Legenda polskiej siatkówki ogłosiła zakończenie kariery!

Play-offy PlusLigi 2022/23 będą ostatnimi w karierze Mariusza Wlazłego, jednej z legend polskiej siatkówki! Decyzja atakującego Trefla Gdańsk oraz żywej ikony PGE Skry Bełchatów została oficjalnie ogłoszona podczas niedzielnej konferencji prasowej po wygranym przez „Gdański Lwy” meczu z Projektem Warszawa (3:2). Jaka będzie najbliższa przyszłość popularnego „Maniusia”?

Fot.: @Trefl_Gdansk on Twitter

Ostatnie play-offy Mariusza Wlazłego! Co dalej?

Decyzja Mariusza Wlazłego o zakończeniu kariery sportowej po sezonie 2022/23 PlusLigi nie jest żadną niespodzianką. 39-letni już kapitan Trefla Gdańsk przygotowywał się do tego od dłuższego czasu. Ledwie kilka tygodni temu, po trzęsieniu ziemi w PGE Skrze Bełchatów, łączony był przez media ze swoim poprzednim klubem, które stał się zresztą legendą. Spekulowano, że „Maniek” może zostać dyrektorem sportowym, członkiem zarządu, a nawet prezesem bełchatowskiego klubu. Dziś już mamy pewność, że póki co do tego nie dojdzie, ale to nie oznacza, że Mariusz Wlazły kończy definitywnie ze sportem w swoim życiu.

Czytaj też: TAURON Liga: Play-off 2022/23! Drabinka, terminarz, wyniki, klasyfikacja

Wręcz przeciwnie, Wlazły od sportu i siatkówki nie zamierza wcale odchodzić, ale pozostanie przy niej już w zupełnie innym charakterze, choć swoją najbliższą przyszłość wciąż wiąże z Treflem Gdańsk. W ekipie „Gdańskich Lwów” będzie członkiem sztabu szkoleniowego, a konkretnie koordynatorem przygotowania psychologicznego.

„Już od ponad dwudziestu lat jestem czynnym uczestnikiem krajowych i międzynarodowych wydarzeń sportowych. Kilka lat temu zacząłem się interesować złożonością rywalizacji sportowej i zrozumiałem, że na sport trzeba patrzeć wieloaspektowo. Emocje, stres i presję w rywalizacji sportowej warto analizować przez pryzmat powiązanych ze sobą czynników. (…) Uważam, że przygotowanie psychologiczne jest równie ważne jak inne elementy szkolenia i przygotowania zawodników do rywalizacji sportowej. Oczywiście nie twierdzę, że samo przygotowanie psychologiczne, bez innych jednostek szkoleniowych, wystarczyłoby do osiągnięcia najwyższych celów i sukcesu sportowego. Dlatego zacząłem powoli wprowadzać w życie pomysł stworzenia centrum wsparcia psychologicznego dla sportowców” – mówił podczas niedzielnego spotkania z mediami Mariusz Wlazły.

UWAGA: Sprawdź aktualne promocje bukmacherskie - zakłady bez ryzyka, freebety, wyższe kursy na mecz.

Legenda polskiej siatkówki, klubowej i reprezentacyjnej, dodała też, że Dariuszem Gadomskim, prezesem gdańskiego klubu, uruchomił już projekt programu opieki psychologicznej siatkarzy Trefla. Jak zdradził 39-letni zawodnik, podstawą jego nowych obowiązków będzie między innymi organizowanie współpracy pomiędzy drużyną a psychologiem. Zanim to jednak nastąpi, siatkarzy Trefla Gdańsk w sezonie 2022/23 PlusLigi czeka rywalizacja z Jastrzębskim Węglem w ćwierćfinale rozgrywek. Później mecze w strefie medalowej lub o miejsca 5-6. Tak będzie wyglądał ostatni play-off Mariusza Wlazłego w zawodniczej karierze, która obfitowała w liczne sukesy.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
  • 3500 PLN bez ryzyka
  • 200 PLN w bonusach
  • 54 PLN freebety
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
  • 1500 PLN w bonusach
  • 100 PLN bez ryzyka
  • 60 PLN za zadania

Marusz Wlazły kończy karierę. Lista sukcesów

Dwadzieścia pełnych sezonów Mariusza Wlazłego w profesjonalnej lidze oraz drużynie narodowej to okres wypełniony sukcesami po brzegi. Pasmo sukcesów rozpoczęło się w 2003 roku od wywalczenia mistrzostwa świata juniorów. W 2014 roku „Maniek” dołożył do niego złoto seniorskiego mundialu. Było też wicemistrzostwo w 2006 roku.

Czytaj też: Siatkarska Liga Narodów 2023: Terminarz i godziny meczów

Sukcesów klubowych było jeszcze więcej, a praktycznie wszystkie przypadły na czas występów w PGE Skrze Bełchatów, dla której wywalczył dziewięć mistrzowskich tytułów (ostatni w 2018), po dwa srebrne i brązowe medale PlusLigi, siedem pucharów i cztery superpuchary kraju oraz po trzy medale Ligi Mistrzów CEV i FIVB Mistrzostw Świata.

Nie można przejść obojętnie również obok indywidualnych wyczynów Mariusza Wlazłego. Podczas 20 sezonów w PlusLidze rozegrał 504 spotkania (stan na 3.04.2023), podczas których zdobył ponad 7,5 tysiąca punktów. Zawsze imponował zagrywką, więc nie powinno nikogo dziwić, że ma na koncie 802 asy serwisowe, podczas gdy kolejny na liście Michał Ruciak „tylko” 439. Statuetki MVP dla najlepszego zawodnika spotkania? Aż 74! Coś nieprawdopodobnego.

Niedzielna konferencja Mariusza Wlazłego (2.04.2023)

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Źródło: volley24.pl/Trefl Gdańsk (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button