Pływackie ME Rzym 2022: Jest pierwszy medal dla Polski!

Podczas czwartego dnia XXXVI Mistrzostw Europy w pływaniu, które od czwartku odbywają się w Rzymie, polscy kibice w końcu doczekali się medalu naszego reprezentanta. Trzecie miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym w niedzielne popołudnie wywalczył 21-letni Jakub Majerski!

Pływackie ME Rzym 2022: Jest pierwszy medal dla Polski!

Jakub Majerski brązowym medalista Mistrzostw Europy 2022 w pływaniu

Jakub Majerski jest jednym z najbardziej utalentowanych pływaków w Polsce, co pokazał już podczas zeszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio, kiedy to rywalizację na 100 metrów stylem motylkowym zakończył na piątej pozycji, ustanawiając nowy rekord naszego kraju (50,92 s).

W niedzielę 14 sierpnia 2022 roku na pięćdziesięciometrowym basenie w stolicy Włoch Majerski nie popłynął aż tak szybko. Polak po kapitalny finiszu uzyskał czas 51,22 sekundy. Wystarczył on do ukończenia zawodów na trzeciej pozycji i tym samym wywalczenia brązowego medalu.

Rywalizację wygrał pochodzący z Węgier Kristof Milak, który uzyskał 50,33 sekundy. Wyraźnie wolniejszy od niego był Szwajcar Noe Ponti. Co ciekawe, Milak za kapitalny występ w finale zapłacił słabszym odpadnięciem z rywalizacji na 200 metrów dowolnym, uzyskując chwilę później zaledwie dziesiąty wynik w półfinałach tej konkurencji.

Dla Jakuba Majerskiego niedzielny medal jest pierwszym wywalczonym na basenie olimpijskim (50 m), dwa poprzednie, również brązowe, wywalczył podczas ME w Kazaniu na krótkim basenie (25 m). Jednocześnie to pierwszy krążek Biało-Czerwonych podczas europejskiego czempionatu w Rzymie.

Źródło: betonline.net.pl


5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x