Dariusz Mioduski doradcą Kuleszy

Cezary Kulesza znalazł w PZPN miejsce dla Dariusza Mioduskiego, właściciela i prezesa Legii Warszawa. Kim został zarządca stołecznego klubu?

Dariusz Mioduski doradcą Kuleszy
Dariusz Mioduski doradcą Kuleszy (fot. YouTube/Legia Kosz)

Mioduski dostał posadę w PZPN

Dwie ważny informacje napłynęły w czwartek z siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej. Najpierw ogłoszono, że Łukasz Wachowski będzie do końca roku 2021 pełnił funkcję sekretarza generalnego, a niedługo później w sieci pojawił się news o zatrudnieniu w związku Dariusza Mioduskiego.

Prezes i jedyny właściciel Legii Warszawa będzie doradcą Cezarego Kuleszy w sprawach zagranicznych oraz dotyczących rozwoju strategii PZPN. Informacja jest już potwierdzona, chociaż na oficjalnej stronie PZPN nadal nic na ten temat znaleźć nie można.

Legia nadal będzie mieć tego samego prezesa

Praca na rzecz PZPN-u nie będzie kolidować z piastującym stanowiskiem przez Mioduskiego w Legii Warszawa. To jego drugi angaż zdobyty w ostatnim czasie. Nie tak dawno został jednogłośnie wybrany na przewodniczącego rady nadzorczej Ekstraklasy SA.

Mioduski udziela się nie tylko w polskiej piłce nożnej. Obecnie zajmuje stanowisko wiceszefa Europejskiego Stowarzyszenia Klubów.

O tym, że Cezary Kulesza w szeregach PZPN znajdzie miejsce dla właściciela Legii mówiło się już jeszcze przed wyborami na stanowisko prezesa. Nikt w kuluarach nie brał w ogóle pod uwagę, by Mioduski miał na następcę Bońka wybrać Marka Koźmińskiego. Ten zresztą już po wyborach rzucił sporo oskarżeń pod adresem prezesa Legii. „W trakcie kampanii wyborczej odbyło się spotkanie z klubami ekstraklasy, ale niestety w okrojonym składzie. Dlaczego? Chciałbym się tutaj zapytać osoby, którą bardzo cenię, z którą często rozmawiam i która dotknęła poważnego świata i to na każdym etapie. Darek, dlaczego? Dlaczego na spotkanie ze mną, czyli z kandydatem na funkcję prezesa PZPN poszedł bojkot, żeby pewne kluby się nie pojawiły? Pytam jeszcze raz: Dlaczego? A pytam, bo się dziwię. Ja bym się pojawił. Albo wysłałbym kogoś, gdybym osobiście nie mógł przyjść. Zapytałbym, zadał trudne pytania, coś bym się może dowiedział. Tak się wydarzyło. I to są fakty. Dla mnie osobiście to jest przykre i nie umiem sobie tego wytłumaczyć” – mówił kontrkandydat Kuleszy.

Zarząd PZPN i wiceprezesi. Oto wybrańcy Kuleszy!

Po ostatnich roszadach Kuleszy zarząd PZPN przedstawia się następująco:

Zbigniew Bartnik (Lubelski ZPN), Wojciech Cygan (jako przyszły wiceprezes ds. piłkarstwa profesjonalnego, Raków Częstochowa), Tomasz Garbowski (Opolski ZPN), Mieczysław Golba (Podkarpacki ZPN), Marcin Janicki (kandydat I ligi, prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej), Adam Kaźmierczak (Łódzki ZPN), Karol Klimczak (kandydat ekstraklasy, Lech Poznań), Sławomir Kopczewski (Podlaski ZPN), Henryk Kula (Śląski ZPN), Tomasz Lisiński (kandydat I ligi, Odra Opole), Maciej Mateńko (Zachodniopomorski ZPN), Radosław Michalski (Pomorski ZPN), Eugeniusz Nowak (Kujawsko-Pomorski ZPN), Sławomir Pietrzyk (Mazowiecki ZPN), Robert Skowron (Lubuski ZPN), Jakub Tabisz (kandydat ekstraklasy, Cracovia), Paweł Wojtala (Wielkopolski ZPN)

Jeżeli chodzi o wiceprezesów, mamy ich w PZPN aż pięciu. Są to:

  • Wiceprezes ds. piłkarstwa profesjonalnego – Wojciech Cygan (Raków Częstochowa)
  • Wiceprezes ds. piłkarstwa amatorskiego – Adam Kaźmierczak (Łódzki ZPN)
  • Wiceprezes ds. organizacyjno-finansowych – Henryk Kula (Śląski ZPN)
  • Wiceprezes ds. zagranicznych – Mieczysław Golba (Podkarpacki ZPN)
  • Wiceprezes ds. szkoleniowych – Maciej Mateńko (Zachodniopomorski ZPN)

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski
Maksymilian Kotowski
Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Podobne do: Dariusz Mioduski doradcą Kuleszy

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P