Hubert Hurkacz w II rundzie Australian Open 2022!

Nie tak łatwo, jak się wielu spodziewało, ale ostatecznie po ponad trzygodzinnej walce z Białorusinem Jegorem Gierasimowem, Hubert Hurkacz zameldował się w II rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2022, który wystartował dzisiejszej nocy. Już jutro, we wtorek 18 stycznia, swoje premierowe mecze na kortach w Melbourne pozostali reprezentanci Polski, z Igą Świątek na czele!

Hubert Hurkacz w II rundzie Australian Open 2022!

AO 2022: Hurkacz pokonał pierwszą przeszkodę

Hubert Hurkacz, najlepszy obecnie tenisista w Polsce, w Australian Open 2022 został rozstawiony z numerem „10”. Z tego tytułu w premierowym starciu przyszło mu się zmierzyć ze zdecydowanie niżej notowanym rywalem. Poniedziałkowy pojedynek z Białorusinem Jegorem Gierasimowem był swoistym rewanżem za spotkanie I rundy US Open 2020, w którym wrocławianin zmiótł rywala z kortu, zwyciężając w trzech krótkich setach.

Rywalizacja na korcie w Melbourne zaczęła się podobnie, bo od zdecydowanej wygranej „Hubiego”, który trzykrotnie przełamał rywala, tracąc tylko jeden własny gem serwisowy, i w konsekwencji wygrał pierwszą odsłonę 6:2. Jednak dwie kolejne były już zdecydowanie bardziej zacięte i o ich losach decydowały tie-breaki. W pierwszym górą był Polak (7:3), w drugim białoruski tenisista (7:5), który tym samym przedłużył rywalizację.

W czwartej partii obaj zawodnicy wygrywali swoje gemy serwisowe aż do gema numer osiem, kiedy to prowadzący 4:3 Hurkacz zdołał przełamać przeciwnika i objąć dwugemowe prowadzenie. Naszemu reprezentantowi nie pozostało nic innego jak tylko postawić kropkę nad „i” przy swoim serwisie i tak się też stało. 6:3 w czwartym secie i 3:1 w całym meczu.

Tym samym Hubert Hurkacz zameldował się w II rundzie AO 2022. Wynik oczekiwany, ale sama gra pozostawia wiele do życzenia. Wystarczy powiedzieć, że nasz najlepszy tenisista popełnił ponad sześćdziesiąt niewymuszonych błędów, co z mocniejszym rywalem może się nie upiec.

Teraz naszego zawodnika czeka jeden dzień przerwy na regenerację. Natomiast w środę 19 stycznia jego przeciwnikiem będzie Francuz Adrian Mannarino, który w pięciu setach zwyciężył Australijczyka Jamesa Duckwortha.

Rakieta Hurkacza wystawiona na licytację

Przy okazji premierowego występu Huberta Hurkacza na kortach w Melbourne, warto przypomnieć również o tym, że nasz zawodnik ma wielkie serce. „Hubi” włączył się w dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazując na licytację rakietę, którą grał podczas ćwierćfinału Wimbledonu!

Wtorek z AO 2022: Aż cztery polskie mecze

Przypominamy, że we wtorek swoje pierwsze mecze w Australian Open 2022 rozegrają nasi pozostali singliści. Mowa rzecz jasna o Idze Świątek, Magdzie Linette, Magdalenie Fręch i Kamili Majchrzaku. Pierwsza z nich już zaprosiła kibiców na nocne granie.

Zmagania w turniejach kobiet i mężczyzn Australian Open 2022 można śledzić w Polsce za pośrednictwem kanałów Eurosport oraz na platformie i w aplikacji Eurosport Player.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button