ME Monachium 2022: Finał biegu na 400 metrów bez Święty-Ersetic, ale z trzema innymi Polkami!

Justyna Święty-Ersetic nie obroni tytułu mistrzyni Starego Kontynentu w biegu na 400 metrów. Do niedawna najlepsza z Polek na tym dystansie niestety przepadła na etapie półfinałów, ale to nie oznacza, że straciliśmy szanse na medal w tej konkurencji. Wręcz przeciwnie, bo w wielkim finale pobiegną aż trzy reprezentantki naszego kraju!!! Na kiedy zaplanowano decydujący bieg i gdzie go będzie można zobaczyć?

ME Monachium 2022: Finał biegu na 400 metrów bez Święty-Ersetic, ale z trzema innymi Polkami!

Lekkoatletyczne ME 2022: Trzy Polki w finale biegu 400 metrów

Justyna Święty-Ersetic wystartowała w ostatnim, trzecim biegu półfinałowym, więc miała pełną świadomość tego, że musi uzyskać czas 51.16 sekundy i zająć co najmniej czwarte miejsce w swojej serii. Niestety mistrzyni Europy z 2018 roku nie była w stanie nawet zbliżyć się do tego rezultatu. Podopieczna trenera Aleksandra Matusińskiego na metę wpadła dopiero szósta z czasem 52,17 sekundy. To oznacza koniec marzeń o powtórce z Berlina. Oczywiście w biegu indywidualnym, bo w sztafecie Biało-Czerwone powinny sobie poradzić.

„Do samego końca zastanawiałam się czy tu wystartować czy nie. Chciałam spróbować. Wiedziałam, że dyspozycja nie jest najlepsza. Jestem z siebie dumna, że próbowałam.” – powiedziała Justyna Święty-Ersetic na gorąco po biegu w rozmowie z reporterem TVP Sport.

Święty-Ersetic zapowiedziała też, że bieg finałowy obejrzy z wysokości trybun, skąd będzie dopingowała swoje koleżanki z reprezentacji, a będzie kogo dopingować, bo do najlepszej ósemki awansowały aż trzy nasze zawodniczki!!! Anna Kiełbasińska wygrała pierwszy z półfinałów, a Natalia Kaczmarek drugi. Jako tzw. lucky looser awansowała też Iga Baumgart-Witan, która zajęła trzecie miejsce w pierwszej serii.

Największe nadzieje możemy wiązać z finałowym startem Natalii Kaczmarek, która jest drugą najszybszą Polką w historii na 400 metrów i ustępuje jedynie legendarnej śp. Irenie Szewińskiej. Jej najgroźniejszymi przeciwniczkami będą Holenderki Femke Bol i Lieke Klaver. Nie bez szans jest również Kiełbasińska, które w półfinale wyprzedziła drugą z Holenderek.

ME Monachium 2022: Kiedy finał biegu na 400 metrów kobiet?

Finał biegu na 400 metrów kobiet podczas Mistrzostw Europy Monachium 2022 zaplanowano na godzinę 22:00 w środę 17 sierpnia. Bezpośrednią transmisję z tego wydarzenie przeprowadzi Telewizja Polska. Sesję wieczorną lekkoatletycznych zmagań będzie można śledzić na kanałach TVP2 i TVP Sport.

Transmisja będzie dostępna również na stronie internetowej kanału sportowego publicznego nadawcy oraz w aplikacjach mobilnych TVP.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x