Znamy medalistów Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce!

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego zakończyły się Klubowe Mistrzostwa Świata 2021 w piłce siatkowej mężczyzn. W turnieju rozgrywanym w brazylijskim Betim triumfował zespół gospodarza, Sada Cruzeiro, która w wielkim finale sensacyjnie pokonała Cucine Lube Civitanowę!

Znamy medalistów Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce! (Fot.: @SadaCruzeiro on Twitter)

Siatkówka: Brazylijska Sada Cruzerio klubowym mistrzem świata

Zaproszenie do udziału w Klubowych Mistrzostwach Świata 2021 otrzymały najlepsze kluby z kilku kontynentów. W gronie tym była również Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, triumfator poprzedniej edycji Ligi Mistrzów CEV. Ostatecznie jednak wicemistrzowie Polski nie wzięli udziału w tej imprezie. Z jakiego powodu?

„Bardzo żałujemy, tym bardziej, że po takim sukcesie jak zwycięstwo w Lidze Mistrzów udział w Klubowych Mistrzostwach Świata byłby szansą na zwiększenie dotychczasowych dokonań Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na arenie międzynarodowej. Klubowe Mistrzostwa Świata to prestiżowy turniej i bez wątpienia otrzymanie zaproszenia było dla nas dużym wyróżnieniem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o udziale musieliśmy jednak wziąć pod uwagę kilka aspektów. Niestety patrząc na obecną sytuację epidemiologiczną na świecie, a także kwestie logistyczne wiążące się z wyjazdem drużyny do Brazylii jesteśmy zmuszeni zrezygnować z udziału w turnieju. Dla nas kluczowe jest zdrowie i bezpieczeństwo drużyny. Do tego pamiętajmy o intensywnym kalendarzu meczów PlusLigi oraz spotkaniach Ligi Mistrzów. Termin rozgrywania Kubowych Mistrzostw Świata w naszym przypadku rodziłby dodatkowe komplikacje, bo 3 dni po zakończeniu turnieju – 14 grudnia, czeka nas wymagający mecz Ligi Mistrzów i wyjazd do Nowosybirska, co logistycznie byłoby trudno pogodzić.” – tłumaczył decyzję Sebastian Świderski, prezes ZAKSA S.A.

Z szansy tej skorzystał włoski zespół Cucine Lube Civitanova, zwycięzca poprzedniej edycji Klubowych Mistrzostw Świata, który pierwotnie nie znalazł się na liście uczestników, czym Włosi byli mocno zdziwieni. Ostatecznie zostali jednak dokooptowani i udowodnili organizatorom, że od początku powinni być brani pod uwagę. Ekipa z Półwyspu Apenińskiego zameldowała się w wielkim finale po zwycięstwie w meczu półfinałowym z Itasem Trentino. Pięciosetowa batalia dwóch klubów z Italii była najlepszym spotkaniem podczas całych KMŚ 2021.

Pięciosetowe zwycięstwo drogo jednak kosztowało Civitanovę, która w meczu o złoto nie potrafiła wznieść się na wyżyny, przez co przegrała 0:3 z Sadą Cruzeiro, dla której niedzielne zwycięstwo jest czwartym triumfem w Klubowych Mistrzostwach Świata. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Trydentu.

Wyniki Klubowych Mistrzostw Świata 2021

Finał KMŚ 2021: Cucine Lube Civitanova – Sada Cruzeiro 0:3 (17:25, 22:25, 23:25)
Mecz o 3. miejsce: Itas Trentino – Funvic Taubate 3:0 (25:18, 25:18, 25:18)

Klasyfikacja końcowa KMŚ siatkarzy 2021:
1. Sada Cruzeiro (Brazylia)
2. Cucine Lube Civitanova (Włochy)
3. Itas Trentino (Włochy)
4. Funvic Taubate (Brazylia)
5. UPCN Voley Club (Argentyna)
6. Foolad Sirjan Iranian (Iran).

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button