Znamy wyniki 68. ORLEN Memoriału im. Janusza Kusocińskiego!

Ewa Swoboda triumfując w sprincie na 100 metrów uzyskała wynik 11.08, który jest nowym rekordem ORLEN Memoriału im. Janusza Kusocińskiego.

Znamy wyniki 68. ORLEN Memoriału im. Janusza Kusocińskiego!

Świetne wyniki Swobody i Nowickiego w ORLEN Memoriale im. Janusza Kusocińskiego!

Swoboda na dystansie 100 metrów wyprzedziła Amerykankę Shannon Ray, która była druga i Annę Kiełbasińską, która finiszowała na trzecim miejscu. Ray z wynikiem 11.19 i Kiełbasińska z czasem 11.22 ustanowiły nowe rekordy życiowe. W rywalizacji mężczyzn najszybszy był Arthur Cisse z Wybrzeża Kości Słoniowej z czasem – 10.24.

W rzucie młotem najlepszy wynik na świecie osiągnął Wojciech Nowicki, który uzyskał 81.58 w ostatniej, szóstej próbie! Drugi był Francuz Quentin Bigot z rekordem życiowym – 80.55 a trzecie miejsce zajął Paweł Fajdek – 79.62. Wśród kobiet najlepsza była Anita Włodarczyk, która rzuciła 75.76 w trzeciej próbie.

W biegu na 400 metrów zwyciężyła Natalia Kaczmarek z czasem 50.40 wyprzedzając Amerykankę Allyson Felix – 50.71 oraz trzecią na mecie Justynę Święty-Ersetic, która uzyskała rezultat – 50.74.

W sprincie płotkarskim na 100 metrów najlepsza była Portorykanka Jasmine Camacho-Quinn – 12.43 a drugie miejsce zajęła Pia Skrzyszowska z wynikiem 12.73. Trzecia była Jamajka Megan Tapper – 12.90.

Sofia Ennaoui zajęła trzecie miejsce w biegu na 800 metrów i pobiła swój rekord życiowy ustanawiając czas – 1:58.98. Triumfowała Etiopka Diribe Welteji, która osiągnęła „życiówkę” z wynikiem 1:58.28. Aż sześć zawodniczek pobiło swoje rekordy życiowe w tym biegu!

Rekordy memoriału w Chorzowie ustanowili także Tom Walsh z Nowej Zelandii – 22.31 w pchnięciu kulą oraz Amerykanin Chris Nilsen, który uzyskał 5.92 w skoku o tyczce i wygrał z Francuzem Renaud Lavillenie (5.81).

Wyniki Memoriału im. Janusza Kusocińskiego:

Kobiety:

100 m:

  1. Ewa Swoboda (Polska) – 11.08 (rek. memoriału)
  2. Shannon Ray (USA) – 11.19 (rek. życiowy)
  3. Anna Kiełbasińska (Polska) – 11.22 (rek. życiowy)
  4. Zaynab Dosso (Włochy) – 11.42
  5. Bianca Williams (Wielka Brytania) – 11.44
  6. Kristina Cimanowskaja (Polska) – 11.44
  7. Magdalena Stefanowicz (Polska) – 11.47
  8. Martyna Kotwiła (Polska) – 11.59
  9. Adriana Gąsior (Polska) – 11.72

400 m:

  1. Natalia Kaczmarek (Polska) – 50.40
  2. Allyson Felix (USA) – 50.71
  3. Justyna Święty-Ersetic (Polska) – 50.74
  4. Modesta Morauskaite (Litwa) – 50.93
  5. Iga Baumgart-Witan (Polska) – 51.33
  6. Fiordaliza Cofil (Dominikana) – 51.66
  7. Małgorzata Hołub-Kowalik (Polska) – 52.06
  8. Kinga Gacka (Polska) – 52.47
  9. Dominika Baćmaga (Polska) – 53.88

800 m:

  1. Diribe Welteji (Etiopia) – 1:58.28 (rek. życiowy)
  2. Jemma Reekie (Wielka Brytania) – 1:58.44
  3. Sofia Ennaoui (Polska) – 1:58.98 (rek. życiowy)
  4. Anna Wielgosz (Polska) – 1:59.84 (rek. życiowy)
  5. Adrianna Czapla (Polska) – 2:00.38 (rek życiowy)
  6. Agnes Raharolahy (Francja) – 2:00.60 (rek. życiowy)
  7. Angelika Sarna (Polska) – 2:00.63
  8. Margarita Koczanowa (Polska) – 2:01.38 (rek. życiowy)
  9. Delia Sclabas (Szwajcaria) – 2:01.99
  10. Tanja Spill (Niemcy) – 2:08.10

Agata Kołakowska (Polska) – nie ukończyła

1500 m:

  1. Beata Topka (Polska) – 4:13.27
  2. Aleksandra Płocińska (Polska) – 4:13.44 (rek. życiowy)
  3. Renata Pliś (Polska) – 4:17.28
  4. Julia Jaguścik (Polska) – 4:18.43
  5. Julia Afelt (Polska) – 4:18.47
  6. Patrycja Kapała (Polska) – 4:20.86 (rek. życiowy)
  7. Oliwia Sarnecka (Polska) – 4:21.41
  8. Julia Koralewska (Polska) – 4:22.21 (rek. życiowy)
  9. Zuzanna Wiernicka (Polska) – 4:23.02 (rek. życiowy)
  10. Aleksandra Wiśniewska (Polska) – 4:23.71
  11. Paulina Stempniak (Polska) – 4:25.89 (rek. życiowy)
  12. Sandra Michalak (Polska) – 4:26.79
  13. Wiktoria Wojtkowiak (Polska) – 4:27.52 (rek. życiowy)
  14. Alicja Wójcik (Polska) – 4:28.09

100 m przez płotki:

  1. Jasmine Camacho-Quinn (Portoryko) – 12.43
  2. Pia Skrzyszowska (Polska) – 12.73
  3. Megan Tapper (Jamajka) – 12.90
  4. Jade Barber (USA) – 12.93
  5. Reetta Hurske (Finlandia) – 13.04
  6. Klaudia Siciarz (Polska) – 13.27
  7. Monika Kiepura (Polska) – 13.36
  8. Klaudia Wojtunik (Polska) – 13.37

Rzut młotem:

  1. Anita Włodarczyk (Polska) – 75.76
  2. Malwina Kopron (Polska) – 75.08
  3. Ewa Różańska (Polska) – 71.31 (rek. życiowy)
  4. Annette Echikunwoke (Nigeria) – 71.25
  5. Katarzyna Furmanek (Polska) – 70.04
  6. Silja Kosonen (Finlandia) – 69.95
  7. Alexandra Tavernier (Francja) – 69.05
  8. Irina Klimiec (Ukraina) – 67.29

Skok w dal:

  1. Milica Gardasević (Serbia) – 6.81 (rek. życiowy)
  2. Agate De Sousa (Brazylia) – 6.81 (rek. życiowy)
  3. Christabel Nettey (Kanada) – 6.48
  4. Maryse Luzolo (Niemcy) – 6.44
  5. Anna Matuszewicz (Polska) – 6.42
  6. Lakshini Sarangi Sandaradura (Sri Lanka) – 6.35
  7. Roksana Jędraszak (Polska) – 6.01

Mężczyźni:

100 m:

  1. Arthur Cisse (Wybrzeże Kości Słoniowej) – 10.24
  2. Albdullah Abkar Mohammed (Arabia Saudyjska) – 10.32
  3. Mike Rodgers (USA) – 10.37
  4. Adrian Brzeziński (Polska) – 10.38 (rek. życiowy)
  5. Dominik Kopeć (Polska) – 10.42
  6. Patryk Wykrota (Polska) – 10.43
  7. Mateusz Siuda (Polska) – 10.51
  8. Patryk Krupa (Polska) – 10.62
  9. Adam Burda (Polska) – 10.82

400 m:

  1. Alexander Ogando (Dominikana) – 44.68 (rek. życiowy)
  2. Zakithi Nene (RPA) – 44.92 (rek. życiowy)
  3. Luguelin Santos (Dominikana) – 45.27
  4. Karol Zalewski (Polska) – 45.38
  5. Kajetan Duszyński (Polska) – 45.94
  6. Dylan Borlee (Belgia) – 46.02
  7. Mateusz Rzeźniczak (Polska) – 46.31
  8. Dariusz Kowaluk (Polska) – 46.82
  9. Patryk Grzegorzewicz (Polska) – 46.94

110 m przez płotki:

  1. Rafael Pereira (Brazylia) – 13.28
  2. Damian Czykier (Polska) – 13.35
  3. Aaron Mallet (USA) – 13.48
  4. Antonio Alkana (RPA) – 13.52
  5. Jakub Szymański (Polska) – 13.56
  6. Michał Sierocki (Polska) – 14.02
  7. Jakub Bujak (Polska) – 14.02
  8. Krystian Siniło (Polska) – 15.13

chód na 1 milę:

  1. Christopher Linke (Niemcy) – 5:40.04
  2. Dawid Tomala (Polska) – 5:41.83
  3. Miroslav Uradnik (Słowacja) – 5:48.36
  4. Artur Brzozowski (Polska) – 5:52.76
  5. Vit Hlavac (Czechy) – 5:55.66
  6. Rafał Sikora (Polska) – 6:08.29
  7. Rafał Augustyn (Polska) – 6:11.82
  8. Jakub Jelonek (Polska) – 6:17.66

Pchnięcie kulą:

  1. Tom Walsh (Nowa Zelandia) – 22.31 (rek. memoriału)
  2. Joe Kovacs (USA) – 22.00
  3. Konrad Bukowiecki (Polska) – 21.66
  4. Filip Mihaljević (Chorwacja) – 21.11
  5. Michał Haratyk (Polska) – 20.88
  6. Nick Ponzio (Włochy) – 20.68
  7. Jakub Szyszkowski (Polska) – 20.36
  8. David Storl (Niemcy) – 19.72
  9. Mohamed Dawood Tolo (Arabia Saudyjska) – 19.55
  10. Piotr Goździewicz (Polska) – 17.37

Rzut młotem:

  1. Wojciech Nowicki (Polska) – 81.58 (WL)
  2. Quentin Bigot (Francja) – 80.55 (rek. życiowy)
  3. Paweł Fajdek (Polska) – 79.62
  4. Bence Halasz (Węgry) – 78.88
  5. Hristos Frantzeskakis (Grecja) – 78.15 (rek. życiowy)
  6. Michajło Kokhan (Ukraina) – 76.37
  7. Eivind Henriksen (Norwegia) – 75.67
  8. Marcin Wrotyński (Polska) – 72.71
  9. Tomasz Ratajczyk (Polska) – 70.78 (rek. życiowy)
  10. Dawid Piłat (Polska) – 70.20

Skok o tyczce:

  1. Chris Nilsen (USA) – 5.92 (rek. memoriału)
  2. Renaud Lavillenie (Francja) – 5.81
  3. Pal Lillefose (Norwegia) – 5.81 (rek. życiowy)
  4. Valentin Lavillenie (Francja) – 5.71
  5. Piotr Lisek (Polska) – 5.71
  6. Hussain Asim Al-Hizam (Arabia Saudyjska) – 5.61
  7. Emmanouil Karalis (Grecja) – 5.61
  8. Huang Bokai (Chiny) – 5.61
  9. Robert Sobera (Polska) – 5.61
  10. Paweł Wojciechowski (Polska) – 5.41
  11. Michał Gawenda (Polska) – 5.01

5 / 5. Ocen: 1

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuję się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, siatkówką i tenisem. Nie są mi obce również sporty zimowe. Nie potrafię żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x