Michniewicz działał bez zgody PZPN-u. Szokujące informacje

Chociaż Polacy wrócili już z mistrzostw świata, to wciąż nie milkną echa związane z tematem rządowych premii dla piłkarzy za wyjście z grupy. Na jaw właśnie wyszły kolejne szokujące fakty. W programie „Debata+” na antenie Canal+ Sport generalny sekretarz PZPN-u Łukasz Wachowski zdradził, że Czesław Michniewicz nie poinformował przełożonych o spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim.

Michniewicz działał bez zgody PZPN-u. Szokujące informacje
Michniewicz działał bez zgody PZPN-u. Szokujące informacje (Fot.: You Tube/Screen)

Czesław Michniewicz zaskoczył PZPN. Wymowny komentarz Łukasza Wachowskiego

Przed wylotem do Kataru premier Mateusz Morawiecki odwiedził reprezentację Polski. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, nie brakowało żartów oraz luźnych rozmów o wszystkim. Jednym z poruszonych tematów była nagroda pieniężna dla zawodników za awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Premier obiecał przekazać aż 30 mln złotych. Cały pomysł nie spodobał się opinii publicznej. Po głosach sprzeciwu wypłatę premii wstrzymano. Sekretarz generalny PZPN, Łukasz Wachowski, przyznał, że związek nie tylko nie wiedział o rzekomych premiach od rządu, ale także nikt nie został poinformowany o samej wizycie Mateusza Morawieckiego.

Nie wiedzieliśmy o tym, że premier przyjedzie na zgrupowanie. Nie było to awizowane. To budzi nasze wątpliwości i zdziwienie. Nie rozumiemy, dlaczego to się tak potoczyło i nie byliśmy zaangażowani w to spotkanie. To zostało ustalone na poziomie sztabu i najbliższego otoczenia selekcjonera. Przekazanie informacji prezesowi Kuleszy na pewno by nie zaszkodziło. Pewnie wiele rzeczy udałoby się zdusić w samym zarodku – powiedział Wachowski na antenie Canal+ Sport.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
  • 3500 PLN bez ryzyka
  • 200 PLN w bonusach
  • 34 PLN freebet
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
  • 1500 PLN w bonusach
  • 100 PLN bez ryzyka
  • 60 PLN za zadania

Przedstawiciel związku przyznał, że swoimi wypowiedziami nie zamierza się dystansować trenera Michniewicza, tylko od tej sytuacji, w którą PZPN zostało mimowolnie wrzucone.

Jest rozmowa o kilkudziesięciu milionach złotych, a ona toczy się w takim mało poważnym anturażu. To jest jakaś rozmowa przy stolikach. Oczywiście, pewne konsekwencje gdzieś tam dalej były, ale sam początek tej rozmowy i wizyta premiera u drużyny – z tego nie powinno być najmniejszego problemu – stwierdził.

Oczywiście, teraz urosło to do rangi olbrzymiego zagadnienia, bo nie wiedzieliśmy o tym spotkaniu i ustaleniach. Prezes nic o tym nie wiedział. Ale w normalnej rzeczywistości, kiedy nie byłoby tam nic na temat premii, to pewnie ta sytuacja przeszłaby do porządku dziennego i ten vlog, który zrobiła „Łączy Nas Piłka”, byłby jednym z kilkunastu materiałów z Kataru i nikt by w ogóle nie zwrócił na niego uwagi – dodał.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeWinner610 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Czesław Michniewicz wyleci za niesubordynację?

Jednym z poruszonych tematów w programie „Debata+” była kwestia dotycząca dalszej współpracy z 52-letnim szkoleniowcem. Łukasz Wachowski został zapytany, czy przez samowolę Czesława Michniewicza Cezary Kulesza zatrudni nowego trenera.

Rozmowa prezesa z selekcjonerem na pewno musi się odbyć i to kluczowa kwestia, aby powiedzieć, co dalej. Myślę, że to pytanie do prezesa i selekcjonera, a nie do mnie. Na pewno pewne rzeczy należy na tym poziomie organizować w sposób jak najbardziej transparentny i jawny – zakończył.

UWAGA MUNDIAL 2022! Sprawdź nasze typy na MŚ 2022 od legendarnych typerów. Nie wiesz, gdzie grać zakłady? Sprawdź ofertę i bonusy na Mundial 2022, jakie oferują popularni i legalni w Polsce bukmacherzy na Mundial!

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x