Konrad Piechocki odwołany! PGE Skra Bełchatów będzie miała nowego prezesa

Na kontynuowanym w środę 1 marca 2023 roku posiedzeniu Rady Nadzorczej KPS Skry Bełchatów S.A. podjęto uchwałę o odwołaniu wieloletniego prezesa zarządu, Konrada Piechockiego! Kto zostanie jego następcą?

Fot.: PGE Skra Bełchatów via PGESkra on YouTube

Konrad Piechocki przestanie być prezesem PGE Skry

O zamieszaniu w PGE Skrze Bełchatów, w związku z najgorszym w XXI wieku sezonem, informowaliśmy na naszych łamach już kilka dni temu, ale ostateczne decyzje zapadły dopiero dziś. Poinformowano o nich w lakonicznym komunikacie prasowym na oficjalnej stronie internetowej klubu:

PGE jako sponsor strategiczny klubu siatkarskiego PGE Skra Bełchatów wspiera zmiany organizacyjne w funkcjonowaniu klubu.

1 marca 2023 roku Rada Nadzorcza Skry Bełchatów zdecydowała o odwołaniu z upływem dnia 16 marca 2023 r. prezesa zarządu klubu Konrada Piechockiego. Do czasu powołania nowego prezesa, Rada Nadzorcza oddelegowała do pełnienia obowiązków prezesa zarządu, bez prawa do wynagrodzenia, przewodniczącego Rady Nadzorczej Piotra Bielarczyka.

Można mówić o trzęsieniu ziemi w PGE Skrze Bełchatów, bo Konrad Piechocki związany był z klubem od dwudziestu lat. Początkowo był menedżerem klubu, następnie jego wiceprezesem, a od 2007 roku nieprzerwanie pełnił funkcję prezesa spółki. To z nim za sterami Skra stała się najbardziej utytułowanym klubem siatkarskim XXI wieku w Polsce.

Kto zostanie nowym prezesem? Jak donosi portal ddbelchatow.pl, w tym kontekście przewijają się nazwiska byłych graczy bełchatowskiego klubu: Jacka Pasińskiego, Marcina Możdżonka, a nawet… Mariusza Wlazłego, który ma wielu zwolenników w bełchatowskim środowisku siatkarskim. Trudo temu się dziwić, bo przez 17 lat występów w żółto-czarnych barwach stał się prawdziwą ikoną PGE Skry.

Źródło: volley24.pl/PGE Skra Bełchatów

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x