Już w sobotę mityng Diamentowej Ligi w Polsce! [Program Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej]

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od pierwszego w historii mityngu Diamentowej Ligi w Polsce! Do cyklu najbardziej prestiżowych zawodów lekkoatletycznych na świecie dołączył w tym roku Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej. Ostatnio informowaliśmy o tym, jakie gwiazdy pojawią się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, dziś przyszedł czas na przedstawienie szczegółowego programu imprezy.

Światowe gwiazdy na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej! (Fot.: memorialkamili.pl)

Program Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej (6.08.2022)

Takiej imprezy lekkoatletycznej w Polsce jeszcze nie było! Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej od lat cieszył się wielkim uznaniem, pukając do drzwi Diamentowej Ligi, ale zagościć w tym cyklu udało się dopiero w tym roku. Impreza rozgrywana na Stadionie Śląskim w Chorzowie zastąpiła w kalendarzu jeden z chińskich mityngów. Wymusiła też zmianę terminu zawodów poświęconych pamięci naszej wybitnej młociarki. Coś za coś.

Choć czasu było niewiele, to już dziś mamy pewność, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania. W memoriale wystąpi około pięćdziesięciu medalistów Mistrzostw Świata w Eugene, w tym dwanaścioro złotych, ze Szwedem Armandem Duplantisem na czele, który po raz kolejny spróbuje pobić rekord świata w skoku o tyczce. Ponadto wystartują m.in.: Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamajka) – 100 metrów, Shericka Jackson (Jamajka) i Shaunae Miller-Uibo (Bahamy) – 200 metrów czy Alison dos Santos (Brazylia) – 400 metrów przez płotki.

W chorzowskim mitingu nie zabraknie również czołówki lekkoatletycznej reprezentacji Polski. Na 400 metrów kobiet zobaczymy „Aniołki Matusińskiego”, będą też nasi kapitalni młociarze, Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki. Łącznie zobaczymy około trzydziestu sportowców z naszego kraju. W poprzednich latach było ich zdecydowanie więcej, ale awans do Diamentowej Ligi sprawił, że tym razem do rywalizacji załapała się tylko elita.

Zmagania na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędą się pomiędzy godziną 13:30 a 18:00! Łącznie w sobotę rozegranych zostanie aż aż 21 konkurencji – 11 kobiecych i 10 męskich, w tym odpowiednio 8 i 6 zaliczanych do klasyfikacji Diamentowej Ligi. Jak to będzie wyglądać w szczegółach?

Fot.: memorialkamili.pl

Gdzie oglądać Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej?

Tegoroczny Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej, po raz pierwszy organizowany w ramach Diamentowej Ligi, to prawdziwa gratka dla kibiców lekkiej atletyki w Polsce. Z tego też powodu warto odwiedzić Stadion Śląski w Chorzowie osobiście. Zwłaszcza, że wstęp na imprezę całkowicie bezpłatny! Bramy „Kotła Czarownic” zostaną otwarte w samo południe.

Dla osób, które nie będą mogły pojawić się na miejscu, przygotowano oczywiście wielogodzinną transmisję telewizyjną, która rozpocznie się studiem już o godzinie 13:15 a zakończy około godziny 18:45! Całość na żywo pokaże TVP Sport, a od godziny 16:00 godziną relację będą mogli śledzić również widzowie TVP 1.

Ponadto, jak na XXI wiek przystało, transmisja będzie dostępna również w Internecie. Zarówno na stronie internetowej kanału sportowego TVP, jak i w aplikacjach mobilnych publicznego nadawcy.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM
Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x