Jacek Nawrocki nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek!

Trener Jacek Nawrocki złożył rezygnację z funkcji szkoleniowca siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet – poinformował w oficjalnym komunikacie prasowym Polski Związek Piłki Siatkowej. W czwartek, były już selekcjoner polskiej drużyny narodowej siatkarek, ma zostać zaprezentowany jako nowy trener Grupy Azotry Chemika Police.

Jacek Nawrocki nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek! (Fot.: FIVB)

Nawrocki rezygnuje z reprezentacji, poprowadzi Chemika Police

Od odejściu Jacka Nawrockiego z reprezentacji Polski na stanowisko trenera Grupy Azoty Chemika Police spekulowano od wielu miesięcy, a plotki te nasiliły się na początku sezonu międzynarodowego. Z PZPS zaczęły wówczas napływać sygnały, choć nieoficjalne, że szkoleniowiec nie uzyska zgodny na łączenie etatów i będzie musiał wybrać. Jak łatwo się domyślić, to właśnie konsekwencją tego wybory jest ogłoszona wczoraj decyzja.

„Jacek Nawrocki złożył rezygnację z funkcji trenera reprezentacji Polski Kobiet. Polski Związek Piłki Siatkowej przyjął wniosek Jacka Nawrockiego o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron. Jacek Nawrocki rolę trenera kadry kobiet pełnił od 2 kwietnia 2015 roku. Pod jego wodzą nasza żeńska reprezentacja zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 roku, dwa lata temu w mistrzostwach Europy była czwarta a w Lidze Narodów piąta. Polski Związek Piłki Siatkowej dziękuje Jackowi Nawrockiemu za pracę z żeńską kadrą i życzy powodzenia w realizacji kolejnych sportowych wyzwań.” – napisano w krótkim komunikacie PZPS.

Doświadczony szkoleniowiec długo nie będzie pozostawał bez pracy, bo już w czwartek ma zostać ogłoszony nowym trenerem Grupy Azoty Chemika Police, mistrza naszego kraju, który w nadchodzącym sezonie 2021/2022 TAURON Ligi (początek już za nieco ponad tydzień – przyp.) ponownie będzie bił się o najwyższe cele na krajowym podwórku i będzie próbował zaistnieć w Lidze Mistrzyń CEV.

Kto następcą Jacka Nawrockiego w reprezentacji?

Giełda nazwisk, jeśli mówimy o przyszłym selekcjonerze reprezentacji Polski siatkarek, którą w 2022 roku czekają rozgrywane między innymi w Polsce Mistrzostwa Świata, nie jest szczególnie obfita. Można nawet powiedzieć, że póki co tak naprawdę sprowadza się do jednego nazwiska. Mowa o Turku Ferhacie Akbasie, który przez dwa sezony pracował z sukcesami w Policach, nie tylko sięgając po kolejne trofea, ale też wprowadzając efektowny styl gry z licznymi kombinacjami w fazie ataku. Jego obecne miejsce pracy to Eczacibasi VitrA Stambuł.

Naturalnym kandydatem wydaje się też opiekun Developresu SkyRes Rzeszów, Stephane Antiga, który sięgał po złoto mistrzostw świata z naszymi siatkarzami. Pytanie jednak czy dla Francuza PZPS zrobi wyjątek i pozwoli mu na łączenie obu funkcji skoro podobno to nie wchodziło w grę w przypadku Jacka Nawrockiego.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na Liverpool - West Ham!

X