Gwiazdy polskiego sportu promują start siatkarskiej PlusLigi! [Sprawdź plan transmisji 1. kolejki]

Początek sezonu 2022/23 PlusLigi już w piątek 30 września, o czym przypominają nam wielkie gwiazdy polskiego sportu, a wśród nich mistrzynie olimpijskie, które zaangażowały się w promocję startu nowych rozgrywek na siatkarskich parkietach ligi (wice)mistrzów świata! – Na pewno możemy chwalić się PlusLigą, skoro tak wielu topowych zawodników z całego świata przyjeżdża grać do Polski – mówi Natalia Kaczmarek, mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4×400 metrów z Tokio.

Gwiazdy polskiego sportu promują start siatkarskiej PlusLigi! [Sprawdź plan transmisji 1. kolejki] (Fot.: PLS/Paweł Skraba)

#OglądamPlusLigę – polscy olimpijczycy wspierają siatkówkę

Dwoma głównymi hasłami kampanii, która obejmuje wszystkie kanały komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki oraz reklamę w portalach internetowych, są #OglądamPlusLigę oraz #PolskiSportZawszeRazem.

– Naszym pomysłem było wyjście do nowych kibiców i zaproszenie ich do hal. Polscy sportowcy w dyscyplinach indywidualnych odnoszą wielkie sukcesy i też mają spore grono kibiców. To są ludzie, dla których sport jest bardzo ważny – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

W kampanii, oprócz Natalii Kaczmarek, udział biorą jeszcze inni wybitni sportowcy – mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska z Tokio w biegach sztafetowych Małgorzata Hołub-Kowalik, wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w kajakarstwie Marta Walczykiewicz, wielokrotny medalista mistrzostw świata w skoku o tyczce Piotr Lisek oraz medalista mistrzostw Europy na stadionie i w hali w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki.

– Aspiracje do grania w PlusLidze to nie u mnie, ale zawsze siatkówka była w moim życiu. Grałem w szkole, czasem w jakiś turniejach w moim rodzinnym Szczytnie. Znam się z wieloma siatkarzami, z niektórymi od wielu lat. Mieliśmy oczywiście kontakt na igrzyskach, ale bywałem też na meczach Indykpolu AZS Olsztyn, PGE Skry Bełchatów, czy Jastrzębskiego Węgla. Jako mieszkaniec Olsztyna czekam na otwarcie nowej hali Urania i wtedy na pewno przyjdę na mecz – mówi Bukowiecki.

Małgorzata Hołub-Kowalik wspomina, jak kilka lat temu siatkarki Grupy Azoty Chemika Police zagrały mecz Ligi Mistrzyń w jej rodzinnym Koszalinie. – To było naprawdę duże wydarzenie dla miasta. Siatkówka w Polsce stoi na absolutnie najwyższym poziomie, więc na pewno ogląda się ją z przyjemnością. Byłam ostatnio na siatkówce na igrzyskach i emocje były cudowne – mówi Hołub-Kowalik.

W nadchodzącym sezonie w PlusLidze zagra wiele gwiazd. Dość powiedzieć, że co piąty siatkarz z fazy pucharowej zakończonych niedawno mistrzostw świata jest graczem klubu z PlusLigi. – Jest to powód do dumy, że tak wielu znakomitych siatkarzy z całego świata chce grać w naszej PlusLidze – mówi Piotr Lisek.

– Polska Liga Siatkówki jest na najwyższym poziomie, skoro aż tylu graczy z mistrzostw świata gra w PlusLidze – dodaje Hołub-Kowalik.

– Świadczy to tylko o tym, jak wysoki poziom ma siatkówka w Polsce – mówi Marta Walczykiewicz. Dwunastokrotna medalistka mistrzostw świata w kajakarstwie bardzo chętnie ogląda siatkówkę.

– Wolę oglądać męską siatkówkę, ale na żeńską też czasem zerknę, tym bardziej, że mamy w Kaliszu całkiem fajną drużynę. Nigdy nie było mi dane pojechać na mecz siatkarzy na igrzyskach. Na pewno obejrzenie finału PlusLigi z wysokości trybun byłoby wielkim przeżyciem, ale marzę o tym, by kiedyś w hali obejrzeć finał igrzysk olimpijskich z udziałem polskich siatkarzy. Także dlatego, że wtedy zagrałoby tam wielu graczy z PlusLigi – dodaje Walczykiewicz.

Sportowcy z wielu dyscyplin zazdroszczą siatkarzom wspaniałych kibiców.

– Miałem okazję być na meczu PGE Skry w pełnej Atlas Arenie w Łodzi. Wiadomo, że my lekkoatleci trochę zazdrościmy siatkarzom tych kibiców – mówi Bukowiecki.

– Doping na siatkówce jest niesamowity. Fajnie byłoby, gdyby na halowe mityngi lekkoatletyczne regularnie przychodziło tylu kibiców, bo znacznie lepiej biega się słysząc taki doping – dodaje Kaczmarek.

– Zazdroszczę tego siatkarzom, że każdy wie, co to jest siatkówka, bo każdy ją ogląda i każdy kibicuje. Chciałabym, żeby kiedyś moje ukochane kajakarstwo miało taką pozycję – mówi Walczykiewicz.

Rozgrywki PlusLigi w sezonie 2022/2023 wystartują w najbliższy weekend. Mistrza Polski poznamy najpóźniej 17 maja 2023 roku.

#PolskiSportZawszeRazem: Które gwiazdy promują PlusLigę?

PlusLiga 2022/23: Plan transmisji 1. kolejki (30.09-3.10)

Transmisje rozgrywek PlusLigi, podobnie jak TAURON Ligi siatkarek, która wystartuje kilka tygodni później, w dalszym ciągu będzie można śledzić na sportowych antenach Telewizji Polsat oraz za pośrednictwem platformy internetowej Polsat Box, dostępnej również na urządzeniach mobilnych i na smart tv. Grupa Polsat Plus będzie pokazywać te rozgrywki aż do 2028 roku, co ogłoszono blisko rok temu.

 • Piątek 30 września:
  17:30 Jastrzębski Węgiel vs GKS Katowice (Polsat Sport)
 • Sobota 1 października:
  14:45 Indykpol AZS Olsztyn vs Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polsat Sport)
  17:30 Asseco Resovia Rzeszów vs Projekt Warszawa (Polsat Sport)
  20:30 LUK Lublin vs Cerrad Enea Czarni Radom (Polsat Sport Extra)
 • Niedziela 2 października:
  14:45 Aluron CMC Warta Zawiercie vs PGE Skra Bełchatów (Polsat Sport)
  17:30 PSG Stal Nysa vs Ślepsk Malow Suwałki (Polsat Sport)
  20:30 Trefl Gdańsk vs Barkom Każany Lwów (Polsat Sport)
 • Poniedziałek 3 października:
  17:30 BBTS Bielsko-Biała vs Cuprum Lubin (Polsat Sport)

Zważywszy na to, że w tym czasie odbywają się FIVB Mistrzostwa Świata 2022 w piłce siatkowej kobiet, które są również transmitowane przez sportowe kanały Telewizji Polsat, kibice siatkówki w Polsce będą mieli kłopot bogactwa.

Źródło/fot.: volley24.pl/PLS & Paweł Skraba

5 / 5. Ocen: 4

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x