Zwycięstwo Legii Warszawa w meczu kontrolnym z Motorem Lublin

Dziś w ośrodku treningowym Legia Training Center Legia Warszawa podejmowała w meczu kontrolnym drugoligową Motor Lublin. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Legionistów, po bramkach w pierwszej połowie Maika Nawrockiego i Macieja Rosołka, a po przerwie Igora Strzałka oraz Mattiasa Johanssona. 

Rafał Augustyniak w pojedynku z zawodnikiem Motoru Lublin. Foto:  Janusz Partyka [Legia.com].

Komentarz asystenta trenera Legii Warszawa

O dzisiejszym meczu kontrolnym wypowiedział się asystent Kosty Runjaica – Przemysław Małecki. który odpowiedział także na pytania dotyczące nieobecności Carlitosa, o najbliższych planach treningowych Legionistów.

– Pierwsze dwa dni treningów poświęciliśmy na testy i doskonalenie elementów gry. Skupialiśmy się nad tym, jak chcemy się prezentować na boisku i na co będzie zwracać uwagę. W dwóch pierwszych meczach kontrolnych najważniejszymi założeniami były konstruowanie ataków i ustawienie zespołu w wysokim pressingu. Chcieliśmy również, aby wszyscy zawodnicy zagrali w podobnym wymiarze czasowym i wykonali podobną pracę motoryczną. Zrealizowaliśmy to, nad czym pracowaliśmy w naszym mikrocyklu. Jesteśmy zadowoleni z dwóch powodów. Praktycznie każdy z naszych piłkarzy jest zdrowy, a wyniki meczów kończyły się po naszej myśli. Jesteśmy zadowoleni z jakości rozegranych spotkań. Mecze przebiegały pod nasze dyktando. Tak miało to wyglądać. 

– Carlitos? Jego kontuzja nie jest poważna, to tylko kilkudniowy uraz. Nic poważnego ze zdrowiem naszego napastnika się nie wydarzyło. 

– Obraliśmy pewien kierunek i chcemy w tym kierunku podążać. Nie zamykamy się oczywiście na inne rozwiązania. W najbliższych dniach będziemy dopracowywać elementy, które w najbliższych miesiącach mają nas cechować. Mocno skupiamy się przede wszystkim na taktyce. 

– Każdy z młodych zawodników zaprezentował się dobrze. Igor Strzałek jest skuteczny i od pierwszego treningu. Dobrze wyglądał również Kacper Skibicki, a dziś swoje okazje dostali również Jakub Jędrasik i Wiktor Kamiński. Młodzi piłkarze wchodzą do drużyny i walczą o swoje miejsce. 

– Nie mamy problemu z liczebnością kadry. Lada moment dołączą do nas Filip Mladenović, Artur Jędrzejczyk i Kacper Tobiasz. W tym okresie chcemy także zobaczyć, w jakiej dyspozycji są nasi młodzi zawodnicy. Nastawiamy się na ciężką pracę i tą drogą będziemy podążać. Widzimy jakie zaangażowanie wykazuje każdy nasz zawodnik. Jesteśmy optymistycznie nastawieni, ale mamy ku temu powody – tak podsumował wszystko Małecki.

Legia Warszawa – Motor Lublin 4:0 (2:0)

Gole: Nawrocki, Rosołek, Strzałek, Johansson

Skład Legii w pierwszej połowie: Hładun – Nawrocki, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Josue, Kapustka, Baku – Rosołek, Pich

Skład Legii w drugiej połowie: Miszta – Rose, Kharatin, Kisiel – Johansson, Celhaka, Sokołowski, Strzałek, Skibicki (Jędrasik 79′) – Muci, Pich (Kamińsk 69′)

Źródło: Legia Warszawa

5 / 5. Ocen: 1

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x