Australian Open 2022: Polacy poznali pierwszych rywali!

Wielkimi krokami zbliża się start turnieju głównego Australian Open, pierwszego w 2022 roku turnieju Wielkiego Szlema. Wiemy już z kim zagrają w I rundzie polscy tenisiści, którzy znaleźli się wśród 128 graczy, którzy powalczą o triumf na kortach w Melbourne.

Australian Open 2022: Polacy poznali pierwszy rywali! (Drabinka turniejowa) [Fot.: Australian Open/Twitter]

AO 2022: Hurkacz i Majchrzak Poznali rywali w I rundzie

Najlepszy obecnie tenisista, rozstawiony z numerem „10” Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open rywalizować będzie z Białorusinem Jegorem Gierasimowem. Drugi z naszych singlistów, nierozstawiony Kamil Majchrzak, trafił na Włocha Andreasa Seppiego. W obu przypadkach mogło być dużo gorzej.

Gierasimow jest obecnie sto szóstą rakieta świata i już raz musiał uznać wyższość 24-letniego wrocławianina w turnieju Wielkiego Szlema. To właśnie od meczu Hurkacz-Gierasimow zaczął się również US Open 2022. Polak wygrał wówczas w trzech setach, bez większego trudu (6:3, 6:4, 6:3). Z kolei Majchrzaka i Seppiego w rankingu dzieli tylko dziewięć miejsc (107. i 98.).

W tym roku losowanie drabinki turniejowej zostało delikatnie opóźnione z powodu wciąż trwającego zamieszania wokół Novaka Djokoivca. Ostatecznie Serb został uwzględniony, a jego przeciwnikiem w I rundzie będzie inny zawodnik z tego kraju, Miomir Kecmanović. Co jeszcze czeka nas w Melbourne?

Australian Open 2021 wystartuje w poniedziałek 17 stycznia i potrwa dwa tygodnie. Rywalizacja praktycznie każdego dnia będzie się toczyć od godziny 1:00 w nocy czasu polskiego. Szczegółowy plan gier I rundy poznamy zapewne dopiero w niedzielę.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Australian Open 2022: Polacy poznali pierwszych rywali!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P