AO 2022: Wiemy z kim zagrają Iga Świątek oraz Magdy Linette i Fręch!

W czwartek 13 stycznia rozlosowano także drabinkę turnieju singla kobiet wielkoszlemowego Australian Open 2022. Wśród 128 tenisistek znalazły się aż trzy reprezentantki Polski. O triumf w Melbourne powalczą Iga Świątek, Magda Linette i Magdalena Fręch. Z kim przyjdzie im się zmierzyć w pierwszych meczach?

AO 2022: Wiemy z kim zagrają Iga Świątek oraz Magdy Linette i Fręch!

Australian Open 2022: Polki poznały rywalki w I rundzie

Już na wstępie warto zauważyć, że wszystkie nasze zawodniczki znalazły się w dolnej połowie drabinki turniejowej, więc będą rozgrywały swoje mecze jednego dnia. Te pierwsze w poniedziałek lub wtorek (17 lub 18 stycznia). Kiedy dokładnie, dowiem się prawdopodobnie w niedzielę, kiedy powstanie szczegółowy harmonogram.

Największe nadzieje wiążemy oczywiście z rozstawioną z numerem „7” Igą Świątek, która w I rundzie zmierzy się z kwalifikantką, która nie jest jeszcze znana z imienia i nazwiska. Poznamy je dopiero w piątek, kiedy zakończą się eliminacje. W razie wygranej, na 20-letnią Polkę czekać będzie lepsza z pary Daria Saville – Rebecca Peterson. Na kolejnym etapie tenisistka z Raszyna może spotkać się z Darią Kasatkiną (25.).

Nie można wykluczyć, że na drodze Igi Świątek stanie też… Magda Linette, która znalazła się w tej samej ćwiartce. Aby do tego doszło, Linette musi pokonać najpierw Łotyszkę Anastasiję Sevastovą, a następnie wspomnianą Kasatkinę lub kwalifikantkę, ktorej przyjdzie się zmierzyć z Rosjanką.

Nasza ostatnia tenisistka, Magdalena Fręch, w I rundzie AO 2022 zmierzy się z Rumunką Simoną Halep, która cztery lata temu zameldowała się w wielkim finale zawodów na kortach w Melbourne, aktualnie rozstawioną z numerem „14”.

Iga Świątek będzie gotowa na AO 2022

Przypominamy, że Iga Świątek po udanym starcie w Adelajdzie zrezygnowała z występu w Sydney. O przyczynach poinformowała w komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych. Na szczęście te drobne problemy nie przeszkodziły Polce w dotarciu do Melbourne.

Sprawdź z kim zagrają Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak w I rundzie US Open 2022!

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: AO 2022: Wiemy z kim zagrają Iga Świątek oraz Magdy Linette i Fręch!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P