Czerczesow zaproszony przez Mioduskiego

Stanisław Czerczesow pojawi się na meczu Legii Warszawa, co potwierdził sam zainteresowany. Rosyjski szkoleniowiec ma zjawić się na trybunach na specjalne zaproszenie Dariusza Mioduskiego.

Czerczesow zaproszony przez Mioduskiego
Czerczesow zaproszony przez Mioduskiego

Spotkanie starych znajomych

58-letni Stanisław Czerczesow był trenerem Legii Warszawa w latach 2015 – 2016. Ze stołecznym klubem zdobył mistrzostwo kraju, a także Puchar Polski. Kibice ze stolicy zapamiętali tego trenera jako niezwykle wymagającego i charyzmatycznego. Nie brakuje również takich, którzy chętnie widzieliby go ponownie na ławce rezerwowych Legii.

Dariusz Mioduski chce się spotkać z Czerczesowem przy okazji spotkania Spartak Moskwa – Legia Warszawa, które odbędzie się 15 września w Moskwie. W rozmowie z Interią Rosjanin potwierdził te medialne doniesienia, jednak nie jest zbyt skory do wdawania się w szczegóły – z jego ust padają głównie ogólniki.

Dzwonił do mnie właściciel warszawskiego klubu i chce się spotkać i porozmawiać. Pójdę, obejrzę mecz, zobaczę starych znajomych – tym bardziej, że jest taka okazja” – mówi Czerczesow, który obecnie przebywa na wakacjach po tym jak zakończyła się jego współpraca z rosyjską drużyną narodową.

Badanie gruntu przez nowego doradcę Kuleszy?

Ze Spartakiem Moskwa Czerczesow też jest związany. Pracował w tym klubie przez dwa lata – był dyrektorem sportowym, a także trenerem. W niektórych spekulacjach nazwisko tego szkoleniowca także pada przy dyskusji o zmianach w sztabie moskiewskiego klubu. „Nie chcę, żeby ktoś używał mojego nazwiska do wprowadzenia niestabilności w klubie” – lakonicznie odpowiada na „rewelacje” dziennikarskie.

58-latek stara się jeszcze szczególnie nie myśleć o swojej przyszłości, bo – jak sam mówi – „nie da się z góry wiedzieć, co się wydarzy i jak – kto zadzwoni, kto wpadnie na jakiś pomysł„.

Mimo że postać Dariusza Mioduskiego kojarzy się przede wszystkim z warszawską Legią, trzeba pamiętać, że właściciel mistrza Polski objął ostatnio funkcję w PZPN. Nie jest powiedziane, że będzie on „badał grunt” pod ewentualne zatrudnienie Stanisława Czerczesowa w reprezentacji Polski. Nie od dziś mówi się o tym, że t Rosjanin jest najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Paulo Sousy.

Zespół Legii Warszawa trenuje obecnie Czesław Michniewicz. Jego „stołek” na razie zdaje się niezagrożony. Tym bardziej, że awansował z klubem do Ligi Europy, wygrywając dwumecz z faworyzowaną Slavią Praga.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button