Lechia rozpoczyna przygotowania – trzy gwiazdy na wylocie!

Tegoroczna przerwa zimowa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy będzie rekordowo krótka. Piłkarze wrócą na ligowe boiska już 7 lutego. Na równo miesiąc przed wznowieniem zmagań do treningów wrócili piłkarze Lechii Gdańsk. Ale nie w komplecie. Trzech graczy otrzymało wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.

Lechia rozpoczyna przygotowania – trzy gwiazdy na wylocie! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Peszko, Wolski i Sobiech na wylocie

W dniu rozpoczęcia przygotowań do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy 2019/2020 gdański klub poinformowało także w oficjalnym komunikacie prasowym, że będzie chciał się rozstać z trójką zawodników, którzy dotychczas byli ważnymi ogniwami w zespole Piotra Stokowca, co zaskoczyło nie tylko kibiców, ale też komentatorów.

„Trzech zawodników Lechii Gdańsk otrzymało wolną rękę w poszukiwaniu nowego Klubu. We wtorek Sławomir Peszko, Artur Sobiech, Rafał Wolski oraz ich menadżerowie otrzymali informację, iż mają wolną rękę w poszukiwaniu nowego Klubu w zimowym okienku transferowym. Wspomniana trójka zawodników przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie nieco później” – napisano w oświadczeniu Lechii Gdańsk.

Popularny „Peszkin” jesienią rozegrał 23 mecze, w których zdobył 3 brami i zanotował taką samą liczbę asyst. Sobiech przy takiej samej liczbie występów zaliczył sześć trafień i również zagrał trzy kluczowe podania, które na gole zamienili jego koledzy. Wolski zagrał 20 razy notując gola oraz taką samą liczbę asyst jak koledzy.

Lechia rozpoczyna przygotowania

Dzięki redakcji klubowej strony internetowej wiemy, jak wyglądał pierwszy dzień przygotowań. Podopieczni Piotra Stokowca rozpoczęli go od standardowych badań krwi, po których przeprowadzone zostały testy szybkości.

W środę Biało-Zieloni mają przejść testy wydolnościowe, a następnie odbędą zajęcia na boisku treningowym.

Kadra Lechii na pierwszych zajęciach okresu przygotowawczego: 
 
Bramkarze: Dusan Kuciak, Maciej Woźniak
Obrońcy: Filip Dymerski, Rafał Kobryń, Paweł Żuk, Adam Chrzanowski, Karol Fila, Mario Maloca, Michał Nalepa
Pomocnicy: Egy Maulana Vikri, Kacper Urbański, Maciej Gajos, Lukas Haraslin, Patryk Lipski, Daniel Łukasik, Tomasz Makowski, Jaroslav Mihalik, Marcel Wszołek
Napastnicy: Jakub Arak, Flavio Paixao, Kacper Sezonienko

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) + bonus 3 x 777 PLN – www.betfan.pl
Sport
Wiadomości sportowe z najpopularniejszych w kraju dyscyplin. Analizy i typy bukmacherskie od najlepszych w Polsce typerów.

Najlepsi bukmacherzy

betfan online bonus 2021

Zakłady bukmacherskie