Fabiański pierwszym bramkarzem, Glik prawdopodobnie poza składem!

To Łukasz Fabiański będzie bronił polskiej bramki w jesiennych meczach eliminacji UEFA EURO 2020. Taką decyzję podjął i ogłosił Jerzy Brzęczek, który musi również zdecydować, kto zastąpi Kamila Glika w formacji defensywnej, bo stoper AS Monaco prawdopodobnie nie zdąży wyleczyć na czas urazu mięśniowego.

Fabiański pierwszym bramkarzem, Glik prawdopodobnie poza składem!

Selekcjoner Jerzy Brzęczek spotkał się w czwartek z dziennikarzami na oficjalnej konferencji prasowe przed meczem ze Słowenią. Podczas spotkania z mediami selekcjoner zdradził, kto będzie pierwszym bramkarzem reprezentacji Polski w jesiennych meczach oraz zdradził, jak wygląda sytuacja zdrowotna Kamila Glika, podstawowego obrońcy polskiej drużyny narodowej.

„Przekazałem już taką informację zawodnikom. Na tę chwilę numerem jeden na mecze jesienne będzie Łukasz Fabiański. Wiosną bronił Wojtek, ale niestety później doznał kontuzji i w czerwcowych meczach już nie wystąpił. Zastąpił go Łukasz, który prezentował się dobrze. Na pewno to trudna decyzja dla selekcjonera mając w kadrze bramkarzy na światowym poziomie. Łukasz i Wojtek są na siebie skazani, musieli wcześniej pogodzić się z takimi decyzjami. I w Arsenalu i w reprezentacji. Zdaję sobie sprawę, że może pojawić się rozczarowanie, gdy ktoś nie jest numerem jeden, ale taka jest rola trenera” – powiedział szkoleniowiec Biało-Czerwonych.

Dowiedzieliśmy się również, że Kamil Glik, który z powodu urazu mięśniowego nie trenował z resztą kolegów, wyjdzie na czwartkowy rozruch, po którym zapadnie ostatecznie decyzja, czy pojawi się na murawie w jutrzejszym pojedynku.

„Więcej o jego sytuacji będę wiedział po treningu. Kamil będzie trenował z zespołem. Będzie to jego pierwszy trening na tym zgrupowaniu. Dopiero później będziemy mogli podjąć decyzję” – zadeklarował selekcjoner.

Sytuacja polskiej drużyny narodowej przed czwartkową potyczką jest jednak o tyle komfortowa, że Rober Lewandowski i spółka wygrali wszystkie cztery, dotychczasowe mecze eliminacji UEFA EURO 2020.

Kod na bonus

BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button