Benjamin Diez nowym libero PGE Skry Bełchatów!

Mistrz i reprezentant Francji dołącza do PGE Skry Bełchatów! Żółto-czarnych barw w sezonie 2023/24 bronił będzie libero „Trójkolorowych”, Benjamin Diez. To zdecydowanie jeden z najciekawszych transferów w PlusLidze tego lata.

Francuski libero nowym zawodnikiem PGE Skry Bełchatów (Fot.: @_SkraBelchatow_ on Twitter)

PGE Skra Bełchatów: Benjamin Diez nowym libero

Kontrakt Francuza z bełchatowskim klubem będzie pierwszą umową zawodnika podpisaną z zagranicznym klubem, ale pomimo tego 25-latek może pochwalić się całkiem sporym doświadczeniem wyniesionym nie tylko z krajowych parkietów.

Co wiemy o najnowszym nabytku PGE Skry Bełchatów jeszcze przed jego debiutem na parkietach PlusLigi? Pochodzący z Nicei Benjamin Diez pierwsze siatkarskie kroki stawiał w 2014 roku w drużynie France Avenir 2024, której barwy reprezentował przez dwa sezony. Następnie dołączył do drużyny AS Cannes VB, którą reprezentowała w latach 2016-2018. Kolejnym klubem utalentowanego Francuza było Montpellier UC, gdzie również spędził dwa lata. Sezon 2020/2021 Diez rozpoczął w Paris Volley, a dokończył na zasadzie transferu medycznego w szwajcarskim klubie Chênois Genève Volleyball, z którym sięgnął po mistrzostwo kraju. Kolejne rozgrywki Diez również spędził w drużynie ze stolicy Francji. W sezonie 2022/2023 reprezentował już barwy Tours VB, z którym sięgnął po Puchar Francji oraz mistrzostwo Francji.

Czytaj też: Kiedy grają polscy siatkarze w Lidze Narodów?

Diez w reprezentacji Francji stanowi wsparcie dla Jenii Grebennikova, którego być może zastąpi w roli tego pierwszego już po Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024. Nowy libero PGE Skry wraz z drużyną narodową wywalczył złoto i brąz Ligi Narodów w 2022 i 2021 roku. Aktualnie wraz z kadrą przygotowuje się do ostatniego turnieju fazy grupowej Ligi Narodów 2023, w którym jego reprezentację czekają potyczki z Iranem, Serbią, USA oraz Niemcami.

„Czuję się naprawdę szczęśliwy, ale także dumny z powodu dołączenia do PGE Skry. To jest największy klub, w jakim miałem okazję grać. Powiedziałem już wszystkim przyjaciołom, że jestem bardzo dumny, z powodu dołączenia do bełchatowskiej drużyny i już nie mogę doczekać się początku sezonu. Moimi celami w nadchodzącym sezonie jest to, aby dobrze zaprezentować się w PlusLidze, pokazać moje umiejętności i grać najlepszą siatkówkę. Mam nadzieję, że jako drużyna będziemy w stanie wygrywać wszystkie spotkania i wejdziemy do play-offów” – powiedział nowy libero PGE Skry Benjamin Diez po podpisaniu kontraktu z bełchatowskim klubem.

Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV
Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV

Wcześniej PGE Skra Bełchatów poinformowała między innymi o przedłużeniu współpracy z trenerem Andreą Gardinim i rozgrywającym Grzegorzem Łomaczem, a także o zakontraktowaniu przyjmującego Mateusza Miki. Z Żółto-Czarnymi są też łączeni między innymi Dawid Konarski czy Bartłomiej Lipiński.

Źródło: PGE Skra Bełchatów/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X