. W lekkoatletycznej hierarchii wyżej od Diamentowej Ligi znajdują się tylko imprezy mistrzowskie, a więc igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata.

Organizatorzy mityngu żartują, że śnili o tym momencie od wielu lat. Dziś to już nawet nie sen na jawie, a rzeczywistość. O tym, że polska Królowa Sportu zasługuje na ugoszczenie najbardziej prestiżowego cyklu World Athletics, środowisko powtarzało od lat, a mocnym argumentem były wyniki osiągane przez zawodników na przestrzeni lat podczas Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej. Continental Tour Gold wydawał się być jednak sufitem, z różnych powodów. Zbieg okoliczności sprawił jednak, że ten szklany sufit w końcu przestał istnieć.

 My w elicie jesteśmy już od dawna, powie wam to każdy. Mowa o przyjeżdżających tu zawodnikach, o zapleczu, obiekcie, jakości organizacji. Tylko że mając tę świadomość, pozostawał niedosyt, że tak trudno jest nam otworzyć bramy do elity. Polska delegacja od tygodni trzymała rękę na pulsie, odkąd World Athletics optymistycznie umieścił w kalendarzu 2022 aż dwa diamentowe mityngi w Chinach. Te z powodu obostrzeń pandemicznych znów nie dojdą do skutku, a federacja nie chce zostawiać wolnego terminu. Śląsk był najlepszą ofertą spośród tych, które zgłosiły akces do zastępstwa. I najskuteczniejszą, bo od dawna pracował na renomę w światowych strukturach. Do ostatnich dni przed ogłoszeniem tej wiadomości na wszelki wypadek o temacie wiedziało tylko kilka osób w Polsce. – przyznaje Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego i od lat jeden z najważniejszych propagatorów wielkiej lekkoatletyki na Śląskim.

Są plusy, są też pewne, delikatne minusy. Jednym z nich jest przyspieszenie terminu memoriału, który pierwotnie był zaplanowany na 4 września. Utrzymanie pierwotnej dary nie było jednak możliwe, więc mityng odbędzie się w terminie wakacyjnym. Wiadomo też, że budżet Memoriału Kamili Skolimowskiej urośnie, bo względem Continental Touru rosną nagrody finansowe dla najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach.

Na koniec warto przypomnieć, że w 2018 roku Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej przyciągnął na trybuny Kotła Czarownic około 40 tysięcy fanów Królowej Sportu. Podczas konferencji padł apel o pobicie tego rekordu. Nie mamy wątpliwości, że tak się właśnie stanie.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Kurs 200.0 na Liverpool - West Ham!

X
0
Dodaj swój komentarz.x