AO 2022: Rywalka Igi Świątek wyłoniona!

Już w poniedziałek o godzinie 1:00 w nocy czasu polskiego rozpoczną się zmagania na kortach w Melbourne. Losowanie drabinek odbyło się już w czwartek, ale dopiero dziś zakończyły się eliminacje do turniejów głównych kobiet mężczyzn. To właśnie z jedną z kwalifikantek zmierzy się w I rundzie Australian Open 2022 nasza Iga Świątek. O kim dokładnie mowa?

AO 2022: Wiemy z kim zagrają Iga Świątek oraz Magdy Linette i Fręch!

Australian Open 2022: Z kim zagra Iga Świątek w I rundzie?

Jak już pisaliśmy na naszych łamach, w turnieju singlistek wystąpią trzy reprezentantki Polski. Poza Igą Świątek będą to Magda Linette i Magdalena Fręch. Co ciekawe, wszystkie nasze zawodniczki znalazły się w dolnej połowie drabinki turniejowej, więc będą rozgrywały swoje mecze jednego dnia. Te premierowe już w najbliższy poniedziałek (17 stycznia). Kiedy dokładnie, dowiemy się prawdopodobnie w niedzielę, bo właśnie wtedy powinna pojawić się szczegółowa rozpiska gier i transmisji.

Sprawą oczywistą jest, że największe nadzieje wiążemy oczywiście z rozstawioną z numerem „7” Igą Świątek, która w I rundzie zmierzy się z kwalifikantką. Ta do dzisiaj nie była jeszcze znana z imienia i nazwiska. Teraz już wiemy, że przeciwniczką tenisistki z Raszyna będzie Brytyjka Harriet Dart, która jest sklasyfikowana na 125 miejscu Rankingu WTA.

W razie spodziewanej wygranej, na 20-letnią Polkę czekać będzie lepsza z pary Daria Saville – Rebecca Peterson. Na kolejnym etapie tenisistka z Raszyna może spotkać się z Darią Kasatkiną (25.) lub… Magdą Linette. bo ta znalazła się w tej samej ćwiartce drabinki. Wcześniej Linette musi pokonać najpierw Łotyszkę Anastasiję Sevastovą, a następnie wspomnianą Rosjankę lub Szwajcarkę Stefanie Voegele.

Oczywiście nie zapominamy też o naszej trzeciej tenisistce, Magdalenie Fręch. Ta w I rundzie Australian Open 2022 zmierzy się z Rumunką Simoną Halep, która cztery lata temu zameldowała się w wielkim finale zawodów na kortach w Melbourne, aktualnie rozstawioną z numerem „14”.

Kiedy grają Polacy w Australian Open 2022?

Premierowy występ reprezentanta Polski w Australian Open 2022 będzie miał miejsce w poniedziałek, kiedy to Hubert Hurkacz zmierzy się z Białorusiem Jegorem Giersimowem. Szalenie interesujący dla fanów polskiego tenisa będzie wtorek, kiedy to obędą się aż cztery pojedynki z udziałem Biało-Czerwonych.

 • Poniedziałek 17 stycznia 📅
  Hubert Hurkacz 🆚 Jegor Gierasimow
 • Wtorek 18 stycznia 📅
  Iga Świątek 🆚 Harriet Dart
  Magda Linette 🆚 Anastazja Sevastova
  Magdalena Fręch 🆚 Simona Halep
  Kamil Majchrzak 🆚 Andreas Seppi

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X