Federacja KSW przeciwko walkom psów

Podczas grudniowej gali XTB KSW 77 zainaugurowana zostanie współpraca pomiędzy największą polską federacją MMA a kampanią społeczną „Stop Walkom Psów”.

Federacja KSW przeciwko walkom psów
Federacja KSW przeciwko walkom psów

KSW dołącza do partnerów akcji „Stop Walkom Psów”

Wbrew powszechnemu przekonaniu walki psów są wciąż organizowane w Polsce i na świecie. Są one powiązane z międzynarodową przestępczością zorganizowaną, gdzie w grę wchodzą zazwyczaj duże pieniądze. Informacje o walkach trzymane są w tajemnicy przez osoby zaangażowane w ten proceder. Inicjatywa “Stop Walkom Psów” jest nieformalnym zrzeszeniem osób chroniących psy przed tym okrucieństwem.

W ramach kampanii „Stop Walkom Psów” do tej pory prowadzone są przede wszystkim działania edukacyjne. W listopadzie tego roku odbył się pierwszy cykl szkoleń we wszystkich Szkołach Policji w Polsce na temat przeciwdziałania nielegalnym walkom psów. Powstała także koalicja polskich klubów sportów walki sprzeciwiających się temu okrutnemu procederowi. Dołączyło do niej kilkanaście klubów, w tym te najbardziej znane, m.in. Czerwony Smok, Academia Gorila oraz Copacabana Team.

KSW 77 bonus w Fortunie z kodem "BETONLINE"
KSW 77 bonus w Fortunie z kodem „BETONLINE”

17 grudnia, podczas Gali XTB KSW 77 w walce wieczoru rękawice skrzyżują największe gwiazdy KSW – Mamed Khalidov i Mariusz Pudzianowski. Wszystkie bilety w Arenie Gliwice mogącej pomieścić prawie 15 tysięcy osób zostały wyprzedane w niecałe dwa tygodnie. Wydarzenie będzie także transmitowane na żywo na platformie internetowej Viaplay w Polsce oraz dziesięciu europejskich krajach, a także na KSW TV na całym świecie.

Zmuszanie psów do walki na śmierć i życie to nie sport. To przemysł okrucieństwa niemający nic wspólnego z etosem wojownika i sportowca. Jako jedna z najważniejszych organizacji MMA na świecie włączaliśmy się już w przeszłości w działania pomocowe względem psów. Tym razem chcemy mocno i wyraźnie wyrazić swoje poparcie dla kampanii Stop Walkom Psów. Tym samym sprzeciwiamy się bestialskiemu traktowaniu zwierząt i zarabianiu na ich cierpieniu – mówi Martin Lewandowski, współzałożyciel i prezes KSW oraz dodaje: – O kolejnych działaniach w ramach tej współpracy usłyszycie już niebawem, bo wracamy z czymś znacznie większym w przyszłym roku.”

KSW 77 bonus kursowy 100.0 w Superbet
KSW 77 bonus kursowy 100.0 w Superbet

Prestiż KSW pomoże zatrzymać proceder organizowania walk psów?

Koordynatorką kampanii społecznej „Stop Walkom Psów” jest aktywistka Magdalena Sienkiewicz, która uważa współpracę z Federacją KSW za kluczową dla rozwoju inicjatywy.

To dla nas zaszczyt, ale i silna mobilizacja do dalszego działania. Nie da się systemowo przeciwdziałać temu zorganizowanemu, okrutnemu procederowi inaczej niż koordynując pracę organów ścigania, wymiaru sprawiedliwości i strony społecznej. Prestiż Federacji KSW oraz ogromny zasięg jej oddziaływania w środowiskach zainteresowanych sportem i uczciwą rywalizacją przełoży się na wyraźny wzrost świadomości w społeczeństwie – mówi Sienkiewicz.

5 / 5. Ocen: 87

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x