MŚ w Katarze: Szpakowski czy Borek?

Do pierwszego meczu FIFA Mistrzostw Świata Katar 2022 pozostał mniej niż miesiąc! W czwartek karty odsłonił selekcjoner Czesław Michniewicz, który przedstawił szeroką kadrę reprezentacji Polski na katarski mundial. W piątek w jego ślady poszła Telewizja Polska, która ogłosiła nazwiska dziennikarzy i ekspertów, którzy skomentują turniej. Kto znalazł się w tym gronie? Szpakowski czy Borek?

FIFA: Inauguracja Mistrzostw Świata Katar 2022 przełożona!

MŚ Katar 2022: Komentatorzy

Piątek 21 października obfituje w piłkarskie wydarzenia w naszym kraju. W samo południe odbyło się losowanie par 1/8 Fortuna Pucharu Polski 2022/23, a późnym wieczorem meczem Widzewa Łódź z Miedzą Legnica zainaugurowana zostanie 14. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy. Nie ma jednak co ukrywać, że coraz częściej myśli kibiców piłkarskich uciekają w kierunku Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, które rozpoczną się już 20 listopada i potrwają do 18 grudnia, kiedy to rozegrany zostanie wielki finał.

Czytaj też: Gdzie obstawiać MŚ 2022? Bukmacherzy na Mundial w Katarze!

W czwartek poznaliśmy nazwiska 47 piłkarzy, spośród których selekcjoner Czesław Michniewicz wybierze ostateczną 26-osobową kadrę na katarski mundial. Dziś Telewizja Polska poinformowała, którzy komentatorzy i eksperci będą towarzyszyć nam podczas najważniejszej imprezy czterolecia w świecie futbolu. Kto skomentuje grupowe mecze Biało-Czerwonych?

Jak widać na powyższej grafice premierowe spotkanie z Meksykiem skomentują Mateusz Borek i Janusz Michallik. Dwa kolejne starcia reprezentacji Polski umilać będzie nam Jacek Laskowski. Podczas spotkania z Arabią Saudyjską zasiądzie obok niego Marcin Żewłakow. W meczu z Argentyną merytorycznym wsparciem będzie służył mu Robert Podoliński. Ten sam duet będziemy mogli usłyszeć również podczas meczu otwarcia.

Które mecze MŚ w Katarze skomentuje Dariusz Szpakowski?

Na listopadowo-grudniowym mundialu usłyszymy też legendarnego Dariusza Szpakowskiego. Które mecze fazy grupowej MŚ Katar 2022 skomentuje najbardziej doświadczony z dziennikarzy redakcji sportowej TVP?

  • Czwartek 24 listopada: GRUPA G > Brazylia – Serbia (Dariusz Szpakowski, Sebastian Mila)
  • Niedziela 27 listopada: GRUPA E > Hiszpania – Niemcy (Dariusz Szpakowski, Sebastian Mila)
  • Czwartek 1 grudnia: GRUPA F > Chorwacja – Belgia (Dariusz Szpakowski, Marcin Żewłakow)
  • Piątek 2 grudnia GRUPA G > Kamerun – Brazylia (Dariusz Szpakowski, Kamil Kosowski)

Poza już wspomnianymi, podczas katarskiego mundialu za mikrofonem zasiądą też Przemysław Pełka, Maciej Iwański i Sławomir Kwiatkowski. Obsady komentatorskie na spotkania fazy pucharowej turnieju ustalone zostaną w późniejszym terminie.

Gdzie oglądać transmisje meczów MŚ Katar 2022?

Cały turniej finałowy FIFA Mistrzostw Świata 2022 w Katarze pokaże w naszym kraju na żywo Telewizja Polska. Transmisje wszystkich 64 spotkań będzie można zobaczyć na antenach TVP 1, TVP 2 lub TVP Sport. Będą one również dostępne przez Internet, na stronie TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej i na SMART TV.

Źródło: betonline.net.pl/TVP Sport

5 / 5. Ocen: 4

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x