Boniek krytykuje Petkovicia: to nie jest trener dla reprezentacji Polski

Nadal nie wiadomo, kto zostanie nowym szkoleniowcem Biało-Czerwonych. Głównym faworytem ma być były trener reprezentacji Szwajcarii, Vladimir Petković. Poprzedni prezes PZPN-u Zbigniew Boniek nie jest natomiast przekonany do kandydatury Bośniaka.

Boniek krytykuje Petkovicia: to nie jest trener dla reprezentacji Polski
Boniek krytykuje Petkovicia: to nie jest trener dla reprezentacji Polski

Zbigniew Boniek skomentował kandydaturę Vladimira Petkovicia

Końcem minionego roku PZPN poinformował o nieprzedłużeniu kontraktu z Czesławem Michniewiczem. Wciąż nie wiadomo, kto przejmie kadrę. Wśród potencjalnych kandydatów pojawiały się nazwiska z Polski, jak i zza granicy. W końcu do plotek odniósł się prezes Polskiego Związki Piłki Nożnej Cezary Kulesza, który zdradził, że nowy szkoleniowiec będzie obcokrajowcem.

Według nieoficjalnych informacji największe szanse na objęcie kadry ma Vladimir Petković. 59-latek miał wypaść w najlepiej w trakcie rozmów. Wielu kibiców uważa, że zatrudnienie jest najlepszą możliwą opcją, innego zdania jest Zbigniew Boniek.

Wiceprezes UEFA gościł w programie „Transferowy Młyn”, prowadzonym przez Tomasza Ćwiąkałę. Boniek wypowiedział się na temat Petkovicia oraz specyfiki pracy przyszłego selekcjonera drużyny narodowej.

Czy Petković jest dobry? Ja go znam na co dzień, bo mieszkał obok mnie. Był trenerem Lazio. Mi się wydaje, że nie jest to trener dla reprezentacji Polski – stwierdził Zbigniew Boniek.

Dzisiaj jesteśmy w takiej sytuacji, że obojętnie jaki trener będzie wybrany, to 50 proc. społeczeństwa będzie za, a drugie 50 proc. przeciw. Nie ma nazwiska, które by zmonopolizowało cały świat piłkarski, obojętnie, kogo wybierzemy – dodał.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeWinner610 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Trener musi znać drużynę oraz wiedzieć, czego od niej chce. Selekcjonera nie zatrudnia się na jakiś okres, tylko to jest sprawa zadaniowa. Jakiegokolwiek selekcjonera by się nie wzięło, to podejrzewam, że kontrakt może być jeden. Do końca eliminacji do mistrzostw Europy z automatycznym przedłużeniem w przypadku kolejnych awansów. Tak funkcjonują kontrakty wszystkich selekcjonerów na różnych etapach w reprezentacji. Reszta to są czcze życzenia – powiedział 66-latek.

Od lutego 2022 roku Petković pozostaje bezrobotny, kiedy zwolniono go z Girondins Bordeaux. 59-latek prowadził między innymi Young Boys Berno, Samsunsporu czy Lazio Rzym. Posiada również duże doświadczenie w pracy na stanowisku selekcjonera. Od 2014 do 2021 roku pełnił funkcję szkoleniowca reprezentacji Szwajcarii.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x