MŚ 2022 bez Polski? To bardzo prawdopodobne!

Reprezentacja Polski ma niewielkie szanse na to, by awansować do mistrzostw świata w Katarze – wynika z najnowszych obliczeń statystyków piłkarskich.

MŚ 2022 bez Polski? To bardzo prawdopodobne!
MŚ 2022 bez Polski? To bardzo prawdopodobne!

Anglia może już zacząć się pakować

Zespół Paulo Sousy ma już za sobą dwa wrześniowe mecze w ramach eliminacji do MŚ 2022. Biało-Czerwoni zdobyli w nich jak na razie komplet punktów, jednak teraz czeka ich starcie z wymagającą reprezentacją Anglii, a z nią o zwycięstwo na pewno łatwo nie będzie.

Na ten moment polscy kadrowicze zajmują drugie miejsce w eliminacyjnej grupie I, ale prawdopodobnie po środowym spotkaniu z Anglikami ulegnie to zmianie. Nie pomogą nawet korzystne dla naszych zawodników wyniki, a szczególnie wygrana Angoli nad Węgrami.

Przed spotkaniami eliminacyjnymi mówiło się, że to Węgry będą najgroźniejszym rywalem Polski w walce o drugie miejsce. Pierwsze w zasadzie od samego początku przydzielane było w spekulacjach Anglikom i mało kto odważył się temu sprzeciwić, dając przy tym dobre argumenty.

Niewielkie szanse Polski

Na Twitterze pojawił się ciekawy post od „Gracenote”, z którego wynika, że Polska ma niewielkie szanse na to, by zagrać na mundialu w Katarze. Statystycy piłkarscy podali za to, że Anglia ma obecnie aż 97% szans na wygranie grupy.

Niewielkie szanse na wygranie grupy to jedno, ale na pewno smutną wiadomością jest także to, że liczby nie wierzą w awans Polaków na mistrzostwa świata. 19% to wynik bardzo mizerny, biorąc pod uwagę, że więcej z Europy daje się już Walii, Czechom, Austrii, Norwegii czy Serbii.

Kto prawie na pewno zagra na MŚ 2022?

Wśród pewniaków w kwestii awansu na MŚ 2022 znajdziemy następujące zespoły:

  • Dania (99% szans na awans)
  • Anglia (98%)
  • Belgia (96%)
  • Francja (91%)
  • Portugalia (86%)
  • Szwecja (77%)
  • Włochy (77%)
  • Chorwacja (70%)
  • Holandia (65%)

W powyższym zestawieniu nie widać między innymi Hiszpanii oraz Szwajcarii. Z kolei daleko w tyle w tabelach od „Gracenote” są grupowi rywale Polski – Węgry z 6% szans na zapewnienie sobie miejsca na MŚ 2022, a Albania – 2%.

Najbliższy mecz Biało-Czerwonych, czyli Polska – Anglia, 8 września o godzinie 20.45 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X