Lekkoatletyczne ME Monachium 2022: W środę kolejne medale dla Polski? (Plan transmisji)

Środa 17 sierpnia to trzeci dzień rywalizacji w lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy, które odbywają się na Stadionie Olimpijskim w Monachium. Póki co Biało-Czerwoni wywalczyli dwa medale na trasie maratonu kobiet, ale właśnie dziś nasz dorobek powinien się powiększyć. Za czyją sprawą?

Lekkoatletyczne ME Monachium 2022: W środę kolejne medale dla Polski? (Plan transmisji)

ME Monachium 2022: Aniołki Matusińskiego powalczą w środę o medale

Tradycyjnie już dzień zmagań na Mistrzostwach Europy 2022 w lekkoatletyce został podzielony na dwie sesje. W tej porannej nie czekają nas żadne emocje medalowe, co nie znaczy, że będzie wiało nudą. Do rywalizacji w eliminacjach przystąpią między innymi nasi młociarze, którzy są murowanymi faworytami do zajęcie miejsca na podium, Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki. Pierwszy to aktualny mistrz świata, drugi jest panującym mistrzem olimpijskim. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obaj odległość kwalifikacyjną powinni uzyskać już w pierwszych próbach.

Pomiędzy jedną a drugą sesją eliminacyjną konkursu rzutu młotem czeka nas bieg na 100 metrów przez płotki kobiet w ramach siedmioboju. W tej konkurencji wystartują rewelacyjna Adrianna Sułek oraz Paulina Ligarska. Pierwsza z naszych reprezentantek to poważna kandydatka do wywalczenia medalu i mamy nadzieję, że jej ta sztuka się uda. Wieloboistki w pierwszej środowej sesji będą też skakać wzwyż, a w wieczornej czeka je pchanie kulą i bieg na 200 metrów.

Druga środowa sesja to również szanse medalowe. Te największe w biegu na 400 metrów kobiet, gdzie wystartują aż trzy reprezentantki naszego kraju. Brakuje wśród nich mistrzyni Starego Kontynentu, Justyna Święty-Ersetic, która przepadła w półfinale. Mamy nadzieję, że Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska i Iga Baumgart-Witan godnie ją zastąpią. Największe szanse na podium ma pierwsza z nich. Najgroźniejsze rywalki? Dwie Holenderki, z rewelacyjną Femke Bol na czele.

Ponadto w półfinałach biegu na 110 metrów przez płotki zobaczymy Jakuba Szymańskiego i Damiana Czykiera. Ten drugi bez większych problemów powinien zameldować się w ścisłym finale, który zostanie rozegrany podobnie jak finał pań na 400 metrów po godzinie 22:00. Co jeszcze czeka nas w środę na Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce?

Lekkoatletyczne ME 2022: Plan transmisji na środę 17 sierpnia

Tegoroczna edycja lekkoatletycznego czempionatu na Starym Kontynencie wchodzi w skład Mistrzostw Europejskich, czyli imprezy multidyscyplinarnej. Wszystkie najważniejsze wydarzenia z Monachium można śledzić w TVP Sport. „Królowa sportu” jest tylko jedna, więc przedstawiamy wyłącznie szczegółową rozpiskę środowych zmagań na Stadionie Olimpijskim w Monachium:

 • Sesja poranna
  9:35 – rzut młotem mężczyzn, eliminacje, grupa A (Wojciech Nowicki)
  10:30 – 100 m ppł kobiet, siedmiobój – (Paulina Ligarska, o 10:46 Adrianna Sułek)
  10:50 – rzut młotem mężczyzn, eliminacje, grupa B (Paweł Fajdek, Marcin Wrotyński)
  11:05 – 400 m ppł mężczyzn, eliminacje – (Sebastian Urbaniak o 11:12, Jakub Olejniczak o 11:19, Krzysztof Hołub o 11:26)
  11:35 – skok wzwyż kobiet, siedmiobój – (Paulina Ligarska, Adrianna Sułek)
  11:40 – 400 m ppł kobiet, eliminacje
  12:20 – rzut dyskiem mężczyzn, eliminacje, grupa A (Robert Urbanek)
  12:35 – trójskok kobiet, eliminacje – (Karolina Młodawska, Adrianna Szóstak)
  13:35 – rzut dyskiem mężczyzn, eliminacje, grupa B (Oskar Stachnik)
 • Sesja wieczorna
  19:54 – pchnięcie kulą kobiet, siedmiobój – (Paulina Ligarska, Adrianna Sułek)
  20:00 – skok o tyczce kobiet, finał
  20:15 – trójskok mężczyzn, finał
  20:30 – 110 m ppł mężczyzn, półfinały – (Jakub Szymański, o 20:54 Damian Czykier)
  21:00 – rzut młotem kobiet, finał – (Ewa Różańska)
  21:10 – 200 m kobiet, siedmiobój – (Paulina Ligarska, o 21:24 Adrianna Sułek)
  21:43 – 400 m mężczyzn, finał – (Karol Zalewski)
  22:02 – 400 m kobiet, finał – (Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska)
  22:22 – 110 m ppł mężczyzn, finał – (ew. Damian Czykier, Jakub Szymański)

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x