Faworyci gali EFM Show 2. Kto wygra w sobotę?

11 września w Sofii w Bułgarii odbędzie się gala EFM Show 2. W walce wieczoru wystąpi Michał Materla, a przed nim kibice w akcji zobaczą wielu innych znanych zawodników. Kto jest faworytem do zwycięstwa, czyj triumf będzie sporą sensacją?

Faworyci gali EFM Show 2. Kto wygra w soobotę?
Faworyci gali EFM Show 2. Kto wygra w soobotę?

Kto walczy na EFM Show 2? [Karta walk]

Wydarzenie EFM Show 2 z pewnością jest jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez MMA w naszym kraju. Michał Materla ze swoją galą ma szansę na spory sukces, a druga edycja pokazuje, że fani mieszanych sztuk walki mogą liczyć na to, że były mistrz KSW będzie dla nich przygotowywał naprawdę godne uwagi pojedynki. Co bardzo istotne, EFM Show 2 fight card to wiele naprawdę znanych osobistości.

W pojedynku wieczoru sam Michał Materla zmierzy się z Moisem Rimbonem, który przed piętnastoma laty pokonał Polaka. Teraz odgraża się, że zrobi to ponowie, chociaż nasz rodak wydaje się być jego zapowiedziami niekoniecznie wzruszony.

Oprócz głównych bohaterów wieczoru 11 września w akcji zobaczymy chociażby Artura „Kornika” Sowińskiego. Zmierzy się on w walce o pas wagi lekkiej z Finem Antonem Kuivanenem. Ciekawie zapowiada się też bez dwóch zdań starcie Normana Parke’a z Maciejem Jewtuszko znanym jako „Irokez”. Ostatnie z wymienionych starć odbędzie się na zasadach bokserskich, a nie w MMA.

  • 88 kg: Michał Materla (POL) vs Moise „SWAMP” Rimbon (FRA)
  • 70 kg: Artur „KORNIK” Sowiński (POL) vs Anton Kuivanen (FIN) – o pas wagi lekkiej
  • 77 kg: Vladislav „C-4” Kanchev (BUL) vs Alexandre Ribeiro (BRA)
  • 77 kg: Jivko Stoimenov (BUL) vs Igor Michaliszyn (POL)
  • 77 kg: Georgi Valentinov (BUL) vs Anderson „FALA MANSA” Queiroz (BRA)
  • 80 kg: „STORMIN” Norman Parke (NIR) vs Maciej „IROKEZ“ Jewtuszko (POL) – boks
  • 84 kg: Hojat Khajevand (IRAN) vs Will Fleury (IRL)
  • 66 kg: Emil Nezirov (BUL) vs Adam Soldaev (POL) – o pas wagi piórkowej
  • 120 kg: Ivan Slobodiuk (UKR) vs Aleksandyr Tsonev (BUL)

Organizatorzy EFM Show 2 przygotowali w rozpisce również starcia „cage box”. To pojedynki w bardzo małych ringach, gdzie fighterzy okładają się pięściami w rękawicach do mieszanych sztuk walki. Od początku pojawienia się tej formuły na polskim rynku zrobiła ona niemałą furorę.

Faworyci EFM Show 2. Jest kilka „pewniaków”!

Mimo że pojedynki zaplanowane na EFM Show 2 zapowiadają się naprawdę ciekawie, nie ma co ukrywać, że w wielu z nich nie jest trudno o wskazanie faworyta. Widać to po nastrojach, jakie panują wśród obstawiających w zakładach bukmacherskich. Najpopularniejsze typy na EFM Show 2 pokazują, kto raczej bez większego problemu powinien wygrać. Zakładów na to wydarzeni gra się sporo, chociaż to jeszcze nie ta popularność, co wtedy, gdy do akcji wkracza obstawianie Fame MMA.

W main evencie EFM Show 2 nie przewiduje się większej sensacji, a Francuz walczący z Polakiem nie jest traktowany zbyt poważnie. Doświadczony Rimbon na pewno ciągle pamięta, jak się walczy, jednak nie należy do najmłodszych zawodników i to może mieć tutaj spore znaczenie. Bukmacherzy uważają, że Michał Materla poradzi sobie w sobotę z rywalem bez większego problemu.

Niespodzianek nie przewiduje się też w walkach Igora Michaliszyna oraz Artura Sowińskiego. Obaj wymienieni fighterzy mają bardzo duże szanse na zwycięstwo.

A co z pojedynkiem Parke – Jewtuszko? To będzie spotkanie, które na pewno bardzo zelektryzuje środowisko sportów walki. Tutaj jednak nie wydaje się, by Polak uważany był za faworyta. Zdecydowanie więcej osób obstawia u bukmacherów na Parke’a,a kursy na niego to tylko 1.35, co jest porównywalne z ofertą na wygraną dużego faworyta w meczu piłki nożnej.

EFM Show 2 - oficjalne ważenie już 10 września
EFM Show 2 – oficjalne ważenie już 10 września

Gdzie oglądać EFM Show 2? Transmisja tylko w PPV!

Każdy fan mieszanych sztuk walki będzie mógł obejrzeć EFM Show 2 w internecie. Niestety, impreza nie odbędzie się na terenie Polski, dlatego też obejrzenie jej na żywo z trybun będzie dla wielu mało realne. Dobra wiadomość jest taka, że cena PPV nie jest zaporowa.

Tylko niecałe 25 złotych trzeba zapłacić, by obejrzeć pojedynki zaplanowane na EFM Show 2. Początek gali zaplanowano na godzinę 19 w najbliższą sobotę. Aby mieć pewność obejrzenia całego wydarzenia, warto zdecydować się na wykupienie relacji wideo w miarę szybko.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button