Joan Laporta zapowiada możliwe transfery Barcelony przed końcem okienka

Wojciech MakuszewskiWojciech Makuszewski
3 sierpnia 2025 12:33
Joan Laporta zapowiada możliwe transfery Barcelony przed końcem okienka

Prezydent FC Barcelony Joan Laporta ogłosił, że klub nie wyklucza dalszych transferów w letnim okienku. Mimo ograniczeń związanych z finansowym fair play, zespół z Camp Nou nadal może dokonać wzmocnień – poinformował dziennik „Marca”.

Czy Barcelona planuje kolejne wzmocnienia latem 2025 roku?

Joan Laporta nie zamknął Barcelonie drogi do dalszych transferów. Klub chce zbudować szerszą i bardziej konkurencyjną kadrę, mimo że jego działania ograniczają przepisy finansowe La Liga i konieczność rejestracji nowych zawodników.

Oficjalna deklaracja Joana Laporty

W wypowiedzi cytowanej przez „Markę” Joan Laporta podkreślił, że letnie okienko nie jest jeszcze zamknięte dla Barcelony. Zaznaczył, że priorytetem jest budowa szerokiej kadry, która pozwoli rywalizować na kilku frontach. Prezydent nie ukrywa, że obecna sytuacja finansowa wymaga szczególnej ostrożności, ale nie wyklucza dalszych inwestycji.

Do tej pory klub zakontraktował dwóch nowych zawodników: Marcusa Rashforda i Joana Garcię. Obaj nie zostali jeszcze zarejestrowani w La Liga z powodu problemów z limitem płac. Barcelona liczy na to, że odejścia niektórych piłkarzy pozwolą odblokować miejsce w kadrze.

Problemy z rejestracją piłkarzy

Blaugrana zmaga się z trudnościami w przestrzeganiu zasad finansowego fair play. W kadrze pierwszego zespołu oficjalnie figuruje obecnie tylko jeden zarejestrowany bramkarz – Iñaki Peña. Zarówno Joan Garcia, jak i pozyskany Wojciech Szczęsny, czekają na możliwość zgłoszenia do rozgrywek.

Według hiszpańskich mediów, sytuację może poprawić odejście kilku zawodników, w tym Marca Casado oraz Ronald Araujo. Zmniejszenie listy płac ma otworzyć drogę do kolejnych ruchów transferowych, choć w najbliższych tygodniach klub nie planuje spektakularnych zakupów.

Barcelona aktywna do końca okienka

Joan Laporta podkreślił, że klub może działać na rynku transferowym aż do ostatnich dni sierpnia. W obecnej sytuacji Barcelona koncentruje się na rozsądnych i potrzebnych wzmocnieniach. Decyzje dotyczące nowych piłkarzy będą podejmowane w porozumieniu ze sztabem trenera Hansiego Flicka, który analizuje potrzeby kadrowe zespołu w kontekście startu sezonu 2025/26.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!