Cavaliada Sopot 2023. Kiedy i gdzie? Transmisja, bilety i program zawodów

Cavaliada Tour powraca w 2023 roku. Cavaliada Sopot 2023 to pierwsze zawody w tym roku z prestiżowego cyklu. Kiedy dokładnie i gdzie odbędą się zawody w Trójmieście? Jaki jest program zawodów? Gdzie oglądać wydarzenie online i w tv? Gdzie można kupić bilety?

Cavaliada Sopot 2023 - gdzie - kiedy - terminarz - bilety
Fot. Twitter/Ministerstwo Sportu i Turystyki

Czym jest Cavaliada Tour?

Cavaliada Tour to zbiór halowych zawodów jeździeckich na najwyższym światowym poziomie, powstał w 2010 roku w Poznaniu. Imprezy z cyklu organizowane są w 4 polskich miastach. Obecni gospodarze Cavaliada Tour to Poznań, Warszawa, Trójmiasto i Kraków. Na Cavaliadzie rywalizują ze sobą zawodnicy czterech najpopularniejszych konkurencji jeździeckich: skoków przez przeszkody, powożenia, WKKW i ujeżdżenia.

Ponadto regularnie rozgrywany jest konkurs dla dzieci – Cavaliada Future. Podczas tej rywalizacji młodzi adepci jeździectwa rywalizują między sobą na kucach. Poza sportowym aspektem imprezy, podczas Cavaliady odbywają się różne, widowiskowe pokazy zapewniające rozrywkę i rekreację. Przy okazji zawodów i pokazów odbywają się specjalne targi sprzętu jeździeckiego.

Cavaliada w Sopocie 2023 program. Gdzie dokładnie się odbędzie? Program zawodów i ceny biletów

Cavaliada w Sopocie będzie trwała cztery dni od 2 lutego do 5 lutego. Ma być rozgrywana w sopockiej Ergo Arenie. Pierwszy dzień imprezy to czwartek. O 8:00 tego dnia ma rozpocząć się pierwsza atrakcja weekendu. Będzie to mała runda, konkurs dwufazowy CSI1 z przeszkodami o wysokości 125 cm. Zawodnicy podczas tej konkurencji będą walczyć o nagrodę Fundacji In_Spire. 2 lutego o 11:30 w sopockiej Ergo Arenie rozpoczną się zawody CSIAm-A. Konkurs dwufazowy specjalny dla amatorów będzie charakteryzował się przeszkodami ustanowionymi na wysokości 110 cm. Jeźdźcy będą zażarcie walczyć między sobą o nagrodę IneaExpo.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

O godzinie 13:00 według planu ma rozpocząć się średnia runda CSI2. Będzie to konkurs dwufazowy z przeszkodami na poziomie 135 cm o nagrodę Samorządowego Kongresu Finansowego Local Trends, pod patronatem portalu trojmiasto.pl. Na kolejne konkurencje będzie trzeba czekać do godziny 17:00. Wtedy rozpocznie się duża runda Speed Masters. Będzie to najmocniej obsadzony konkurs dnia z przeszkodami o wysokości 140 cm. Zawodnicy tym razem powalczą o nagrodę Horse & Business Magazine, pod patronatem portalu tylkoskoki.pl. Wieczorem, o 19:25 zaczną się pierwsze pokazy Sulki w wykonaniu Blanki Satory. Dzień zakończą prestiżowe zawody Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi – Cavaliada Driving Tour o nagrodę marki Defender, pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego.

Co w piątek na Cavaliadzie Sopot? Jakie konkurencje?

Następny dzień imprezy to piątek, 3 lutego, zacznie się o 7:30 w Ergo Arenie. Znowu ujrzymy amatorów CSIAm-A, podczas konkursu zwykłego z przeszkodami o wysokości 110 cm. Walka będzie toczyła się o nagrodę tobilet.pl. Po godzinie i piętnastu minutach, czyli o 8:45 rozpocznie się średnia runda CSI2. Będzie to konkurs zwykły z przeszkodami ustanowionymi na 135 centymetrze o nagrodę Śliwocki Home. Kolejną atrakcją 3 lutego będzie Immergas Dressage Tour w ujeżdżeniu Intermediate I o nagrodę Immergas. Zawody w ujeżdżeniu planowo rozpoczną się o godzinie 12:40.

Kody promocyjne:

Betclic kod bonusowy
Betclic kod bonusowy

O godzinie 15:05 ma rozpocząć się duża runda CSI2, konkurs z rozgrywką. Wysokość przeszkód w tych zawodach została ustanowiona na 145 centymetrze. Konkurs wlicza się do prestiżowego FEI Longies Ranking i Ranking Cavaliada Tour. Zawodnicy poza walką o punkty spróbują zdobyć także nagrodę marki LOTTO, pod patronatem portalu swiatkoni.pl. 3 Lutego o 18:45 przyjdzie czas na stojący na ściśle wysokim poziomie Halowy Puchar Polski WKKW – Traf Eventing Tour o nagrodę marki TRAF  – Zakłady Wzajemne. Dzień skończy najbardziej widowiskowa konkurencja zatytułowana Potęga Skoku. W niej zawodnicy będą się mierzyć z najwyższymi przeszkodami podczas całego przedsięwzięcia. Walczyć będą o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka

Cavaliada Sopot 2023. Sobota 4 lutego

4 lutego o 7:30 rozpoczną się pierwsze konkurencje dnia. Będzie to CSI1, mała runda, konkurs zwykły z przeszkodami na wysokości 125 cm. Potem chwila dla amatorów. O 10:35 przyjdzie czas na Amateur Tour, konkurs dwufazowy. W tych zawodach poprzeczki będą miały wysokość 115 centymetrów. Kiedy zawody Cavaliada Future w Sopocie? Odbędą się one o równej 12:00 4 lutego na Ergo Arenie w Sopocie.

Młodzi zawodnicy zmierzą się w konkursie na styl z rozgrywką. Nagrodę zafunduje PKO Bank Polski, pod patronatem Torpol. Potem nadejdzie czas na finał średniej rundy CSI2, konkurs z rozgrywką (140 cm)
o nagrodę Kwiaty Polskie, pod patronatem Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko.

Zawody rozpoczną się o 14:00. O 17:30 kibice w Ergo Arenie będą się emocjonować Halowym Pucharem Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi – CAVALIADA DRIVING TOUR o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pod patronatem marki Defender. W sobotę 4 lutego o godzinie 18:45 publiczność ma rozruszać specjalny pokaz ekipy w składzie Sandra Sysojeva, Apolinarski i ponownie Blanka Satora.

Po pokazie nadejdzie czas na rozpoczęcie kolejnych zawodów Cavaliada Future. Sztafeta o nagrodę PKO Banku Polskiego rozpocznie się o godzinie 20:00. Dzień zakończy konkurs Speed & Music CSI2. Konkurs szybkości (135 cm) o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem Radia ZET rozpocznie się o 21:20.

Terminarz Cavaliada Sopot 2023. Niedziela 5 lutego. Kiedy Grand Prix?

05.02.2023 to data ostatniego dnia na Cavaliadzie w Sopocie. Dzień rozpocznie się najwcześniej ze wszystkich, bo CSI1 finał małej rundy, konkurs zwykły z przeszkodami na 125 cm o nagrodę Nuba Equi, pod patronatem TVP Sport rozpocznie się o godzinie 7:00. O 10:10 organizatorzy zapraszają na Cavaliada Future – dzieci na kucach, konkurs z rozgrywką o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Torpol.

O godzinie 12:15 na Ergo Arenę w Sopocie zawitają największe globalne gwiazdy z okazji najważniejszego, prestiżowego PKO Bank Polski GRAND PRIX. Będzie to konkurs z rozgrywką i przeszkodami na wysokości 145 cm, wliczający się do FEI LONGINES RANKING, RANKING CAVALIADA TOUR o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu. Jest to najlepiej obsadzony i najistotniejszy konkurs w całym weekendzie.

Po opadnięciu emocji związanych z hitowym Grand Prix przyjdzie czas na IMMERGAS DRESSAGE TOUR – ujeżdżenie, INTERMEDIATE I program dowolny z muzyką
o nagrodę Immergas, pod patronatem dressage24.pl. Zawody rozpoczną się o 15:20. Ostatnie zawody na Cavaliada Sopot 2023 odbędą się 5 lutego o 17:30. Wtedy rozpocznie się Last Chance. Konkurs zwykły z przeszkodami 135 cm o nagrodę City Diet. Organizatorzy przestrzegają, że terminy zawodów mogą ulec zmianie.

UWAGA: Sprawdź aktualny ranking bukmacherów - wybierz bukmachera z najlepszą ofertą kursów, zakładów i bonusów na start.

Ceny biletów i darmowa transmisja online i w telewizji

Bilety na Cavaliadę Sopot 2023 obejmują wejściówki na cały dzień. Za obejrzenie wszystkich czwartkowych konkurencji według strony Cavaliady na dzień 01.02.2023 trzeba zapłacić 69 zł za osobę. Piątkowy bilet ma cenę 119 zł. Natomiast za obejrzenie sobotnich wydarzeń na Cavaliadzie należy zapłacić 169 zł. Niedziela to najkrótszy dzień imprezy, ale bilety wcale nie są najtańsze z racji na zawartość programu. Cena za wstęp na Ergo Arenę w Sopocie 5 lutego wynosi 129 zł. Bilety można zakupić poprzez pośrednictwo strony tobilet.pl. Dokładną ofertę można znaleźć na oficjalnej stronie organizatora.

Transmisją z wydarzenia po raz kolejny zajmie się TVP Sport. Zawody będzie można śledzić na stronie internetowej sport.tvp.pl, jak i oficjalnym kanale telewizyjnym TVP Sport.

Plan transmisji Cavaliady Sopot 2023 w TVP Sport:

  • Konkurs dużej rundy – godz. 15:00 (piątek 03.02.2023)
  • Halowy Puchar Polski WKKW i konkurs potęgi skoku – godz. 11:25 (sobota 04.02.2023)
  • Konkurs Grand Prix – godz. 12:00 (niedziela 05.02.2023)

Poza TVP Sport, szczegółową relację z wszystkich konkurencji, studio z ekspertami i specjalne materiały dotyczące wydarzenia można zobaczyć w internecie na www.live.cavaliada.pl.

5 / 5. Ocen: 55

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x