Gianni Infantino tłumaczy się ze zrobienia selfie przy otwartej trumnie Pelégo

Prezydent FIFA Gianni Infantino znowu znalazł się w ogniu krytyki. Tym razem poszło o jego zachowanie na uroczystościach pogrzebowych Pelégo. Znany działacz zrobił sobie selfie przy otwartej trumnie z ciałem zmarłego piłkarza.

Gianni Infantino tłumaczy się ze zrobienia selfie przy otwartej trumnie Pelégo
Gianni Infantino tłumaczy się ze zrobienia selfie przy otwartej trumnie Pelégo Foto: FIFA/ YouTube(screen)

Gianni Infantino tłumaczy się ze swojego zachowania

W poniedziałek Infantino przyleciał do Santosu by wziąć udział w uroczystościach żałobnych upamiętniających legendarnego piłkarza. W pewnym momencie kamery telewizyjne uchwyciły Szwajcara pozującego do selfie, zaledwie kilka metrów dalej stała otwarta trumna z ciałem Pelégo.

W sieci zawrzało. Wielu internautów zarzuciło prezydentowi FIFA brak klasy i szacunku, jego zachowanie określono obrzydliwym. Sam zainteresowany po powrocie z Brazylii zabrał głos. W mediach społecznościowych opublikował post wyjaśniający całą sytuację, jak tłumaczył, to koledzy Pelégo poprosili o wspólną fotografię.

Jestem przerażony po tym, jak poinformowano mnie, że niektóre osoby krytykują mnie za zrobienie selfie i zdjęć podczas wczorajszej ceremonii. Chciałbym wyjaśnić, że byłem zarówno zaszczycony, jak i zawstydzony, że koledzy z drużyny i członkowie rodziny wielkiego Pelé poprosili mnie o zrobienie kilku zdjęć. Bez namysłu się zgodziłem. Jeśli chodzi o selfie to koledzy z drużyny Pelé poprosili o zrobienie zdjęcia nas wszystkich razem, ale nie wiedzieli jak to zrobić. Wziąłem wtedy telefon jednego z nich i wykonałem dla nich fotografie. Jeśli pomaganie koledze z drużyny Pelé powoduje krytykę, chętnie ją przyjmę i będę nadal to robił – czytamy w oświadczeniu.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Podziwiam i szanuję Pelé, nigdy nie zrobiłbym niczego, co byłoby brakiem szacunku dla jego osoby. Mam nadzieję, że ci, którzy coś publikowali lub mówili, nie wiedząc i nie szukając informacji, mają dość przyzwoitości i odwagi, by przyznać się do błędu. W każdym razie najważniejsze jest oddanie hołdu królowi Pelé, dlatego zasugerowałem, aby we wszystkich naszych 211 federacjach członkowskich przynajmniej jeden stadion lub obiekt piłkarski nosił jego imię – stwierdził Infantino.

Zobacz również:

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
  • 3500 PLN bez ryzyka
  • 200 PLN w bonusach
  • 34 PLN freebet
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
  • 1500 PLN w bonusach
  • 100 PLN bez ryzyka
  • 60 PLN za zadania

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x