Heynen zostanie w Polsce?! Belg podjął ważną decyzję!

Vital Heynen może nadal mieszkać w Polsce i tutaj planuje szukać swojego przyszłego zatrudnienia. Belg ma już upatrzony dla siebie zawodowy cel związany z siatkówką.

Vital Heynen
Vital Heynen

Polscy siatkarze wkrótce z nowym trenerem

Vital Heynen z męską reprezentacją siatkówki zdobył wiele, ale jego celem numer jeden był medal olimpijski, na który w naszym kraju czeka się jak na tlen na obcej planecie. Niestety, Belgowi nie udało się w Tokio zdobyć upragnionego krążka, dlatego od tamtej pory wydawało się niemal pewne to, iż opuści szeregi polskiej kadry. Na pewno nie pomogło mu również sensacyjne odpadnięcie w półfinale mistrzostw Europy w katowickim Spadku, gdzie Polska była faworytem pojedynku ze Słowenią, a wygranie całego turnieju było kolejnym szczytem do zdobycia, który został tylko w głowach.

Belgijski szkoleniowiec z reprezentantami Polski zdobył złoto na MŚ w roku 2018, brązowy medal w Lidze Światowej 2019, dwa brązy na mistrzostwach Europy oraz drugie miejsca w Pucharze Świata 2019 oraz Lidze Narodów 2021. Łącznie to 7 krążków.

Władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej ogłosiły, że Vital Heynen będzie musiał przystąpić do konkursu w tradycyjnym trybie, jeśli będzie chciał nadal pracować jako szkoleniowiec siatkarzy. Wiadomo już jednak, iż tak na pewno nie będzie.

Heynen chce zostać w Polsce

Portal Sport.pl podaje jednak, że nasz były już trener wcale nie zamierza wyjeżdżać z Polski, w której – co podkreślał wielokrotnie – znakomicie się czuje. W jednym z wywiadów po mistrzostwach Europy Belg przyznał, iż nie wyobraża sobie pracy poza naszym krajem i teraz mówi się, że chce poprowadzić żeńską kadrę siatkówki.

Rzeczywiście, w kobiecej sekcji mamy wolny wakat, po tym jak funkcję trenera stracił Jacek Nawrocki. Na ten moment nie wiadomo, czy Heynen ma duże szansę na zatrudnienie, ale sam uważa, że poprowadzenie drużyny kobiet byłoby dla niego wyzwaniem, które jest w stanie podjąć.

Nawrocki odszedł z reprezentacji po tym, jak otrzymać zatrudnienie w Grupie Azoty Chemiku Police. Polski Związek Piłki Siatkowej nie wyraził aprobaty dla pomysłu, by szkoleniowiec jednocześnie prowadził drużynę narodową i klub.

Heynen pracuje w Polsce od 2018 roku. Wcześniej trenował głównie w Belgii i Niemczech. Karierę jako szkoleniowiec rozpoczął szesnaście lat temu.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X