Ogłoszono skład reprezentacji Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie!

Już w niedzielę dowiedzieliśmy się, którzy skoczkowie będą reprezentować Polskę podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, które startują już na początku lutego. We wtorek Polski Związek Narciarski ogłosił całą kadrę olimpijską. Znalazło się w niej dwudziestu siedmiu sportowców.

Ogłoszono skład reprezentacji Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie!

ZIO Pekin 2022: Skład reprezentacji Polski ogłoszony

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego, uchwałą numer U/02/Z/27/22 z dn. 17.01.2022, zatwierdził skład reprezentacji naszego kraju na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które za niespełna trzy tygodnie, dokładnie od 4 do 20 lutego 2022 roku, odbywać się będą w Pekinie.

W kadrze ogłoszonej przez PZN na najważniejszą imprezę czterolecia w sportach zimowych znalazło się łącznie dwudziestu dwóch narciarzy oraz pięcioro snowboardzistów, których na miejscu wspierać będzie trzydziestu członków sztabu szkoleniowego, a także dwie osoby z kierownictwa związku.

Ostateczny skład – zarówno, jeśli chodzi o liczbę osób, jak i poszczególnych reprezentantów w narciarstwie klasycznym i alpejskim oraz w snowboardzie – musi jeszcze zostać zaakceptowany i zatwierdzony przez Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Najpóźniej do dnia 23 stycznia 2022 roku. Kto znalazł się na liście przygotowanej przez Polski Związek Narciarski?

Kadra reprezentacji Polski na ZIO w Pekinie

Skład Biało-Czerwonych zatwierdzony przez PZN
 
Skoki narciarskie
kobiety: Kinga Rajda, Nicole Konderla (obie KS AZS AWF Katowice)
mężczyźni: Kamil Stoch, Stefan Hula (obaj KS Eve-nement Zakopane), Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane), Piotr Żyła, Paweł Wąsek (obaj Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
 
Biegi narciarskie
kobiety: Izabela Marcisz (Stowarzyszenie Sportowe Prządki-Ski), Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski), Weronika Kaleta (LKS Markam Wiśniowa-Osieczany), Magdalena Kobielusz (KS AZS AWF Katowice), Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka)
mężczyźni: Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce), Dominik Bury, Kamil Bury (obaj KS AZS AWF Katowice), Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka)*
* – zawodnik ma szansę na kwalifikację olimpijską po relokacjach w FIS do dnia 20 stycznia 2022
 
Kombinacja norweska
Szczepan Kupczak (SSR LZS Sokół Szczyrk), Andrzej Szczechowicz (TS Wisła Zakopane)
 
Narciarstwo alpejskie
kobiety: Maryna Gąsienica-Daniel (TS Wisła Zakopane), Magdalena Łuczak (Mitan-Ski Zakopane), Zuzanna Czapska (WKN Warszawa)
mężczyźni: Michał Jasiczek (SNA Ski Team Zakopane), Paweł Pyjas (KS AZS AWF Katowice)
 
Snowboard alpejski
kobiety: Aleksandra Król (KS F2 Dawidek Team.pl), Weronika Biela-Nowaczyk, Aleksandra Michalik (obie AZS Zakopane)
mężczyźni: Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk (obaj AZS Zakopane)

Jeśli chodzi o oficjeli Polskiego Związku Narciarskiego, w Pekinie pojawią się prezes Apoloniusz Tajner oraz wiceprezes Marcin Blauth. W Pekinie pojawi się również Prezydent RP Andrzej Duda, który jak przekazał Jakub Kumoch z KPRP, planuje pojawić się na ceremonii otwarcia, chcąc w ten sposób wesprzeć polskich sportowców.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Wiadomości sportowe

Back to top button