Marcelo Mendez wciąż trenerem Jastrzębskiego Węgla na sezon 2023/24!

We wtorkowe przedpołudnie w oficjalnym komunikacie prasowym Jastrzębskiego Węgla poinformowano, że dotychczasowy szkoleniowiec mistrzów Polski pozostanie w klubie z województwa śląskiego na kolejny sezon. 59-letni Argentyńczyk Marcelo Mendez to jeden z architektów sukcesów jastrzębian w zakończonym niedawno sezonie 2022/23.

Marcelo Mendez na dłużej w Jastrzębskim Węglu!
(Fot.: Jastrzębski Węgiel)

Marcelo Mendez wciąż trenerem Jastrzębskiego Węgla

Dla Argentyńczyka będzie to drugi sezon na ławce trenerskiej Jastrzębskiego Węgla. Minione rozgrywki jastrzębski zespół pod jego wodzą zakończył z tytułem Mistrza Polski, Klubowego Wicemistrza Europy oraz z Superpucharem Polski.

Cieszę się bardzo, że trener Marcelo Mendez zostaje z nami na kolejny sezon. Osiągnięciami z tego sezonu potwierdził to, iż jest wybitnym fachowcem. Perfekcyjnie przygotował zespół na decydującą część sezonu, czego dowodem była nasza dominacja w fazie play off PlusLigi. Styl, w jakim nasza drużyna sięgnęła po mistrzostwo kraju, był imponujący. Za nami najlepszy sezon w historii Klubu, a trener Marcelo Mendez ma w te sukcesy swój ogromny wkład – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Przypominamy, że Marcelo Mendez został trenerem Jastrzębskiego Węgla przed minionym sezonem. Do tego czasu jego kariera trenerska najtrwalej związana była z Sadą Cruzeiro. W brazylijskim klubie spędził 12 lat, sięgając z nim sześciokrotnie po mistrzostwo kraju, sześciokrotnie po krajowy Puchar, siedmiokrotnie po Klubowe Mistrzostwo Ameryki Południowej, trzykrotnie po Superpuchar Brazylii i trzykrotnie po Klubowe Mistrzostwo Świata.

Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV
Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV

Ponadto, od 2018 roku Mendez pracuje z kadrą narodową Argentyny. W 2021 roku wywalczył z nią brąz Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Oprócz tego, prowadził także kadrę Hiszpanii, z którą wygrał Ligę Europejską oraz hiszpański klub Drac Palma Majorka, z którym m.in. trzy razy zdobył mistrzostwo kraju i dotarł do finału Pucharu Top Teams oraz finału Pucharu CEV.

Czuję się tutaj dobrze, nawet bardzo dobrze. Kocham ten Klub. Dał mi możliwość walki o najwyższe cele w najważniejszych turniejach. Mam tutaj świetny sztab, doskonałych zawodników, najlepszych na świecie. Mamy świetną atmosferę na meczach. Uwielbiam naszych kibiców, są naszym dodatkowym zawodnikiem na boisku. Spełnione są tu wszystkie warunki do tego, by walczyć. Spróbujemy znowu wygrać każde rozgrywki i turnieje, dojść do finałów, powtórzyć ten sezon – mówi Marcelo Mendez, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla. 

W swoim pierwszym sezonie w JW trener Mendez doprowadził zespół z województwa śląskiego do Mistrzostwa Polski, finału Ligi Mistrzów oraz zdobył Superpuchar Polski. Po zakończeniu minionych rozgrywek argentyński szkoleniowiec podczas Gali Polskiej Ligi Siatkówki został wybrany Trenerem Sezonu 2022/2023 w PlusLidze.

Czytaj też: Siatkarskie transfery przed sezonem 2023/24

Doświadczony Argentyńczyk w sezonie 2023/24 będzie musiał na nowo poukładać zespół Jastrzębskiego Węgla, bo dojdzie w nim do sporych roszad personalnych. Póki co ogłoszono rozstania z sześcioma mistrzami, a lada dzień powinniśmy poznać nazwiska graczy, którzy wzmocnią ekipę jastrzębian.

Marcelo Mendez do Polski wróci jesienią, po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego, który Argentyńczycy oficjalnie zainaugurują potyczką z reprezentacją Włoch w Lidze Narodów 2023.

Źródło: volley24.pl/Jastrzębski Węgiel

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

10 PLN za postawienie kuponu na Ekstraklasę!

X