Światowe gwiazdy na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej!

Tegoroczny Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej po raz pierwszy w historii zostanie zorganizowany w ramach Diamentowej Ligi, cyklu najbardziej prestiżowych zawodów lekkoatletycznych na świecie. W historycznej dla polskiego sportu zawodach wystartuje łącznie aż 49 medalistów mistrzostw świata, w tym dziewiętnastu złotych!!! Wszystkich będzie można zobaczyć na Stadionie Śląskim w Chorzowie zupełnie za darmo, bo wstęp na imprezę jest wolny!

Światowe gwiazdy na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej! (Fot.: memorialkamili.pl)

Plejada gwiazd na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej 2022

Kilkadziesiąt godzin temu ogłoszono, że na bieżni chorzowskiego stadionu druga najszybsza biegaczka na 200 metrów w historii Shericka Jackson z zmierzy się Shaunae Miller-Uibo. Obie zawodniczki kilka dni temu w amerykańskim Eugene zdobyły złoto mistrzostw świata, tyle tylko, że na różnych dystansach. To jeden z kilu pojedynków, które warto zobaczyć na własne podczas zaplanowanego na 6 sierpnia mityngu Diamentowej Ligi, Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej. Będzie ich jednak znacznie więcej.

Jak poinformowano na oficjalnej stronie imprezy, o tym, czy pogoń za rekordami świata będzie u nas możliwa, przekonamy się nie tylko dzięki Jackson. Potencjał, aby napisać historię, mają również zakontraktowani Allison Dos Santos, nowy król biegu na 400 m przez płotki, czy zapowiedziany już jakiś czas temu tyczkarz Armand Duplantis, który na zakończenie mistrzostw świata potwierdził znakomitą dyspozycję ustanawiając nowy rekord świata – 6.21 metra.

To wybitne jednostki, którym szykujemy na 6 sierpnia znakomitych rywali. Część zdradzimy dopiero w ostatniej chwili, ponieważ rozmowy z ich agentami toczą się bez przerwy. Jednak już teraz wiemy na pewno, że na płaskich 400 metrach dojdzie do rewanżu za Eugene pomiędzy Michaelem Normanem, a Kiranim Jamesem, czyli świeżo koronowanymi mistrzem i wicemistrzem świata. Podobnie będzie w męskim sprincie na 100 m, gdzie wystąpią fantastyczni Fred Kerley i Trayvon Brommel, a wśród kobiet również złota Shelly-Ann Fraser-Pryce. Będzie ścigała rekord mityngu, ale również mierzyła się m.in. z naszą Ewą Swobodą. Do męskiej kuli zaprosiliśmy Ryana Crousera i Joe’ego Kovacsa, a w młocie Wojciech Nowicki ma zamiar odegrać się na Pawle Fajdku. Dojdzie również do starcia trzech naszych najszybszych 400-metrówek. Od pięciu lat były na podium w każdej dużej imprezie jako sztafeta, ale z USA wracają bez sukcesu. Na pewno spróbują zatrzeć te wspomnienia, a poza tym powalczą o cenne punkty do klasyfikacji generalnej Diamentowej Ligi. Ich rywalką będzie m.in. Marileidy Paulino, świeżo upieczona wicemistrzyni świata. Lista sław robi się tak długa, że trudno ich wszystkich wymienić – uśmiecha się Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Jak podkreślają organizatorzy, bramy „Kotła Czarownic” będą wolno otwarte dla kibiców już od godziny 12.00. Pierwsze konkurencje ruszą o 13.30, ale główną część Diamentowej Ligi zaplanowano od godz. 16.00. Łącznie rywalizacja toczyć się będzie w ponad dwudziestu konkurencjach.

Silesia Memoriał Skolimowskiej: Program zawodów na Stadionie Śląskim

Źródło: blogbukmacherski.pl/memorialkamili.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x