Michał Materla trafi do FAME MMA?

Michał Materla, jeden z najbardziej znanych polskich zawodników MMA, nie wyklucza odejścia z KSW, by powalczyć dla organizacji freak fightowej. Nieoficjalnie mówi się o FAME MMA.

Michał Materla trafi do FAME MMA?
Michał Materla trafi do FAME MMA?

Materla odejdzie z KSW do FAME MMA?

Michał Materla to zawodnik, który w formule mieszanych sztuk walki stoczył łącznie 39 pojedynków, z czego aż 31 zakończył zwycięstwem. Swoją karierę z MMA rozpoczął w listopadzie 2003 roku, natomiast jego pierwszym największym sukcesem było wygranie turnieju KSW w wadze średniej. „Cipao” w finale pokonał wówczas Krzysztofa Kułaka.

Mimo że o Materli jest głośno od dawna, sam zawodnik przyznaje, iż kariera sportowca to nie tylko zarabianie ogromnych pieniędzy. Wręcz przeciwnie – początki bywają bardzo trudne, a zarabianie zdaje się być czymś prawie niemożliwym. „‌ pół swojej kariery właściwie walczyłem za darmo, albo dokładałem do tego całego biznesu, czyli jeździłem na galę i koszta kosztowały więcej niż wygrana. Robiłem to z pasji i z tego, że kocham ten sport” – przyznał Materla w wywiadzie z portalem Strefa MMA.

Szczecinianin w kwietniu 2021 roku ogłosił, że po 14 latach rozstaje się z federacją KSW. Miał tym samym stać się główną twarzą organizacji EFM Show. Dość szybko wypisał się jednak z tego pomysłu i już 2 listopada ogłosił, że rezygnuje z przedsięwzięcia. Dość szybko wykorzystało to KSW, które ponownie zakontraktowało swojego byłego mistrza.

Materla nie wyklucza udziałów we freak fightach

Na KSW 66 w styczniu 2022 roku Materla wygrał z Jasonem Radcliffem. Mogłoby się wydawać, że tym samym otworzył sobie drogę do kolejnych występów w oktagonie. W mediach pojawia się jednak coraz więcej informacji, które ten scenariusz uważają za mało realny.

Nieoficjalnie mówi się, że Michał Materla próbuje dogadać się z jedną z organizacji freak fightowych. Mowa tutaj głównie o FAME MMA, które znane jest z zestawienia celebrytów jak Don Kasjo z postaciami znanymi z mieszanych sztuk walki jak Norman Parke czy Marcin Wrzosek.

Na pewno, gdy Materla w FAME MMA miał wystąpić, byłby to ogromny hit. Jednocześnie duży cios dla KSW, które już od dłuższego czasu musi radzić sobie z rosnącą konkurencją.

O ile nie brakuje wśród zawodowych zawodników przeciwników freak fightów, Materla mówi wprost, że nie wyklucza udziału w imprezie MMA z udziałem celebrytów. „‌Dzisiaj te organizacje freakowe mają takie budżety, że nie skorzystać z takiej okazji to szkoda” – przyznaje fighter ze Szczecina.

Czy Michał Materla pojawi się w FAME MMA w 2022 roku? Jest to jak najbardziej możliwe. Gala numer 13 ma odbyć się 26 marca, a kolejne w maju, sierpniu oraz październiku. Z kolei na miasto-gospodarza KSW 68 wybrano Radom. Ta impreza ma odbyć się 19 marca.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X