Żużlowiec Artem Laguta przejdzie do Kings Lynn?

Były mistrz świata, Artem Laguta, coraz częściej pojawia się w mediach społecznościowych w kontekście potencjalnego przeniesienia do klubu Lynn Stars. Mimo, że szefowie klubu zachowują milczenie, spekulacje na ten temat nie cichną. Istnieją przypuszczenia, że klub jest na progu dokonania znaczącego transferu, a menadżer drużyny, Alex Brady, miał spędzić ostatni weekend oceniając potencjalne cele transferowe w Polsce.

artem laguta
Żużlowiec Artem Laguta przejdzie do Kings Lynn? (Instagram)

Artem Laguta: Spekulacje i przesłanki o nowym klubie Rosjanina

Lynn Stars musieli radzić sobie bez Krzysztofa Kasprzaka, który z powodu choroby nie mógł wziąć udziału w wyjeździe do Sheffield. Jego miejsce zajął Ryan Douglas z Wolverhampton, który został zaproszony jako gość. Następny mecz MacInnes Stars odbędzie się w Adrian Flux Arena 1 czerwca, przeciwko drużynie Tigers.

Artem Laguta, mistrz świata z 2021 roku, nie mógł obronić tytułu w zeszłym roku z powodu inwazji jego kraju na Ukrainę. Jednak zakazy w różnych dyscyplinach sportowych stopniowo zostały zniesione w tym sezonie, co umożliwiło wielu zawodnikom powrót do wyścigów.

Ruchy transferowe w żużlowej Premiership

Ipswich dokonało jednego z najważniejszych transferów 2023 roku, zatrudniając Emila Sayfutdinova. Przeniesienie to okazało się ogromnym sukcesem pod względem zarówno wyników, jak i frekwencji. Laguta był łączony z co najmniej trzema klubami Premiership od początku sezonu.

Taki ruch nie obędzie się jednak bez komplikacji, a Lynn Stars musieliby dokonać co najmniej dwóch zmian w składzie, aby pomieścić zawodnika tego kalibru. Decyzja, kto miałby zrobić miejsce, nie byłaby prosta – ani też, kto miałby zastąpić odejście.

Ciekawy fakt, że właściciel klubu, Keith Chapman, potwierdził publicznie na początku tego tygodnia, że już nie zarządza finansami Lynn Stars, a zarówno finansowanie, jak i sprawy drużyny są w rękach Alexa Brady’ego i Dale Allitta. Chapman, który jest również właścicielem Peterborough, spotkał się z krytyką z powodu ciągłych poszukiwań głównego zawodnika przez Panthers, zwłaszcza po tym, jak Nicki Pedersen miał wypadek podczas swojego pierwszego powrotu na tor w marcu i jeszcze nie wrócił.

Chapman i jego zaangażowanie w kluby

Chapman, będąc fanem Lynn Stars, jest też właścicielem klubu Peterborough. Ironią jest to, że pomimo krytyki, którą spotkał się jako właściciel Peterborough, dwóch zawodników gościnnych, których wykorzystał w Panthers w ostatnim tygodniu – Richard Lawson i Dan Bewley – zdobyło dużo punktów przeciwko Lynn.

Chapman stwierdził: „Nie mam już żadnego udziału finansowego w King’s Lynn Speedway, a mimo że wciąż posiadam tam licencję promotora, to będzie mój ostatni sezon w tej roli i jasno to wszystkim zaznaczyłem.

W Peterborough wszyscy wiedzą, z jakimi problemami mieliśmy do czynienia, to ja zawarłem umowę z Nicki Pedersenem, aby ścigał się na pozycji numer 1, co niestety poszło nie tak po jednym wyścigu. Od tamtej pory szukamy zastępstwa, staramy się zatrudniać najlepszych gości, na jakich możemy sobie pozwolić w danych okolicznościach.”

Artem Laguta: Co dalej z żużlowcem?

Nie ulega wątpliwości, że te wydarzenia mają wpływ na potencjalne przyszłe transfery i strategię obu klubów. Wzrost zainteresowania Artemem Lagutą i spekulacje na temat jego potencjalnego przeniesienia do Lynn Stars są tylko jednym z wielu elementów układanki, która będzie się rozwijać w nadchodzących miesiącach.

5 / 5. Ocen: 11

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x