ME 2022 w pływaniu: Polka ze srebrnym medalem na 50 metrów stylem dowolnym!

Najlepsza obecnie polska pływaczka, Katarzyna Wasick, dołożyła kolejny medal imprezy rangi mistrzowskiej do swojej coraz bogatszej kolekcji. We wtorek nasza reprezentantka naszego kraju została wicemistrzynią Starego Kontynentu na 50 metrów stylem dowolnym, przegrywając jednie z legendarną Sarą Sjoestroem ze Szwecji.

ME 2022 w pływaniu: Polka ze srebrnym medalem na 50 metrów stylem dowolnym!

ME Rzym 2022: Katarzyna Wasick wicemistrzynią Europy

30-letnia zawodniczka AZS AWF Katowice, podobnie jak podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Budapeszcie, musiała uznać wyższość Sary Sjoestroem, dla której jest to już piętnasty złoty medal w historii występów w europejskim czempionacie na długim basenie. Multimedalistka największych światowych imprez jako jedyna złamała we wtorek barierę 24 sekund, kończąc medalowy wyścig z czasem 23,91 sekundy. Wasick była gorsza o niespełna 0,3 sekundy.

Dla Katarzyny Wasick to już jedenasty medal na imprezie rangi mistrzowskiej, wliczając w to również krążki wywalczone na krótkim basenie oraz te zdobyte w sztafetach. Dla Polski to drugie podium podczas zawodów w Rzymie. Wcześniej trzecie miejsce na 100 metrów stylem motylkowym zajął Jakub Majerski.

Przypominamy, że zmagania pływaków podczas Mistrzostw Świata w stolicy Włoch można śledzić w TVP Sport oraz na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej tego kanału.

Źródło: betonline.net.pl

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x