Trzęsienie ziemi w PGE Skrze Bełchatów! Prezes Konrad Piechocki na wylocie?

Jak poinformował we wtorkowy wieczór portal „Dzień Dobry Bełchatów”, już w czwartek może dojść do dymisji Konrada Piechockiego, aktualnego prezesa i architekta największych sukcesów PGE Skry Bełchatów, dla której sezon 2022/23 PlusLigi jest najgorszym w XXI wieku!!!

Fot.: Piotr Sumara/PLS (materiały prasowe)

PGE Skra Bełchatów bez Konrada Piechockiego?

Jak poinformował wspomniany na wstępie portal, w czwartek 23 lutego 2023 roku, zbierze się Rada Nadzorcza KPS Skry Bełchatów S.A., a jeden z punktów posiedzenia ma dotyczyć zmian w składzie Zarządu, na czele którego od wielu lat stoi Konrad Piechocki, twórca potęgi Żółto-Czarnych, którzy w XXI wieku dziewięciokrotnie sięgali po mistrzostwo Polski.

Powód? Pierwszy jest oczywisty. Fatalna postawa PGE Skry Bełchatów w sezonie 2022/23 PlusLigi. Siatkarze z Bełchatowa ponieśli siedemnaście porażek, czyli więcej niż łącznie w fazach zasadniczych dwóch poprzednich sezonów, a do rozegrania pozostało jeszcze pięć kolejek. Podczas nich zespół trenera Andrei Gardiniego czekają mecze z Jastrzębskim Węglem, Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle czy Indykpolem AZS Olsztyn.

Czytaj też: MŚ w skokach narciarskich Planica 2023 – transmisja na żywo, wyniki, tabela medalowa

W poniedziałkowy wieczór bełchatowianie przegrali 2:3 z GKS-em Katowice i była to ich ósma pod rząd ligowa porażka. Zespół, który powinien bić się o medale po raz ostatni na krajowych parkietach wygrał w grudniu 2022 roku, zwyciężając po pięciosetowej batalii z BBTS-em Bielsko-Biała, autsajderem rozgrywek i niemal pewnym spadkowiczem. Żółto-Czarni jako jedyni w stawce nie wygrali jeszcze meczu w 2023 roku!!!

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Drugim powodem mają być problemy finansowe, o których dowiadujemy się ze stanowiska przedstawionego przez Biuro Prasowe Polskiej Grupy Energetycznej S.A.:

„Klub potrzebuje głębokich zmian, aby wyjść z kryzysu. Pomimo jednego z największych budżetów w lidze zarząd klubu nie jest w stanie ustabilizować wydatków, brakuje dyscypliny kosztowej, czego końcowym efektem jest najgorszy od 20 lat sezon” – informuje biuro prasowe (cytat za ddbelchatow.pl).

Wygląda więc na to, że dni Konrada Piechockiego na stanowisku Prezesa Zarządu KPS Skra Bełchatów S.A. są policzone. On sam nie chce póki co komentować tych rewelacji, ale wszystko wskazuje na to, że po wielu latach będzie musiał pożegnać się z posadą. Być możę nie tylko on.

Wcześniej doszło już do zmiany trenera oraz zmian w Radzie Nadzorczej klubu, którą opuścił między innymi Ryszard Czarnecki, znany polityk i europoseł Prawa i Sprawiedliwości, ale jak widać nie dla wszystkich okazały się one wystarczające.

Aktualizacja 23.02.2023: Przewodniczący Rady Nadzorczej Skry Bełchatów zarządził przerwę w obradach i przesuniecie glosowania w sprawie zmian w zarządzie Klubu do dnia 1 marca 2023 roku. Rada zdecydowała także o zleceniu niezależnemu audytorowi przeprowadzenie badania finansów klubu, ze szczególnym uwzględnieniem kosztów kontraktów i umów z pośrednikami – przekazuje biuro prasowe Polskiej Grupy Energetycznej (via ddbelchatow.pl).

Źródło: volley24.pl/DDBelchatow.pl

5 / 5. Ocen: 4

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button