Jastrzębski Węgiel pożegnał mistrzów!

W Jastrzębskim Węglu po zakończeniu najlepszego w historii klubu sezonu – zwieńczonego mistrzostwem Polski, Superpucharem Polski i Klubowym Wicemistrzostwem Europy – przyszedł czas na pierwsze ruchy kadrowe przed nowymi rozgrywkami. We wtorkowe popołudnie jastrzębianie pożegnali aż sześciu zawodników, w tym dwóch francuskich mistrzów olimpijskich!

Sezon 2022/23 był ostatnim w barwach Jastrzębskiego Węgla dla dwóch z trzech mistrzów olimpijskich!
(Fot.: Piotr Sumara/PLS)

Mistrzowie opuszczają zespół Jastrzębskiego Węgla

W pierwszym komunikacie prasowym w trakcie okna transferowego przed sezonem 2023/24, Jastrzębski Węgiel zaprezentował nazwiska zawodników, których w kolejnych rozgrywkach na pewno nie zobaczymy w barwach aktualnych mistrzów Polski. Po zakończonych nieco ponad tydzień zmaganiach ze śląskim klubem żegnają się:

  • Stephen Boyer (atakujący),
  • Trevor Clevenot (przyjmujący),
  • Łukasz Wiśniewski (środkowy),
  • Jakub Macyra (środkowy),
  • Dawid Dryja (środkowy),
  • Kamil Dębski (przyjmujący).

We wskazanym powyżej gronie najdłużej z jastrzębianami związany był Łukasz Wiśniewski, który bronił barw jastrzębskiego przez trzy ostatnie sezony, dwukrotnie sięgając w tym czasie po mistrzostwo kraju. W minionych rozgrywkach „Wiśnia” doznał poważnego urazu i nie uczestniczył w decydującej fazie rozgrywek, ale w sezonie 2020/21 był postacią absolutnie fundamentalną.

100 PLN na konto główne za obronę tytułu Zmarzlika!
100 PLN na konto główne za obronę tytułu Zmarzlika!

Francuscy mistrzowie olimpijscy z 2021 roku oraz pozostali środkowi spędzili w Jastrzębiu Zdroju po dwa sezony, zaś ostatni z wymienionych, przyjmujący Kamil Dębski był związany z klubem przez ostatnie dwanaście miesięcy.

Zakończenie sezonu to czas podsumowań, ale i w pewnych przypadkach czas pożegnań. Z częścią zawodników obecnego składu nie zobaczymy się już w przyszłym sezonie. Tak to już jest w życiu sportowym i trzeba to zaakceptować. Wszystkim zawodnikom, którzy opuszczają nasz Klub, pragnę podziękować za to, co zrobili dla Jastrzębskiego Węgla. Za ich zaangażowanie, sportową postawę i waleczność. Każdy z nich miał swój wkład w ostatnie sukcesy naszego Klubu. Życzę im powodzenia w dalszych etapach karier – powiedział Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Wiele wskazuje na to, że reprezentantów Francji żegnających się z jastrzębskim zespołem, w dalszym ciągu będziemy oglądać na polskich parkietach. Nie jest tajemnicą, że Stephen Boyer ma zostać nowym atakującym Asseco Resovii Rzeszów.

Sprawa z Trevorem Clevenot jest bardziej skomplikowana, bo on miał się związać umową przedwstępną z PGE Skrą Bełchatów, ale po obniżeniu budżetu tego klubu nie będzie prawdopodobnie stać na udźwignięcie lukratywnej umowy. Niewykluczone jednak, że przyjmujący wyląduje ostatecznie w Aluronie CMC Warcie Zawiercie.

Obu z nich będziemy mogli podziwiać również podczas startującego właśnie sezonu reprezentacyjnego, którego pierwszym akordem są zmagania w Siatkarskiej Lidze Narodów.

Źródło: volley24.pl/Jastrzębski Węgiel

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X