Niższe ligi w zakładach bukmacherskich – Jak obstawiać?

Zakłady na niższe ligi piłkarskie w Polsce to domena 5 bukmacherów. Sprawdź jakie oferty i kursy bukmacherzy przygotowali na rozgrywki III i IV ligi. Niższe ligi piłkarskie w Polsce cieszą się oczywiście dużo mniejszą popularnością niż rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasa czy Fortuna 1. Ligi. Nie zmienia to jednak faktu, że z roku na rok niższe ligi w Polsce są coraz bardziej łakomym kąskiem wśród typerów, a co za tym idzie sami bukmacherzy starają się poszerzać ofertę na takie rozgrywki.

Niższe ligi w zakładach bukmacherskich
Niższe ligi w zakładach bukmacherskich

Niższe ligi – Przegląd bukmacherów

Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie, którzy polscy bukmacherzy oferują w ogóle zakłady na niższe ligi piłkarskie. Zrobiliśmy solidny research, a oto jego rezultaty:

BukmacherEkstraklasa1. liga2. liga3. liga4. ligi
STStaktaktaktaktak
Fortunataktaktak
Fuksiarztaktaktak
Superbettaktaktaktak
BETFANtaktaktaktaktak
eWinnertaktaktak
Betclictaktaktak
Betcristaktaktaktaktak
ETOTOtaktaktak
forBETtaktaktak
TOTALbettaktaktak
LVBettaktaktaktak
Totolotektaktaktak
PZBuktaktak
BestBet24taktaktak
Niższe ligi u bukmacherów online
gdzie obstawiać niższe ligi
Niższe ligi u bukmacherów

Jak widzicie, tylko 5 spośród 15 bukmacherów z naszej listy, pozwala na zawieranie zakładów na niższe ligi. Poprzez niższe ligi piłkarskie w Polsce mamy na myśli ligi poniżej 2. poziomu rozgrywek.

Bukmacherami posiadającymi w swojej ofercie na niższe ligi piłkarskie w Polsce są: STS, Superbet, BETFAN, Betcris i LV Bet. Tym bukmacherom przyjrzymy się w poniższym artykule. Dowiecie się z niego jak wypadają kursy bukmacherskie, gdy porównamy je do siebie oraz czy któryś z bukmacherów przewidział specjalne promocje z tytuły gry na te właśnie niższe ligi.

Jeśli nie interesuje Was porównanie bukmacherów wyłącznie pod kątem niższych lig, zapraszamy do przejrzenia rankingu najlepszych bukmacherów – tam wzięliśmy pod uwagę całą ich ofertę.

Obstawianie niższych lig piłkarskich

Obstawianie niższych lig piłkarskich niczym nie różni się od obstawiania standardowych rozgrywek. Jest jednak jedna różnica. Typować niższe ligi piłkarskie możemy głównie w podstawowym zakresie, a więc 1 x 2, 1x, x2. Rzadko kiedy bukmacher w ofercie posiada kursy na więcej zdarzeń. Przyjrzyjmy się wszystkim bukmacherom, którzy oferują kursy na niższe ligi.

Niższe ligi w STS

obstawianie 4 ligi w sts
Niższe ligi w STS

Bukmacher STS oferuje możliwość obstawiania od Ekstraklasy aż po IV ligi piłkarskie w Polsce. W ofercie STS – stan na 26.09.2022 – znaleźliśmy kursy m. in. na 4. ligę podkarpacką i 4. ligę podlaską. Bukmacher STS daje nam też możliwość obstawiania wszystkich 4 grup 3. ligi.

Mamy tu do czynienia wyłącznie z podstawowymi opcjami – 1 x 2 oraz 1x, x2. Dodatkowym atutem tego bukmachera jest to, że mamy na stronie STS tabelę tych lig. Nie musimy więc przechodzić do innych stron, by sprawdzić formę danego zespołu z niższej ligi.

Superbet z zakładami na niższe ligi piłkarskie w Polsce

superbet niskie ligi
Zakłady w Superbet

Kolejnym bukmacherem, który udostępnia typerom możliwość obstawiania niższych lig, jest Superbet. W przeciwieństwie do STS-u, Superbet oferuje nam do obstawiania 2. i 3. ligę piłkarską, bez 4.

Ogromnym atutem Superbeta jest to, że zdarzeń i kursów mamy dużo, dużo więcej. Średnio na każde zdarzenie z 3. ligi polskiej, mamy około 30-40 dostępnych zdarzeń, a wśród nich:

 • under/over
 • ile bramek padnie w danym meczu
 • drużyna X strzeli gola jako pierwsza
 • handicapy
 • zakład bez remisu
 • wynik dowolnej połowy meczu
 • BTTS

Jak widzicie Superbet nie mając w ofercie zakładów na 4. ligę, postarał się, by oferta na 3. ligę była atrakcyjna dla potencjalnego typera.

BETFAN a niższe ligi piłkarskie

Bukmacher BETFAN na dzień 26.09.2022 nie miał w swojej ofercie zakładów na 3. ligę, ale posiadał jedno zdarzenie na 4. ligę. Bierzemy pod uwagę fakt, iż jesteśmy w trakcie rozgrywania meczów Ligi Narodów, a najbliższe spotkania na 4. szczeblu rozgrywkowym będą rozgrywane dopiero 1 października. Z pewnością BETFAN będzie dodawał kolejne zakłady na niższe ligi z biegiem czasu.

Na ten moment bukmacher ten oferuje jedynie podstawowe zdarzenia na spotkania niższych lig – 1 x 2. Będziemy baczniej przyglądać się Betfanowi w najbliższych dniach i jeśli coś się zmieni, odnotujemy taką informację.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
 • 3500 PLN bez ryzyka
 • 200 PLN w bonusach
 • 54 PLN freebety
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
 • 1500 PLN w bonusach
 • 100 PLN bez ryzyka
 • 60 PLN za zadania

Betcris z zakładami na 4. ligę

Bukmacher Betcris nie ma zakładów w swojej ofercie na 3. ligę. Posiada jednak liczne zakłady i ciekawe kursy na 4. ligę. Oferta wygląda na ciekawą, ponieważ Betcris oferuje kursy na wszystkie mecze 4. ligi, dodatkowo ma nieźle rozbudowaną ofertę pod tym kątem.

Może nie mamy tutaj do czynienia z tak obszerną ilością zdarzeń jak w przypadku Superbet, ale nadal wygląda to dobrze. W Betcris niższe ligi możemy obstawiać nie tylko w formie podstawowej – 1 X 2, ale też możemy zagrać BTTS, handicapy, liczbę goli, ilość bramek w 1. połowie oraz wynik po 1. połowie.

LV Bet – niższe ligi

LV Bet podobnie jak inni bukmacherzy postawił na 4., a nie 3. ligę. W ofercie tego bukmachera mamy opcję podstawowego obstawiania meczów 4. ligi – 1 X 2.

Na plus na pewno jest fakt, że bukmacher oferuje wszystkie mecze najbliższej kolejki 4. ligi piłkarskiej w Polsce.

Piłkarskie podziemie w BestBet24

Niemile zaskoczyła nas oferta jednego z nowych polskich bukmacherów – BestBet24. Bukmacher ten reklamuje się pod hasłem „Piłkarskie Podziemie”. Liczyliśmy więc, że mnogość oferty na niższe ligi piłkarskie będzie przynajmniej konkurencyjna do wyżej wymienionych polskich bukmacherów.

Niestety stan na dzień 26.09.2022 jest taki, że w swojej ofercie BestBet24 nie posiada żadnych zdarzeń na mecze 3. i 4. ligi. Nie wiemy jak dla Was, ale dla nas 2. liga to z pewnością nie jest piłkarskie podziemie.

Poradnik Jak Obstawiać Niższe Ligi u bukmacherów

Wybraliście już swojego bukmachera, u którego będziecie grali zakłady na niższe ligi? To teraz kilka rad od redakcji Sport1.pl, dzięki którym będziecie wiedzieli jak się do tego zabrać.

Poradnik Jak Obstawiać Niższe Ligi u bukmacherów
 • Obstawianie dla koneserów – umówmy się, że mecze niższych lig piłkarskich nie są oczywiste. Większość ludzi ogląda mecze Ekstraklasy, 1. ligi lub innych lig europejskich. Żeby obstawianie niższych lig miało sens, zalecamy zainteresowanie się tymi ligami.
 • Wykorzystaj wiedzę o swoim regionie lub mieście – pochodzisz z miasta, w którym znajduje się klub z 3. lub 4. ligi? Warto sięgnąć do regionalnych gazet papierowych oraz materiałów w internecie, by poznać swój zespół oraz ligowych rywali. Dla miejscowego dziennikarza nie będzie żadnym problemem dowiedzieć się czy najlepszy piłkarz Twojego zespołu zagra w najbliższym meczu.
 • Wybierz się na mecz swojego klubu – chcesz zostać niszowym ekspertem niższych lig w Polsce? Nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy, że obejrzysz kilka meczów swojego klubu i poznasz jego rywali. Warto też zapoznać się z ofertą STS TV i Fortuna TV. Ci bukmacherzy okazjonalnie transmitują mecze niższych lig polskich.
 • Graj over/under – nie masz pewności kto wygra spotkanie? Nic nie stoi na przeszkodzie, by mimo to spróbować swoich sił u bukmachera. W niższych ligach często wyniki są bardzo wysokie. Warto więc grać np. u bukmachera Superbet. Jest to jeden z nielicznych bukmacherów, którzy mają szeroką ofertę na wiele zdarzenia i kursów na niższe ligi. Kursy na over/under są bardzo często wysokie, a więc jest tutaj szansa na trafienie kilku kuponów.
 • Oglądaj Ekstraklasę, 1. ligę i… wyciągaj wnioski – taka mała podpowiedź na sam koniec. I chyba najbardziej wartościowa. Dajemy tylko znać, że rezerwy Pogoni Szczecin, Rakowa Częstochowa i Cracovii Kraków w swoich grupach w 3. lidze są na czele tych rozgrywek. Nie jest niespodzianką, że forma rezerw jest uzależniona od… dostępności piłkarzy z pierwszej kadry. Warto więc oglądać mecze Ekstraklasy – jeśli np. Sorescu czy Racovitan wystąpili w pełnym wymiarze czasowym w meczu Ekstraklasy, to nie ma szansy, by wystąpili w meczu rezerw. A skoro tak, to może warto postawić na ich rywali?

Dlaczego u bukmacherów nie znajdziemy zakładów na najniższe ligi piłkarskie?

I kolejna ciekawostka – Nie ma w tym przypadku, że oferta wszystkich bukmacherów w Polsce, kończy się maksymalnie na 4. lidze. W 2019 roku PZPN zaapelował do wszystkich legalnie działających bukmacherów w Polsce o wycofanie ofert na zdarzenia w niższych ligach piłkarskich (max. 4. poziomi rozgrywkowy). Apel wyglądał następująco:

„PZPN niniejszym uprzejmie przypomina, że z postanowień wskazanych na wstępie trójstronnych umów zawartych pomiędzy PZPN i Ekstraklasą S.A, a poszczególnymi partnerami, nie wynikają dla Spółek uprawnienia dotyczące wykorzystywania w oferowanych zakładach wzajemnych wyników meczów organizowanych i prowadzonych przez PZPN rozgrywek ligowych w piłce nożnej w klasach niższych niż rozgrywki IV ligi”.

UWAGA: Legalny bukmacher Fuksiarz oferuje: Early Payout (dwie bramki przewagi? Wygrany zakład!), Cashback bez limitu (wypłata bez obrotu!), 500 PLN bez ryzyka (bez obrotu!). Rejestracja na www.Fuksiarz.pl

Naszym zdaniem decyzja o zaprzestaniu oferowania zdarzeń na niższe ligi była bardzo dobra. W niższych ligach często grają chociażby juniorzy, a bukmacherka to jednak hazard, który nie powinien otaczać najmłodszych.

Promocje i oferty na niższe ligi – zakłady bukmacherskie

Promocje i oferty na niższe ligi
Promocje i oferty na niższe ligi

Bukmacherzy z niższymi ligami w ofercie, nie rywalizują pomiędzy sobą wyłącznie poprzez liczebność zdarzeń. Robią to także oferując atrakcyjne kursy, oraz włączając czasowe promocje dedykowane na wydarzenia z niższych lig.

STS z wysokimi kursami

STS nie posiada dedykowanej promocji pod rozgrywki niższych lig piłkarskich. Nie zmienia to faktu, że wg naszego rankingu, STS posiada jedną z najlepszych ofert bonusowych.

Z naszym kodem specjalnym BETONLINE zyskacie do 1660 PLN na start, które będziecie mogli wykorzystać rzecz jasna na obstawianie meczów niższych lig. Rejestracja z kodem na www.STS.pl.

Superbet z super ofertą i kursami na III i IV ligę

Oferta prematch Superbet zatytułowana Super Regio to nic innego jak zachęcenie graczy do obstawiania meczów niższych lig polskich. Jako że bukmacher Superbet zdecydował się na stworzenie specjalnej podstrony w zakładce „Promocja” przewidujemy, że wkrótce pojawią się dedykowane bonusy na tego typu zakłady.

BetBuilder BETFAN

Bukmacher znany z tego, że jego „twarzą” jest Mariusz Pudzianowski posiada w swojej ofercie BetBuildera. Dzięki niemu możemy zbudować dowolny kupon łączony w ramach jednego zdarzenia – np. drużyna X wygra, drużyna Y będzie miała powyżej 8.5 rzutów rożnych w meczu, drużyna X będzie miała więcej niż 2 żółte kartki w meczu.

Niestety na ten moment w ofercie BETFAN na niższe ligi nie widzimy takich możliwości, ale możemy również zapytać o taką możliwość bukmachera dzięki opcji MyBet.

Dowiedz się czym jest MyBet oraz czym są Custom Bety.

Betcris bez podatku w aplikacji mobilnej

Bukmacher Betcris oferuje ciekawą promocję na mecze niższych lig polskich. Warunkiem jest pobranie aplikacji oraz zagranie zakładu AKO z min. 3 zdarzeniami, z kursem minimalnym każdego zdarzenia na poziomie 1.50.

Dzięki tej promocji możecie grać w aplikacji Betcris bez podatku.

UWAGA: Aktualne kody promocyjne bukmacherów i promocje powitalne dostępne na stronie głównej w zakładce – bonusy.

Gdzie oglądać niższe ligi – transmisje z 3. i 4. ligi

Niektóre firmy bukmacherskie w swojej ofercie mają dla graczy dostępne transmisje online z rozgrywek piłkarskich i nie tylko. Doskonałym przykładem jest usługa STS TV, z której mogą korzystać osoby zarejestrowane na stronie internetowej www.STS.pl.

Dzięki transmisjom w STS możliwe jest granie zakładów na żywo podczas oglądania meczów. Działa to zarówno to w portalu tradycyjnym, jak i mobilnym, który przygotowany został dla tych, co korzystają chociażby z dedykowanej aplikacji do pobrania na systemy iOS oraz Android.

Co można oglądać w STS TV? Znajdziemy tutaj chociażby mecze ligi hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej czy niemieckiej. Jest to legalne i bezpieczne, a do oglądania streamów przez całą dobę wystarcza postawienie w ciągu 24 godzin minimum jednego kuponu za co najmniej 2 PLN.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak oglądać mecze w STS, możesz już teraz sprawdzić film przedstawiony poniżej. Zanim jednak to, warto podkreślić, iż oferta dotyczy także osób, które dopiero co zdecydowały się założyć konto – transmisje są więc dosłownie dla każdego!

Sprawdź już teraz, w jaki sposób działają transmisje meczów w STS. Oto poradnik w formie wideo:

Aby uruchomić transmisję meczu w STS, należy:

 1. Wejść do działu „Zakłady live”
 2. Wybrać spotkanie, obok którego znajduje się specjalne logo „TV” – łatwo je zauważyć, dzięki czemu nawet początkujący będą mogli wszystko wykonać w prawidłowy sposób
 3. Uruchomić transmisję – wymagane jest postawienie w ciągu doby minimum jednego kuponu za co najmniej 2 PLN
 4. Nie ma limitu widzów, wszystko odbywa się legalnie i bez zacięć!

To znakomita wiadomość – nie tylko w STS znajdziemy bardzo rozbudowane zakłady na niższe ligi, ale można tutaj również oglądać transmisje z bardzo wielu wydarzeń piłkarskich i nie tylko. Tyczy się to przede wszystkim spotkań z najwyższych klas rozgrywkowych, co nie oznacza, że w przyszłości nie ulegnie to zmianie. To fantastyczna wiadomość dla typerów, którzy mogą obstawiać zakłady bukmacherskie i jednocześnie oglądać na żywo postawione wydarzenia.

Transmisje z 2. ligi w eWinner

Piłkarska 2. liga ma w naszym kraju swoich zwolenników, a tych na pewno zainteresuje fakt, że na www.eWinner.pl można oglądać transmisje niemal ze wszystkich spotkań, które się w niej odbywają. Wyjątek stanowią jedynie starcia dostępne w ramówce TVP.

Piłkarskie transmisje w eWinner
Piłkarskie transmisje w eWinner

Co trzeba zrobić, by oglądać transmisje w eWinner? Potrzebne jest przede wszystkim darmowe konto. Założymy je z kodem promocyjnym „BETONLINE„, a na start otrzymamy łącznie nawet 610 PLN. Następne kroki to:

 1. Zalogowanie się na konto
 2. Pobranie aplikacji mobilnej na telefon
 3. Sprawdzenie aktualnych transmisji
 4. Włączenie interesującego nas spotkania piłkarskiej 2. ligi

Pozostaje mieć nadzieję, że transmisje 3. i 4. ligi także za jakiś czas będą dostępne u bukmacherów w tak prosty sposób. Dzięki temu, że jest internet, możliwości jest bardzo wiele i są one cały czas wprowadzane w życie.


5 / 5. Ocen: 47

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM
Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x